HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 09:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
34,70
8.259
238
34,70
34,90
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

po ovim pričama, onda jednostavno treba kupiti TECG i nemaš brige.

@babo

Vaš link ……jesi posjetio ovu stranicu ?

Ja sam mislio da se ovi telefoni više ne proizvode….


@inzinjer

nisi skontao : ako od jedne kune dobiju 5, tih 5 kuna u rezultatima HT-a su 0.0000001 %

inače, kupili su milion korisnika: UKUPNO ! Uz gore navedene cijene, a uzimajući u obzir investicije u swop mreže na 4G, kad su već kupili frekvencije…kolika mogu biti očekivanja ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?



@babo

Vaš link ……jesi posjetio ovu stranicu ?

Ja sam mislio da se ovi telefoni više ne proizvode….


@inzinjer

nisi skontao : ako od jedne kune dobiju 5, tih 5 kuna u rezultatima HT-a su 0.0000001 %

inače, kupili su milion korisnika: UKUPNO ! Uz gore navedene cijene, a uzimajući u obzir investicije u swop mreže na 4G, kad su već kupili frekvencije…kolika mogu biti očekivanja ?

Sve sam ja skontao. Crna Gora je mala država, cca 650 tisuća stanovnika sa BDP-om per capita dosta manjim od hrvatskog, al vole trošiti na telefoniju. Imali su možda i sad imaju veću penetraciju nego HT u Hrvatskoj.

Gledaj, oni mogu raditi 100-tinjak milijuna eura prihoda sto uz investicije može doseći Ebitda maržu od maksimalno 40-tak milijuna eura odnosno 15-20 milijuna eura neto. Možda se to tebi čini malo, al to je 12-17% postojeće HT-ove dobiti. Ako kupe još makedonske telekomunikacije koje su dosta vece i zaradjuju relativno manje još dodatnih 15-25 milijuna eura dobiti. Al to će na dugi rok vjerojatno rasti jer tamo je potrošnja još relativno niska, al konkurencija je jaka. To se kao sto vidiš penje od 30-45 milijuna eura neto, a to nije zanemarivo u odnosu na postojeću dobit. To znaci da je Ebitda barem dvostruko veća, a to je reper za zaradu telekoma. I to uopće nije malo jer je to keš. To bi HT-u dalo i polugu za daljnje širenje u regiji.

Zlatno vrijeme telekoma je iza nas, no u odnosu na druge biznisu telekomi su i dalje najprofitabilnije price, al zahtjevaju brzi otpis imovine zbog tehnoloških investicija. HT ima znanje i iskustvo da napravi dobar posao, za Nijemce i za ostale dioničare. Vidjet ćemo kako će to izgledati, al moje je naglasak da prošla godina nije najbolji pokazatelj za vrednovanje regionalnih telekoma. Mislim da će još malo kuburiti, a onda bi mogli vidjeti solidne efekte tih akvizicija. Tim vise jer čak i DT globalno, za prošlu godinu naveo u svom izvjescu da je bila turnaround point i da se uz rast svih pokazatelja poslovanja usposatvlja pozitivan trend za nadolazeće razdoblje.




kulu lele nama pa ovo će se isplaćivati 12 godina pa to je katastrofa…..
pa tu ima svi da lete od menadžera na niže

Pa i letjet će, hehe…hrvatski manageri, već se grizu međusobno, na Vaš račun , u CrnuGoru, provoditi vrijeme uz inozemne dnevnice i jačati konkurentnost i dobit CG telekoma. Ima da im za godinu dve dignu dobit najmanje 4-5 puta, što će u financijskim rezultatima HT-a biti vidljivo kao povećanje prihoda od 0.00001%. Kao i ovaj pad prihoda…

Ali, samo vi drukajte..
[/quote]

neznam kako mislis povećati dobit 400 do 500% A da u rezultatima bude vidljivo od 0.00001% to jedno s drugim ne ide jednostavno je nemoguće.
Što se crnogoraca tiče puno je tu posla pred nama možda i previše….. ali više me brine da ne kupe Makedonski telekom jer tamo bi lako mogao rat
[/quote]

Pa jel telekom Srbije propao kad su srušili pola infrastrukture 1999.? Nije naravno, smanjiš investicije i telekom radi ko zmaj. I neće biti nikakvog rata, to se sukobljavaju istok i zapad i odmjeravaju snage na tom prostoru. A i mediji odnosno lokalni interesi dosta podgrijavaju priču. No šanse za intenzivniji oružani sukob su zapravo male.

babo..u potpunosti se slažem s tobom..neka se HT širi…to je ono što želim od firme u koju ulažem svoj novac..





kulu lele nama pa ovo će se isplaćivati 12 godina pa to je katastrofa…..
pa tu ima svi da lete od menadžera na niže

Pa i letjet će, hehe…hrvatski manageri, već se grizu međusobno, na Vaš račun , u CrnuGoru, provoditi vrijeme uz inozemne dnevnice i jačati konkurentnost i dobit CG telekoma. Ima da im za godinu dve dignu dobit najmanje 4-5 puta, što će u financijskim rezultatima HT-a biti vidljivo kao povećanje prihoda od 0.00001%. Kao i ovaj pad prihoda…

Ali, samo vi drukajte..
[/quote]

neznam kako mislis povećati dobit 400 do 500% A da u rezultatima bude vidljivo od 0.00001% to jedno s drugim ne ide jednostavno je nemoguće.
Što se crnogoraca tiče puno je tu posla pred nama možda i previše….. ali više me brine da ne kupe Makedonski telekom jer tamo bi lako mogao rat
[/quote]

Pa jel telekom Srbije propao kad su srušili pola infrastrukture 1999.? Nije naravno, smanjiš investicije i telekom radi ko zmaj. I neće biti nikakvog rata, to se sukobljavaju istok i zapad i odmjeravaju snage na tom prostoru. A i mediji odnosno lokalni interesi dosta podgrijavaju priču. No šanse za intenzivniji oružani sukob su zapravo male.
[/quote]

Kao u Makedoniji nije bilo rata….. a ako ti sruše infrastrukturu onda je valjda moraš graditi ponovo ….
a to košta ….ili radiš bez nje ?






kulu lele nama pa ovo će se isplaćivati 12 godina pa to je katastrofa…..
pa tu ima svi da lete od menadžera na niže

Pa i letjet će, hehe…hrvatski manageri, već se grizu međusobno, na Vaš račun , u CrnuGoru, provoditi vrijeme uz inozemne dnevnice i jačati konkurentnost i dobit CG telekoma. Ima da im za godinu dve dignu dobit najmanje 4-5 puta, što će u financijskim rezultatima HT-a biti vidljivo kao povećanje prihoda od 0.00001%. Kao i ovaj pad prihoda…

Ali, samo vi drukajte..
[/quote]

neznam kako mislis povećati dobit 400 do 500% A da u rezultatima bude vidljivo od 0.00001% to jedno s drugim ne ide jednostavno je nemoguće.
Što se crnogoraca tiče puno je tu posla pred nama možda i previše….. ali više me brine da ne kupe Makedonski telekom jer tamo bi lako mogao rat
[/quote]

Pa jel telekom Srbije propao kad su srušili pola infrastrukture 1999.? Nije naravno, smanjiš investicije i telekom radi ko zmaj. I neće biti nikakvog rata, to se sukobljavaju istok i zapad i odmjeravaju snage na tom prostoru. A i mediji odnosno lokalni interesi dosta podgrijavaju priču. No šanse za intenzivniji oružani sukob su zapravo male.
[/quote]

Kao u Makedoniji nije bilo rata….. a ako ti sruše infrastrukturu onda je valjda moraš graditi ponovo ….
a to košta ….ili radiš bez nje ?

[/quote]

Pa nije bilo. Bio je sukob koji je brzo završio bez veće materijalne štete. Srbiju je napadao NATO i ciljano uništavao veze, releje i telekomunikacijsku infrastrukturu.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Sukobi_u_Makedoniji_2001.

A o čemu mi sada tu raspravljamo?

HT nije još ništa ni poduzeo, a ovdje se već zbraja šteta od rata koji se nije dogodio, a vjerojatno ni neće.

pa dokle misli padat cijena

Burza je otisla vise od 5% dolje samo radinesigurnosti oko agrokora vrijeme je da se stvari rijese jer mogao bi nastati potop

izasao sam iz pozicije nekeko mi se cini da idemo do 170-171kn, moje razmisljanje

ne mari za male stvari i ostat ce male

Skoro jedina dionica koja danas ne raste nimalo.

Ova dionica je uistinu kolateralna žrtva događaja s Agrokorom.
A poveznice uopće nema.
Već je pala 20 kn od vrha prije 2 tjedna.
Stvarno čudno da dionica poput HT-a padne više nego neke sastavnice Agrokora??

New Report

Close