HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 23:56
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

jedna procjena…

130.000 x 38.000= 4,9 mlrd k
20.000 x 20.000=0,4 mlrd k
——————————————
Suma(građanstvo)= 5,3 mlrd k
Cijena=285 k
_________________________
Ukupno građanstvo=18,59 mil. dionica
Barba Ivo odobri extra dionice(iznad 18,8 mil) npr. 3 mil dionica. Potom dogovara istu cijenu dionica i za institucionalce (????). Stoga oni potroše 0,855 mlrd k.

Instut. investitori ukupno mogu pojesti cca 2,5 mlrd k dionica thta-a. dakle, ostaje im cca 1,7 mlrd k keša-potražnje.

građanstvo pokupovalo cca 18,6 mil dionica.
pretpostavimo:
30% dionica će građanstvo čuvati
70 % će željeti prodati prije izbora (a to će i moći-ako nisu, naučit će da trebaju brokera). to je 13 mil dionica.
dalje pretpostavimo:
od 13 mil dionica- 2,5 mil. dionica će se prodavati do 350 k (jer su mnogi zadovoljni i s 20% prinosa
….ukupno 0,875mlrd kuna
5 mil. će se prodavati do 400 k …………………………….ukupno 2 mlrd kuna
————————————————————————————————————————————-
sveukupno cca 2,8 mlrd kuna ponude

ovakav razvoj (ponuda veća od potražnje) mogao bi dovesti do otpora na granici od 400 k. nisam siguran u kratkoročnu mogućnost prinosa iznad 30 %.
dionica vrijedi iznad 400k, ali svi koji je budu nudili ispod 400 su važan dio ponude na tržištu. a kada bi ti isti (koji će vjerojatno tražiti ispod 400 k), kao i svi ostali koji će tražiti više od 400 k, bili zadovoljni samo s 10 %, onda bi dionica teško dostigla 350 k… svi mi koji kupujemo formirat ćemo ponudu i ako dionicu ne bismo htjeli dati ispod 400k, fondovi je ne bi mogli dobiti za manje. a oni tako žele ovu dionicu…

no, ne sumnjam da će barba ivek naložiti mirovincima, hpbovim, pbzovim i zabinim fondovima da lagano podgrijavaju juhu sve do izbora. zato mislim da će 20-30% bit realno ostvariv prinos do kraja studenog. poslije bu kaj bu.
[smiley1]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Evo jedno pitanje na koje sam pokušao dobiti odgovor na besplatnom broju za informacije 0800 5155 ,ali su rekli da “još nemaju spoznaje o tome”…

Osoba kupi paket u max iznosu (38.000,00 kn) po povlaštenim uvjetima i nakon par dana odluči dati 2. ponudu na xx kn na svoje ime i na tu drugu ponudu osoba nebi ostvarivala nikakve pogodnosti. Mene zanima što bi se događalo u slučaju da se dogodi scenarij u kojem bi se paketi proporcionalno rezali tj. prvi paket po povlaštenim uvjetima bi se proporcionalno smanjio. Što bi se dogodilo sa drugim paketom na koji nebi osoba ostvarivala nikakve pogodnosti? Dali bi se i taj paket proporcionalno smanjivao ili bi puni iznos bio vraćen na tekući račun???

Ocu uplatiti ponudu preko neta jer je tako najjeftinije . Koristim od Zagrebacke banke ovo intrernet sucelje. Imam jedan problem . Ne znam sta da upisem u poziv na broj di trebam ispuniti . To polje je podjeljeno na 2 dijela. U prvo polje stanu samo 2 znamenke a u drugo stanu 14 ( mislim da tu ide JMBG ) . Ne znam sta da stavim u ovo prvo polje od 2 znamenke . Jel neko uplacivao preko ZABE ponude ???


Ocu uplatiti ponudu preko neta jer je tako najjeftinije . Koristim od Zagrebacke banke ovo intrernet sucelje. Imam jedan problem . Ne znam sta da upisem u poziv na broj di trebam ispuniti . To polje je podjeljeno na 2 dijela. U prvo polje stanu samo 2 znamenke a u drugo stanu 14 ( mislim da tu ide JMBG ) . Ne znam sta da stavim u ovo prvo polje od 2 znamenke . Jel neko uplacivao preko ZABE ponude ???

Ona prva manja kućica je model.


Evo jedno pitanje na koje sam pokušao dobiti odgovor na besplatnom broju za informacije 0800 5155 ,ali su rekli da “još nemaju spoznaje o tome”… Osoba kupi paket u max iznosu (38.000,00 kn) po povlaštenim uvjetima i nakon par dana odluči dati 2. ponudu na xx kn na svoje ime i na tu drugu ponudu osoba nebi ostvarivala nikakve pogodnosti. Mene zanima što bi se događalo u slučaju da se dogodi scenarij u kojem bi se paketi proporcionalno rezali tj. prvi paket po povlaštenim uvjetima bi se proporcionalno smanjio. Što bi se dogodilo sa drugim paketom na koji nebi osoba ostvarivala nikakve pogodnosti? Dali bi se i taj paket proporcionalno smanjivao ili bi puni iznos bio vraćen na tekući račun???

Ako bi do toga došlo za drugi paket bi dobio tolju, jer nemaš povlaštene uvjete za taj drugi.

Knjige i kava


Ocu uplatiti ponudu preko neta jer je tako najjeftinije . Koristim od Zagrebacke banke ovo intrernet sucelje. Imam jedan problem . Ne znam sta da upisem u poziv na broj di trebam ispuniti . To polje je podjeljeno na 2 dijela. U prvo polje stanu samo 2 znamenke a u drugo stanu 14 ( mislim da tu ide JMBG ) . Ne znam sta da stavim u ovo prvo polje od 2 znamenke . Jel neko uplacivao preko ZABE ponude ???

u prvo dvoznamenkasto polje upišeš model (kod hpb-a je čini mi se 12 a u erste 41).
Inače, možeš se odšetati do zabe i tamo uplatiti. Na 38.000 provizija je 6 kn.

Imao sam, imam, ili ću imati dionice o kojima pišem.

Ocu uplatiti ponudu preko neta jer je tako najjeftinije . Koristim od Zagrebacke banke ovo intrernet sucelje. Imam jedan problem . Ne znam sta da upisem u poziv na broj di trebam ispuniti . To polje je podjeljeno na 2 dijela. U prvo polje stanu samo 2 znamenke a u drugo stanu 14 ( mislim da tu ide JMBG ) . Ne znam sta da stavim u ovo prvo polje od 2 znamenke . Jel neko uplacivao preko ZABE ponude ???

Ova prva manja kućica, to ti je poziv na broj, tu upišeš broj12
U ovu drugu kućicu upišeš svoj JMBG
I to je to…………

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

“Prema najnovijim informacijama, interes za dionice HT-a u javnoj ponudi je iznad svih očekivanja, kazao je premijer, napominjući da točne brojke ne može iznositi. ”

Ako je iznad svih očekivanja, a očekivanja su bila 150k, tada je upisano više od 60-70k koliko napominju novinari pa izgleda realno da su oni brojači ipak ok.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Ocu uplatiti ponudu preko neta jer je tako najjeftinije . Koristim od Zagrebacke banke ovo intrernet sucelje. Imam jedan problem . Ne znam sta da upisem u poziv na broj di trebam ispuniti . To polje je podjeljeno na 2 dijela. U prvo polje stanu samo 2 znamenke a u drugo stanu 14 ( mislim da tu ide JMBG ) . Ne znam sta da stavim u ovo prvo polje od 2 znamenke . Jel neko uplacivao preko ZABE ponude ???

Ova prva manja kućica, to ti je poziv na broj, tu upišeš broj12
U ovu drugu kućicu upišeš svoj JMBG
I to je to…………

Za poziv na broj ne piše JMBG samo, nego ima i neki dodatak po onom što sam dobio u FINAi…

knish:

Što se tiče rezanja paketa, mislim da će u jednom trenutku postati izgledno da će se broj dionica rezati ponudama koje su date putem punomoći. To bi bilo i logično i politički ispravno.

Kolega, ne znam zašto bi bilo logično i politički ispravno rezati ponude date putem punomoći. To je čak i protuustavno jer nas ne stavlja sve u ravnopravnu poziciju. Ja sam, primjerice, napravio punomoć na majku i doista kupujem dionice njezinim novcem i to isključivo iz razloga što ona nema tekući račun, pa se javlja problem povrata viška uplaćenih sredstava. Znači, žena ne može otvotiti tekući jer nema stalnih primanja i shodno tome ne može niti kupiti dionice osim putem punomoći. Ako ti negiraš njezino pravo da meni dade punomoć diraš izravno u njezina ustavna prava. Mislim da se ogromna većina punomoći daje u krugu obitelji što je u redu, i moralno i pravno gledajući.
Druga je stvar što postoje trorbari koji ulažu milijune na račun ljudi koji nemaju ni za kruh. To uistinu jest žalosno, ali odbacivanje punomoći neće ništa riješiti. Naime, ako je netko bio u stanju dovesti 200 ljudi kod javnog bilježnika taj će biti u stanju tih 200 ljudi dovesti i u Erste banku. Stvar je na kraju ista, samu su malo veće gužve na šalterima. Ako netko želi kupiti milijun eura dionica taj će to i učiniti bez obzira što Samodol kaže. On mu može jedino malo zakomplicirati postupak, ali ga spriječiti neće.


Nažalost kolega, to je tako. Teoretiziravši, mislio sam prvenstveno na one sa dvoznamenkastim brojem punomoći, možda sam se malo klimavo izrazio.
Međutim, izgleda da se vlada snašla, kako čitam, pa će dati još dionica.
A ne bi u krajnjoj liniji niti stranci na vlasti odgovaralo da pukne van kako je navodnih 60,000 ljudi koji su dosad upisali zapravo šačica Hrvata sa hrpetinama punomoći [smiley2]

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]


knish: ” Što se tiče rezanja paketa, mislim da će u jednom trenutku postati izgledno da će se broj dionica rezati ponudama koje su date putem punomoći. To bi bilo i logično i politički ispravno. ” Kolega, ne znam zašto bi bilo logično i politički ispravno rezati ponude date putem punomoći. To je čak i protuustavno jer nas ne stavlja sve u ravnopravnu poziciju. [color=blue]Ja sam, primjerice, napravio punomoć na majku [/color]i doista kupujem dionice njezinim novcem i to isključivo iz razloga što [color=blue]ona nema tekući račun, pa se javlja problem povrata viška uplaćenih sredstava[/color]. Znači, [color=blue]žena ne može otvotiti tekući jer nema stalnih primanja [/color]i shodno tome ne može niti kupiti dionice osim putem punomoći. Ako ti negiraš njezino pravo da meni dade punomoć diraš izravno u njezina ustavna prava. Mislim da se ogromna većina punomoći daje u krugu obitelji što je u redu, i moralno i pravno gledajući. Druga je stvar što postoje trorbari koji ulažu milijune na račun ljudi koji nemaju ni za kruh. To uistinu jest žalosno, ali odbacivanje punomoći neće ništa riješiti. Naime, ako je netko bio u stanju dovesti 200 ljudi kod javnog bilježnika taj će biti u stanju tih 200 ljudi dovesti i u Erste banku. Stvar je na kraju ista, samu su malo veće gužve na šalterima. Ako netko želi kupiti milijun eura dionica taj će to i učiniti bez obzira što Samodol kaže. On mu može jedino malo zakomplicirati postupak, ali ga spriječiti neće.

Zadnjih par dana pratim prepisku po ovoj temi, bez neke naročite potrebe da se upletem. Do maloprije sam bio samo gost na forumu, ali ovo gore citirano me natjeralo da se i registriram, tako da mi je ovo prvi post….

Zanimljivo mi je kako nitko ne reagira kad netko napiše nešto što ili nema veze s logikom ili jednostavno ne odgovara istini….(ili ljudi ne čitaju ili ih nije briga )…

Kao prvo, kolega je vjerojatno htio reći da je [color=blue]njegova majka napravila punomoć na njega[/color], a ne obrnuto ( istina, on je kao organizator sve [color=blue]napravio[/color], ispunio obrazac punomoći, odveo mamu bilježniku, a ona tu punomoć potpisala )

Kao drugo, ako nema tekući račun, [color=blue]nije istina da ga ne može otvoriti iz razloga što nema stalnih primanja[/color]. Ako je tekući račun mogao otvoriti moj sin, student, zašto ga ne bi mogla otvoriti i svaka druga punoljetna osoba?

Nisam nigdje pročitao da se IPO odnosi samo na one državljane RH koji imaju stalna primanja…

Inače, sa ostalim dijelom posta ( što se tiče rezanja paketa opunomoćenicima ) u potpunosti se slažem.

To bi bila diskriminacija, a kod nas je ipak na djelu pravna država.

( sic…)

Bolje biti dobro obješen, nego loše oženjen...[color=black][/color][color=black][/color]


Kao drugo, ako nema tekući račun, [color=blue]nije istina da ga ne može otvoriti iz razloga što nema stalnih primanja[/color]. Ako je tekući račun mogao otvoriti moj sin, student, zašto ga ne bi mogla otvoriti i svaka druga punoljetna osoba?

Ja znam jednu banku koja ti neće otvoriti tekući ako nemaš primanja. Neću je sada navoditi jer to nije tema, ali čisto da se zna. Možda je čovjek upravo nabasao na tu banku …. [smiley11]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

New Report

Close