HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 22:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


to se Joozoo (Jozo ? onaj iz Tinina promo videa ? 🙂 ) zove ex-dividend day, dan kada potencijalno novi ulagači u HT nemaju pravo na dividendu, vječiti misterij za većinu manjih ulagača

Auuu što se obrukah ! Ja zaboravio na dividendu! Ali eto, kad već daju… 😉

..ja takodjer smatram da će ukidanje roaminga donit više koristi nego štete…kad god idem za njemačku nesmin upalit mob od straha koliki će bit račun..kad ukinu roaming normalno palim mob ka da sa u HR..tako će i turisti koji dodju na ljetovanaje ..samo vidim veliki plus za HT…

zna li ko dividenda jel se isplaćije na PBZ INVESTOR ili na žiro?


zna li ko dividenda jel se isplaćije na PBZ INVESTOR ili na žiro?

meni je sjelo na tekući, mislim da sam taj račun davnih dana prijavio u SKDD


zna li ko dividenda jel se isplaćije na PBZ INVESTOR ili na žiro?

niti jedno niti drugo! odmah ti kupe nove dionice!

..evo ga sjelo na žiro račun……

Mislim da NE smiješ imati prijavljen tekući, da zakonski mora biti ŽIRO zbog poreza

Prošlih godina kada su isplaćivali dividendu bilo je jasno npr. 7 kn puta broj dionica i toliko je sjelo na račun. Sada mi se prispjeli iznos ne slaže sa iznosom od 6 kn po dionici. Isplaćeno je manje. O čemu je riječ ? Kao i uvijek, isplata je na tekući račun.

A porez i prirez?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

boby44…sve je ok..automatski sa skdd su vam umanjili iznos dividende za 12%..što znači 6-0.12*6=5.28 kuna …znači čisti dobitak od dividendne nakon potreza od 12% iznosi 5.28 kuna po dionici..probajte pomnožit broj dionica sa 5.28 i dobit ćete taj iznos koji ste primili na tekući račun…


boby44…sve je ok..automatski sa skdd su vam umanjili iznos dividende za 12%..što znači 6-0.12*6=5.28 kuna …znači čisti dobitak od dividendne nakon potreza od 12% iznosi 5.28 kuna po dionici..probajte pomnožit broj dionica sa 5.28 i dobit ćete taj iznos koji ste primili na tekući račun…

I na tih 5,28 poreza 10% prireza (Split) i tek onda je to točna cifra.

Ok, sada mi je jasno, ali prosle godine i prije koliko se sjecam toga nije bilo, rekli su 7 kn i na racun je doslo toliko pomnoženo sa brojem dionica. Gledam preko aplikacije na SKDD izvjesce za proslu godinu, pod porez i prirez je nula.

New Report

Close