HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 16:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Mislim da DT nije u interesu veliko isplaćivanje dividendi iz razloga što su oni već kroz dividendu isplatili više od pola kupoprodajne cijene 51% dionica,
a da bi se preuzimanje ostatka dionica moglo desiti to stoji.
Pa onda sebi ljepo isplate veliku dividendu, keš koji imaju i onako neće nikuda pobjeći bez njihova odobrenja.


pa sta ce biti sa prihodima sljedece godine kad se ukine roaming u EU

Ti prihodi HTu više ne predstavljaju relevantnu stavku .. 2% na prihodovnoj strani koju će ofsettati drugdje.


Mislim da DT nije u interesu veliko isplaćivanje dividendi iz razloga što su oni već kroz dividendu isplatili više od pola kupoprodajne cijene 51% dionica,
a da bi se preuzimanje ostatka dionica moglo desiti to stoji.
Pa onda sebi ljepo isplate veliku dividendu, keš koji imaju i onako neće nikuda pobjeći bez njihova odobrenja.

upravo tako, osobno nisam ni mislio da bi do eventualne DT ponude došlo sutra, ali neisplaćivanje dobiti i akumuliranje gomile keša (trenutno preko 4mrld HRK) upućuje upravo na to.

a i ne znam jeste li primjetili kako je CFO-i smjenjuju kao na traci ..


Mislim da DT nije u interesu veliko isplaćivanje dividendi iz razloga što su oni već kroz dividendu isplatili više od pola kupoprodajne cijene 51% dionica,
a da bi se preuzimanje ostatka dionica moglo desiti to stoji.
Pa onda sebi ljepo isplate veliku dividendu, keš koji imaju i onako neće nikuda pobjeći bez njihova odobrenja.

Je to je bas bitno koliko su kupoprodajne cijene dosad isplatili… Gdje samo smisljate ovakve bisere?

Dakle, ja stvarno ne razumijem novinare… niti njihove urednike… tko čita naslove, misli da je prihod porastao (tako je u press release.u napisao i HT). Ne bi li novinar prije nego napiše bilo što trebao provjeriti bar najosnovnije – provjeriti svojim očima dva broja. prethodno razdoblje i tekuće razdoblje. Valjda zna usporediti dva broja i zaključiti koji je veći? Ok, malo im se zakompliciralo, ipak ti brojevi imaju 8-9-10 znamenaka pa je nekima to očito teže, ali urednici bi ih trebali kontrolirati i tjerati ih da vježbaju…

Jer, što se tiče poslovnih prihoda HT-a, u stvarnosti je ovako:
2014.g. – 7.031.724.972 HRK
2015.g.- 7.016.756.266 HRK
Ako tu netko vidi povećanje prihoda od 0,2% neka javi. Da ne kažem da su uključili i OPTIMU, Međutim ni to nije pomoglo.

naslov: “prihodi HT-a blago porasli…” … “Hrvatski Telekom ostvario je u 2015. prihode od 6,9 milijardi kuna, što je 0,2 posto više nego godinu dana prije”… i sl. evo i link da ne bi bilo da izmišljam.

Prihodi HT-a blago porasli, predložena dividenda od 6 kuna


Dakle, ja stvarno ne razumijem novinare… niti njihove urednike… tko čita naslove, misli da je prihod porastao (tako je u press release.u napisao i HT). Ne bi li novinar prije nego napiše bilo što trebao provjeriti bar najosnovnije – provjeriti svojim očima dva broja. prethodno razdoblje i tekuće razdoblje. Valjda zna usporediti dva broja i zaključiti koji je veći? Ok, malo im se zakompliciralo, ipak ti brojevi imaju 8-9-10 znamenaka pa je nekima to očito teže, ali urednici bi ih trebali kontrolirati i tjerati ih da vježbaju…

Jer, što se tiče poslovnih prihoda HT-a, u stvarnosti je ovako:
2014.g. – 7.031.724.972 HRK
2015.g.- 7.016.756.266 HRK
Ako tu netko vidi povećanje prihoda od 0,2% neka javi. Da ne kažem da su uključili i OPTIMU, Međutim ni to nije pomoglo.

naslov: "prihodi HT-a blago porasli…" … "Hrvatski Telekom ostvario je u 2015. prihode od 6,9 milijardi kuna, što je 0,2 posto više nego godinu dana prije"… i sl. evo i link da ne bi bilo da izmišljam.

Prihodi HT-a blago porasli, predložena dividenda od 6 kuna

A što mislite pod čijim su utjecajima ovi naši nazovi-novinari ? Pa nije da oni ne vide i ne razumiju stvari , nego eto , “slučajno” im se omakne , pa napišu to što napišu .)



Mislim da DT nije u interesu veliko isplaćivanje dividendi iz razloga što su oni već kroz dividendu isplatili više od pola kupoprodajne cijene 51% dionica,
a da bi se preuzimanje ostatka dionica moglo desiti to stoji.
Pa onda sebi ljepo isplate veliku dividendu, keš koji imaju i onako neće nikuda pobjeći bez njihova odobrenja.

Je to je bas bitno koliko su kupoprodajne cijene dosad isplatili… Gdje samo smisljate ovakve bisere?
[/quote]

35 % HT 1999 plaćeno 2.2 Mil DEM
16% HT 2001 plaćeno 1 Mil DEM
sad zbrojiš podjeliš sa 2 dobiješ € a onda ideš od 2001 na ovamo i gdedaš koliko je svake godine bilo ispaćene dividende

http://www.hrportfolio.hr/vijesti/kompanije/snazan-rast-u-sad-u-i-u-maticnoj-njemackoj-podupro-dvoznamenkasti-rast-dobiti-dt-a-40308

ovo je dobar znak

..nema zime za HT..pa svake godine ulažu preko 1mlrd kuna..koja to tvrtka u HR može osim HT-a….dao bog da padne na 125-130kn da malo podebljam..sva ova silna ulaganja sigurnost za HT dioničare…

Dragi dioničari HT,
evo jedan zanimljiv podatak , knjigovodstvena vrijednost HT se opet povećala te sada iznosi 140 kn !
Znači, HT se tržio ispod knjigovodstvene vrijednosti.
Lp


Dragi dioničari HT,
evo jedan zanimljiv podatak , knjigovodstvena vrijednost HT se opet povećala te sada iznosi 140 kn !
Znači, HT se tržio ispod knjigovodstvene vrijednosti.
Lp

Dajte mi objasnite molim vas, što i da je knjigovodstvena vrijednost 1400kn?
Kakve to veze ima s vama kao malim dionicarem ako nitko za dionicu ne da vise od 130kn? a dividenda je 6 kn s tendencijom pada jer i prihodi kompanije imaju tendenciju pada, kao i cijelo telko trziste?


Dragi dioničari HT,
evo jedan zanimljiv podatak , knjigovodstvena vrijednost HT se opet povećala te sada iznosi 140 kn !
Znači, HT se tržio ispod knjigovodstvene vrijednosti.
Lp

Šta ti to vrijedi kad je dobit iz godine u godinu sve manja!

New Report

Close