HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 16:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


..ove godine su otpistili 240 radnika..to ih je koštalo oko 8 mil eura..oko 60 mil kuna…sljedeće godine tog troška nema…još tribaju otpustat i hoće..za 3-4 godine vidim vrhunsko profitabilnu kompaniju….

malo su otpustili…. s time da nisu dirali managere ! u to grmu leži zec,
a i treba smanjiti trošak otpuštanja radnika odnosno smanjiti otpremnu po godini staža i to pod hitno
inače ne piše se dobro

Nije ovo uopce tako lose. Buducnost ipak nije tako crna kako su neki prognozirali…

za mene je ovo lose izvjsce a sa obziro da se od sljedece godine ukida roaming to ce i i od ovoga ljeta srusti prihode neznam koliko ima jos prostora sa rezenjem broja radnika ali ovo nije dobro skoro pa svi segmenti u padu

Naprotiv,budućnos je crna
A to se uvjerite kad idete obnoviti ili uzeti novi ugovor.
Toliki šlamperaj i neznanje agenata nisam vidio niti kod firmica sa 5 uposlenih.

Imam nešto sitno ht-ea i žalim što nisam izašao na vrijeme

Dragi forumaši,
Pregledavši financijsko izvješće HT, mogu reći da je to iznimno dobro!
Prvo, prihod se povećao 3,4 %.
Drugo, neto dobit je manja 10%, ali kapitalna ulaganja su povećana za 15%.
Treće, knjigovodstvena vrijednost opet se povećala sa 140 na 142.
Opet ću ponoviti, Ht i dalje investira preko 1 milijarde kuna u infrastrukturu, sto smanjuje dobit ali je iznimno vazno za budućnost Ht i dioničara.
Lp

Dogodio se jedan moment na kraju Q1 koji bi mogao rezultirat time da HT pocme vracati trziste fiksne, unisti prvenstveno svu konkurenciju na svojoj infrastrukturi, a onda pojede sve prihode i moguci rast povezanim drustvima….

Pa me bas zanima kako ce se to odraziti i kako ce izgledati, ocito su skupljali toliki cash na racunu kako bi mogli pokazati misice i pokazat ko je glavni u RH

malo podsjetnik na sektor cca 20 god..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@svi – Inverter: HT bez preuzimanja nekih od firmi u populacijom rastuich trzista ima veliki problem rasta prihoda. Svaki ovakav rast prihoda nece biti odrziv ili veci dok god nema novih kupaca na trzistu. Kupaca nema ako ne raste populacija. Hrvatska populacija je iznimno stara i opada. Bez toga rasta nema niti rasta za telekomunikacijske firme.

@Inverter: stavis slikicu bez da ista objasnis. Slobodna umjetnost. Svako misli svoje. Bar da si izracunao momente distribucije i napravio neku projekciju ili trend ili nesto trece. Jedino sto se vidi je dot.com bubble pa recesija 2008 i daljnji pad. Da li si pogledao telekomunikacijske firme u USA i/ili Aziji pa probao naci koji je razlog divergencije krivulja? Kakav bias imamo?

Daj se malo potrudi artikulirati misao.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


za mene je ovo lose izvjsce a sa obziro da se od sljedece godine ukida roaming to ce i i od ovoga ljeta srusti prihode neznam koliko ima jos prostora sa rezenjem broja radnika ali ovo nije dobro skoro pa svi segmenti u padu

za one koji ne znaju koliko ali znaju da će biti “jako loše”:

EU roaming exposure amounted to low single digit percentage of revenues (analyst estimate: 2%). The elimination of roaming will impact negatively, but will be balanced by demand elasticity, as HT is earning mainly inbound roaming from tourists. The management stated that the impact would be a very small amount compared to the whole aforementioned exposure.

Što je ovako “roknula” cijena HT-a ?
Pa nije valjda sve zbog cijena Roaminga ?!
Ja osobno ću u romingu sada sigorno trošiti više a ne manje, jer ovo do sada je bila pljačka “drumskih razbojnika” a ne fer naplata telefonskih usluga.
Do sada nisam pristajao da za par minuta plaćam desetke kuna a niti da za sličice od 100 kb plaćam 5-7 kn. (toliki benevrek nisam)
Sada će romaing izići iz zone “drumskih razbojnika” koji pljačkaju čim uđete na njihov teritorij i ući u zonu fer cijene za uslugu. Stoga mislim da će većina ljudi naprosto zaboraviti pošto je minuta u roamingu (kao što sada većina ne zna pošto plaća obični poziv) i jednostavno će početi koristiti telefon u roamingu bez previše razmišljanja. Dugoročno je po meni to samo porast prihoda.


Što je ovako "roknula" cijena HT-a ?
Pa nije valjda sve zbog cijena Roaminga ?!
Ja osobno ću u romingu sada sigorno trošiti više a ne manje, jer ovo do sada je bila pljačka "drumskih razbojnika" a ne fer naplata telefonskih usluga.
Do sada nisam pristajao da za par minuta plaćam desetke kuna a niti da za sličice od 100 kb plaćam 5-7 kn. (toliki benevrek nisam)
Sada će romaing izići iz zone "drumskih razbojnika" koji pljačkaju čim uđete na njihov teritorij i ući u zonu fer cijene za uslugu. Stoga mislim da će većina ljudi naprosto zaboraviti pošto je minuta u roamingu (kao što sada većina ne zna pošto plaća obični poziv) i jednostavno će početi koristiti telefon u roamingu bez previše razmišljanja. Dugoročno je po meni to samo porast prihoda.

to se Joozoo (Jozo ? onaj iz Tinina promo videa ? 🙂 ) zove ex-dividend day, dan kada potencijalno novi ulagači u HT nemaju pravo na dividendu, vječiti misterij za većinu manjih ulagača


Što je ovako "roknula" cijena HT-a ?

global short trend 20+ god , 🙂

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close