HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 02:51
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Vlada prodaje svoje dionice, tako valjda ima i pravo prodati dodatnu količinu, uostalom tko se zamara jel pravo ili nije, kada će biti.

HANFA = VLADA = ZAKON

Tko tu koga može nadmudriti, kada je sve to jedno te isto.


Vlada prodaje svoje dionice, tako valjda ima i pravo prodati dodatnu količinu, uostalom tko se zamara jel pravo ili nije, kada će biti.

HANFA = VLADA = ZAKON

Tko tu koga može nadmudriti, kada je sve to jedno te isto.

Po toj logici bi mogla promijeniti i cijenu i staviti raspon 400 – 450, a prospekt ništa ne vrijedi jer je sve relativno.

Nisam jos nikada glasao za nikoga ali sada hocu zivio HDZ!!!

http://seekingalpha.com/article/62511-50-lowest-relative-p-e-ratios-in


Nisam nikad mislio da cu to reci ali.

ZIBIO IVO SANADER (ako ispuni obecanje)

A jel neko razmišljao o sledećoj stvari:

Možda znaju tačne brojke, pa su shvatili da će biti velikog rezanja, a to nije dobro po njih, pa su onda odlučili da dodaju još koji procenat kako bi svi bili zadovoljni…


Što se tiče rezanja paketa, mislim da će u jednom trenutku postati izgledno da će se broj dionica rezati ponudama koje su date putem punomoći. To bi bilo i logično i politički ispravno.

Kolega, ne znam zašto bi bilo logično i politički ispravno rezati ponude date putem punomoći. To je čak i protuustavno jer nas ne stavlja sve u ravnopravnu poziciju. Ja sam, primjerice, napravio punomoć na majku i doista kupujem dionice njezinim novcem i to isključivo iz razloga što ona nema tekući račun, pa se javlja problem povrata viška uplaćenih sredstava. Znači, žena ne može otvotiti tekući jer nema stalnih primanja i shodno tome ne može niti kupiti dionice osim putem punomoći. Ako ti negiraš njezino pravo da meni dade punomoć diraš izravno u njezina ustavna prava. Mislim da se ogromna većina punomoći daje u krugu obitelji što je u redu, i moralno i pravno gledajući.
Druga je stvar što postoje trorbari koji ulažu milijune na račun ljudi koji nemaju ni za kruh. To uistinu jest žalosno, ali odbacivanje punomoći neće ništa riješiti. Naime, ako je netko bio u stanju dovesti 200 ljudi kod javnog bilježnika taj će biti u stanju tih 200 ljudi dovesti i u Erste banku. Stvar je na kraju ista, samu su malo veće gužve na šalterima. Ako netko želi kupiti milijun eura dionica taj će to i učiniti bez obzira što Samodol kaže. On mu može jedino malo zakomplicirati postupak, ali ga spriječiti neće.

[i]"Čovjek - to je naše najveće blago"[/i] Ljudožder


Sanader najavio dodatne dionice TH-T-a http://www.tportal.hr/gospodarstvo/vijesti/fset.html Ivo, legendo!!!!!

ma sto ima sanader najavljivati, pa nisu dionice njegove [smiley5],
postoje institucije koje to obavljaju, i kakvo je hvalisanje senadera, (da se razumijemo, meni isto tako u interesu da ne bude rezanja paketa, tako da je ova vijest i vise nego dobra) nego me iritira da se tako ponasamo, pa nije ovo apsolutizam da jedan ima svu vlast ( i da ga jos velicamo)
nemojte samo velicati sandera (kolega ovdje ne mislim na vas osobno, nego opcenito na sve ostale), mozemo vladu glorificirati (ako smo bas na takve razine dosli), odnosno institucije, u ovom kontekstu to je HANFA
i ponavljam pitanje, kakve su pravne zavrzlame?? jer nije isto ako ide 20% tvrtke ili 30%

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti


mauricije: ” Vlada prodaje svoje dionice, tako valjda ima i pravo prodati dodatnu količinu, uostalom tko se zamara jel pravo ili nije, kada će biti. HANFA = VLADA = ZAKON Tko tu koga može nadmudriti, kada je sve to jedno te isto. ” Po toj logici bi mogla promijeniti i cijenu i staviti raspon 400 – 450, a prospekt ništa ne vrijedi jer je sve relativno.

pa o tome ja govorim, nismo mi toliko ni bitni u ovoj prici, nego institucionalni ulagaci, konkretno strani ulagaci
po tome prospekt nije uopce bitan (na kraju sam ja naivan sto sam ga uopce trazio i gledao, pametniji su oni koji su pitali: “a sto je to”)
no cini mi se da ce na ovome svi zaraditi, a izgubiti?, pa nitko, izgubili smo onda kad smo prodali kontrolni paket

i da naravno, zaboravih reci: zivio sanader i ostale nase vodje i ocevi (domovine, predaka, plemena, drzave)

bah..

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti


E, da mi je sad vidit Jurčića i njegovu najavu da treba oporezovati kapitalnu dobit…. [smiley2][smiley2][smiley2] Mislim da se u ovo predizborno vrijeme neće baš s tim razbacivati…Pa sad je svaki drugi građanin Hrvatske dioničar…[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

Slažem se. Mislim da se sad percepcija javnostima o dionicama i dioničarima debelo promijenila. Dok su još prije godinu dvije to bili “zli momci” iz privatizacije, sad su to mama, tata, baka, seka…
Razmislit će Jurčić još o time.
A Sanader je igrač. Neka ankete govore što hoće. Ima on aseva u rukavu. Ovo je samo jedan od njih.

[i]"Čovjek - to je naše najveće blago"[/i] Ljudožder

sherlock02:

Sanader najavio dodatne dionice TH-T-a http://www.tportal.hr/gospodarstvo/vijesti/fset.html Ivo, legendo!!!!!

ma sto ima sanader najavljivati, pa nisu dionice njegove [smiley5],
postoje institucije koje to obavljaju, i kakvo je hvalisanje senadera, (da se razumijemo, meni isto tako u interesu da ne bude rezanja paketa, tako da je ova vijest i vise nego dobra) nego me iritira da se tako ponasamo, pa nije ovo apsolutizam da jedan ima svu vlast ( i da ga jos velicamo)
nemojte samo velicati sandera (kolega ovdje ne mislim na vas osobno, nego opcenito na sve ostale), mozemo vladu glorificirati (ako smo bas na takve razine dosli), odnosno institucije, u ovom kontekstu to je HANFA
i ponavljam pitanje, kakve su pravne zavrzlame?? jer nije isto ako ide 20% tvrtke ili 30%

A koga bi ti hvalisao? Njegove prethodnike? Oni su HT prodavali ispod stola.

…sve će biti u redu !
to Ivo radi kako bi mi svi što više zaradili,
kako se paketi (polvašteni) ne bi rezali, i kako bi cijena bila što niža…..
i kako bi on dobio što više glasova !!!!!

nisam upucen u detalje i zaista ne znam da li se to pravno moze, ali cini mi se da HANFA to nece dopustiti, sanader ce vidjeti da to tako ne ide, pa nije ovo necija prcija
pricekajmo konkretno odgovore od nadleznih institucija

iako bih volio da to prodje (zbog eventualnog rezanja paketa, i da fonodvi budu dovoljno zainteresirani da kupuju dionicu na burzi) ipak zbog postivanja pravnih propisa i procedure ne zelim da prodje, jer sada vidimo kako se odvijala privatizacija, ako netko treba dobiti (profitirati) onda se promjene i uvjeti i okolnosti, gadi mi se takav nacin funkcioniranja i vodjenja drzave
u ovom slucaju gradjani bi trebali profitirati i naravno vlada koja bi trebala dobiti izbore i ostati na vlasti, primarni interes nisu javni (gradjani) nego privatni (vlada)

bah..

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

ivo soli nama pamet već dulje vrijeme!
ako ovo prođe onda nemamo slobodno tržište jer je ovo direktni utjecaj na odluku nezavisne agencije/sda/ i jer nisu isti uvjeti koji su propisani i objavljeni u prospektu.
neka se dodatne dionice prodaju dodatnom ponudom na nekom novom IPO-i

dan je pametniji od noći

New Report

Close