HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 04:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Megaakvizicija HT-a: Nove mete Makedonija, BiH, Srbija…


Megaakvizicija HT-a: Nove mete Makedonija, BiH, Srbija…
Prvi učinci akvizicije u Crnoj Gori, najveće koju je HT napravio dosad, bit će značajno ubrzanje rasta prihoda u 2017.
HT bi 2017. godinu, kao rezultat svoje prve akvizicije u Jadranskoj regiji, trebao zaključiti s gotovo 100 milijuna eura većim prihodom. Uspije li zaključiti transakciju do kraja siječnja, a izvori bliski kompaniji uvjeravaju nas da je to vrlo izvjesno, to bi značilo, da će po prvi put od početka krize najveći operater u Hrvatskoj poslovnu godinu potencijalno zaključiti s dvoznamenkastim rastom. Prihod bi mu se vratio na razinu od milijardu eura i s kvalitetnom perspektivom daljnjeg rasta.

Ovo gore napisano samo da nas podsjeti kakvo će poslovanje biti u 2017.
Obveznice koje su kupljene su utržive svaki dan i donose veći prinos od svih ostalih mogućnosti koje su se nudile na tržištu a prodati će se čim se dogovori nova akvizicija.
[/quote]
oba su pala i BearG i crobiz 16
sve u 16, znači oba velite da ovo nije točno:
Prvi učinci akvizicije u Crnoj Gori, najveće koju je HT napravio dosad, bit će značajno ubrzanje rasta prihoda u 2017.
HT bi 2017. godinu, kao rezultat svoje prve akvizicije u Jadranskoj regiji, trebao zaključiti s gotovo 100 milijuna eura većim prihodom. Uspije li zaključiti transakciju do kraja siječnja, a izvori bliski kompaniji uvjeravaju nas da je to vrlo izvjesno, to bi značilo, da će po prvi put od početka krize najveći operater u Hrvatskoj poslovnu godinu potencijalno zaključiti s dvoznamenkastim rastom.

Po meni će onda i dividenda biti veća za 2017.
Po meni je dobro što su obveznice kod mame (DT) pa bu mama lijepo rekla ostaloj familiji: molim Vas da slušate HT …..

obveznice su visoko likvidne
Ovdje se miješaju dvije različite stvari. Akvizicija Crnogorskog Telekoma je ulaganje u dugoročnu imovinu koju smo mi kupili zbog strateške vizije da postanemo regionalni lider. Ulaganje u korporativne obveznice DT-a je operativno upravljanje našim novcem i ono je kratkoročno. U te obveznice smo uložili jer su one visokolikvidne na luksemburškoj burzi i mogu se svakog dana prodati. Promet DT-ovim obveznicama na toj burzi svakog dana iznosi više od sto milijuna eura. To znači da mi praktički u jednom danu možemo prodati sve svoje obveznice. Drugo, kamatni prinos na te obveznice još uvijek je veći od prinosa poslovnih banaka u RH. Jer kad mi svoj novac stavimo u poslovne banke, moramo plaćati i bankarske garancije za držanje tih depozita u njima, pa nam je prinos negativan. Na obveznice DT-a ugovorili smo minimalno nula posto prinosa uz varijabilnu kamatu i ako dođe do rasta kamatnih stopa na europskom tržištu, mi ćemo imati porast prinosa. I zato smo to učinili. Obveznice su oprezno upravljanje gotovinom zbog likvidnosti i varijabilnog prinosa. U oba slučaja nema preseljavanja i isisavanja novca iz Hrvatske.

izvadak:http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/kupnja-telekoma-crne-gore-tek-je-pocetak-osvajanja-regije-predsjednik-uprave-ht-a-davor-tomaskovic-otkrio-planove-za-ulazak-na-druga-trzista/5534319/

Ja nisam pomiješao to dvoje. Moje pitanje se odnosilo upravo na obveznice. Mislim da nisu bila ni najprinosnija ni najlikvidnija investicija dostupna HT-u u tom trenutku. Što se tiće crnogorskog telekoma, neka im je iako mu prihodi padaju već nekoliko godina. Ukupni prihodi HT-a će dogodine porasti ali neto marža biti će niža. Kako @migra završava svaki svoj post, “Možda griješim, nebi bilo…”.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.


plavio1 u potpunosti se slažem….kad preuzmu Makedonski ljestvica se miče na 210-220 kuna..a to će se desit sljedeću godinu najviše dvi…zato sad triba iskoristit diskont kod kupnje(170-180)..

netočno kolega
onda se letvica spušta za potrošeni iznos gotovine (što se očekuje i za cg telekom), a raste neizvjesnost poslovanja i sinergije. doduše, kod nas to drugačije funkcionira!

RANDOPPH…evo vidim da je vijest o preuzimanju TCG spustila cijenu sa 175 na 140 kn kolika je bila 2 mjeseca prije preuzimanja…oduvik je bilo 2+2=4..



plavio1 u potpunosti se slažem….kad preuzmu Makedonski ljestvica se miče na 210-220 kuna..a to će se desit sljedeću godinu najviše dvi…zato sad triba iskoristit diskont kod kupnje(170-180)..

netočno kolega
onda se letvica spušta za potrošeni iznos gotovine (što se očekuje i za cg telekom), a raste neizvjesnost poslovanja i sinergije. doduše, kod nas to drugačije funkcionira!
[/quote]
a kako to kod nas drugačije funkcionira
kad je novac stajao u ht stalno se je pisalo kako je to loša poslovna odluka sada kad je novac dat za kupnju CT a drugi dio plasiran u obveznice gdje čeka novu akviziciju, opet nije dobro. a hebiga pa što onda treba. nikak dobro za neke

RANDOPHH ..po vama se cijena spušta… onda očekujmo HT na 100-110′ kn???

polako kolege
nigdje nisam napisao da će cijena ht pasti, već sam htio reći da će to “opterečivati” poslovanje. na efikasnim burzama cijena preuzimatelja u tom slučaju pada, dok cijena preuzimanog društva raste. kod nas druga priča: rivp preuzme himr, obje dobrano porastu. preuzme bašku, opet cijena rivp poraste, a fin snaga rivp puno manja! a izgledno je da će unatoč tome, dionica zbog sinergijskih učinaka i pozitivnih očekivanja, dodatno rasti. tako će vjerovatno i ht, samo to na efikasnim burzama nije praksa. dapače.

prdekalo
postoji puno načina da dođeš do rezultata 4, ali je to vrlo rijetko kako ti pišeš, 2+2!

Sad bi zlobnici rekli da vas Merkelica plaća da drukate ovdje. Da mi je znat zašto vi višak svoje likvidnosti upucavate u kojekakve purane, predstečajuše i stečajuše a ne u obveznice na 0,000005% kamate. Tobože ve’lke su pare čo’eče, pa nije isto. Eh eh eh

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.


polako kolege
nigdje nisam napisao da će cijena ht pasti, već sam htio reći da će to "opterečivati" poslovanje. na efikasnim burzama cijena preuzimatelja u tom slučaju pada, dok cijena preuzimanog društva raste. kod nas druga priča: rivp preuzme himr, obje dobrano porastu. preuzme bašku, opet cijena rivp poraste, a fin snaga rivp puno manja! a izgledno je da će unatoč tome, dionica zbog sinergijskih učinaka i pozitivnih očekivanja, dodatno rasti. tako će vjerovatno i ht, samo to na efikasnim burzama nije praksa. dapače.

prdekalo…..NEMA OPTEREĆENJA HT POSLOVANJA:da ostane poslavaonja CRNTEL ovakvo kakvo je donosi HT oko 130 mil kuna gpdišmke NETO zarade..a vjerujem da će HT popravit segment korisnika mobitela i da će za 2.3 godine NETT bit blizu 200 mil kn…lipota za dioničare HT..A

postoji puno načina da dođeš do rezultata 4, ali je to vrlo rijetko kako ti pišeš, 2+2!

NEMA OPTEREĆENJA HT POSLOVANJA:da ostane poslavaonja CRNTEL ovakvo kakvo je donosi HT oko 130 mil kuna gpdišmke NETO zarade..a vjerujem da će HT popravit segment korisnika mobitela i da će za 2.3 godine NETT bit blizu 200 mil kn…lipota za dioničare HT..A

Posao karijere Davora Tomaškovića putokaz je menadžerima HEP-a, Ine…

New Report

Close