HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

dalibor_d:

knish: ” Što se tiče rezanja paketa, mislim da će u jednom trenutku postati izgledno da će se broj dionica rezati ponudama koje su date putem punomoći. To bi bilo i logično i politički ispravno. ” Kolega, ne znam zašto bi bilo logično i politički ispravno rezati ponude date putem punomoći. To je čak i protuustavno jer nas ne stavlja sve u ravnopravnu poziciju. [color=blue]Ja sam, primjerice, napravio punomoć na majku [/color]i doista kupujem dionice njezinim novcem i to isključivo iz razloga što [color=blue]ona nema tekući račun, pa se javlja problem povrata viška uplaćenih sredstava[/color]. Znači, [color=blue]žena ne može otvotiti tekući jer nema stalnih primanja [/color]i shodno tome ne može niti kupiti dionice osim putem punomoći. Ako ti negiraš njezino pravo da meni dade punomoć diraš izravno u njezina ustavna prava. Mislim da se ogromna većina punomoći daje u krugu obitelji što je u redu, i moralno i pravno gledajući. Druga je stvar što postoje trorbari koji ulažu milijune na račun ljudi koji nemaju ni za kruh. To uistinu jest žalosno, ali odbacivanje punomoći neće ništa riješiti. Naime, ako je netko bio u stanju dovesti 200 ljudi kod javnog bilježnika taj će biti u stanju tih 200 ljudi dovesti i u Erste banku. Stvar je na kraju ista, samu su malo veće gužve na šalterima. Ako netko želi kupiti milijun eura dionica taj će to i učiniti bez obzira što Samodol kaže. On mu može jedino malo zakomplicirati postupak, ali ga spriječiti neće.

Zadnjih par dana pratim prepisku po ovoj temi, bez neke naročite potrebe da se upletem. Do maloprije sam bio samo gost na forumu, ali ovo gore citirano me natjeralo da se i registriram, tako da mi je ovo prvi post….

Zanimljivo mi je kako nitko ne reagira kad netko napiše nešto što ili nema veze s logikom ili jednostavno ne odgovara istini….(ili ljudi ne čitaju ili ih nije briga )…

Kao prvo, kolega je vjerojatno htio reći da je [color=blue]njegova majka napravila punomoć na njega[/color], a ne obrnuto ( istina, on je kao organizator sve [color=blue]napravio[/color], ispunio obrazac punomoći, odveo mamu bilježniku, a ona tu punomoć potpisala )

Kao drugo, ako nema tekući račun, [color=blue]nije istina da ga ne može otvoriti iz razloga što nema stalnih primanja[/color]. Ako je tekući račun mogao otvoriti moj sin, student, zašto ga ne bi mogla otvoriti i svaka druga punoljetna osoba?

Nisam nigdje pročitao da se IPO odnosi samo na one državljane RH koji imaju stalna primanja…

Inače, sa ostalim dijelom posta ( što se tiče rezanja paketa opunomoćenicima ) u potpunosti se slažem.

To bi bila diskriminacija, a kod nas je ipak na djelu pravna država.

( sic…)


Slažem se s Vama kolega, osim dijela u kojem spominjete pravnu državu.
Ovo je politički IPO i politika će ga prekrojiti za nas građane bez obzira na sve.

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

Meni nije jasno da svi mediji mogu prenijeti vijest da će vlada možda povećati paket koji se prodaje a ujedno niti jedan od tih medija ne pokuša nazvati HANFA-u i vidjeti jel to moguće, u kojem roku i slično…


Meni nije jasno da svi mediji mogu prenijeti vijest da će vlada možda povećati paket koji se prodaje a ujedno niti jedan od tih medija ne pokuša nazvati HANFA-u i vidjeti jel to moguće, u kojem roku i slično…

ako se 400 strana prospekta prekontrolira i odobri u roku 24 sata, onda promjena postotka može i brže


Meni nije jasno da svi mediji mogu prenijeti vijest da će vlada možda povećati paket koji se prodaje a ujedno niti jedan od tih medija ne pokuša nazvati HANFA-u i vidjeti jel to moguće, u kojem roku i slično…

Ako je ivo nesto odlucio onda ce tako i biti!Zna se valjda da ivo u ovo vrijeme ne ide u medije sa glupostima koje nemoze ostvariti ako je ljepo rekao da ce vlada “razmotriti” prosirenje onda smatrajte da je paket vec prosiren tako da se nikome nece rezati i svi ce dobiti svoj dio.Jer sretni i zadovoljni biraci mu trebaju,a on vrlo dobro zna kako dobiti sretne birace!!!!
Budite sretni sto imamo ivu,a ne jurcica!

ko te ima taj te nema


zare: ” Meni nije jasno da svi mediji mogu prenijeti vijest da će vlada možda povećati paket koji se prodaje a ujedno niti jedan od tih medija ne pokuša nazvati HANFA-u i vidjeti jel to moguće, u kojem roku i slično… ” ako se 400 strana prospekta prekontrolira i odobri u roku 24 sata, onda promjena postotka može i brže

Sviđa mi se ovo razmišljanje.

Što se opterećujete da li će ili neće biti.
Naravno da će biti, samo ima jedan problem, imat ćemo puno dioničara, preko 100.000. To baš i nije super. I većina misli prodati odmah, da ne kažem prvi dan. Da je tako, govore redovi ispred brokerskih kuća i SDA. Svi se pripremili za prodaju već od prvog dana.
Bit će pad sistema na većini brokerskih kuća, osim ako nisu nešto specijalno poduzeli.

Jučer su neki s foruma najavljivali da neće iznad 70.000. Ha, ha, hoće i više nego duplo. Sada pogotovo, ako je Sanader to i potvrdio. Vlada uvijek u nečemu griješi.


Jučer su neki s foruma najavljivali da neće iznad 70.000. Ha, ha, hoće i više nego duplo. Sada pogotovo, ako je Sanader to i potvrdio. Vlada uvijek u nečemu griješi.

Hmm, čim je presjednik vlade rekao da razmišlja o tome to je gotova stvar……………….znaći da smo debelo preko sto tisuča upisanih, a možda i više
prospekt je inonako samo formalnost


Što se opterećujete da li će ili neće biti. Naravno da će biti, samo ima jedan problem, imat ćemo puno dioničara, preko 100.000. To baš i nije super. I većina misli prodati odmah, da ne kažem prvi dan. Da je tako, govore redovi ispred brokerskih kuća i SDA. Svi se pripremili za prodaju već od prvog dana. Bit će pad sistema na većini brokerskih kuća, osim ako nisu nešto specijalno poduzeli.

Sta mislite oce li biti u mogucnosti prvi dan trgovati preko interneta na hita internet stranici(oni imaju online prodaju)!Ili da li netko zna mozda kakav jednostavniji nacin?!

ko te ima taj te nema

zare:

Meni nije jasno da svi mediji mogu prenijeti vijest da će vlada možda povećati paket koji se prodaje a ujedno niti jedan od tih medija ne pokuša nazvati HANFA-u i vidjeti jel to moguće, u kojem roku i slično…”

Pih,što je to HANFA?[smiley2]


HANFA je državna agencija za nadzor financijskih usluga, na koju je uveden privremeni moratorij kako bi vlada mogla komotno i bez suviše njurganja provesti IPO ht-a kako najbolje odgovara dijelu glasača koji će ga upisati.
Svaka čast Samodolu što je makar i bespomoćno objavio o kakvoj se tu bagri radi [smiley1]

*** obrisano ***

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

Ne znam jel netko već prije spomenuo, ali čitam u današnjem Jutarnjem (ok, nije neki izvor) da domaći mirovinski fondovi u trenutnom roku imaju na raspolaganju 1,7 milijardi kuna za ulaganje u domaće dionice. Pod pretpostavkom da baš SVE ulupaju u HT, taj amortizer će se brzo otopiti.


zare: ” Meni nije jasno da svi mediji mogu prenijeti vijest da će vlada možda povećati paket koji se prodaje a ujedno niti jedan od tih medija ne pokuša nazvati HANFA-u i vidjeti jel to moguće, u kojem roku i slično… ” ako se 400 strana prospekta prekontrolira i odobri u roku 24 sata, onda promjena postotka može i brže

Ma kakav prospekt, nitko pa ni Hanfa ga nije pogledala.
Da li je ovo itko procitao? Nije, mislim da sam jedini..

Japan
Ovdje ponud-eni vrijednosni papiri nisu i ne´ce biti registrirani u skladu s japanskim Zakonom o
vrijednosnim papirima i burzama Japana („Zakon o vrijednosnim papirima i burzama‘‘).

Dovraga, tko ce sada pumpati dionicu

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close