HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 03:58
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
35,36
124.716
3,527
35,20
35,40
0,28%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Hbg na brzinu pročitao, nisam ni otvorio xls. Vidio poslije da ste očekivali i 10-11 kn divku.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

http://zse.hr/default.aspx?id=65468

Evo za slijepce….
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/T3CqHJ9kRFoOHHkOKctLIA==.pdf

str. 18,19,20


Procitajte tekst molim Vas:), hahahahahah

Bernardica Juretić ima preko 200 tisuća eura kredita


nije puno ni promašila. moglo bi ovo uskoro vrijediti i manje od njene procjene. onda bi i dividenda imala neki smisao u postotcima.

who dares, wins

Rezultati su odlični, “samo” 19.3% manja netto dobit!

Mizerna dividenda je u skladu s procjenama nekih da bi DT mogao dati ponudu za ostatak HTa uz neku premiju i onda pokupit sve sebi. Sličan scenarij je bio u Slovačkoj nedavno, iako tamo su se dogovorili s državom za tih 49% dok bi ovdje morali ići u javnu ponudu ali mislim si da ponude npr. 165-70-5 da ne bi bilo premišljanja i da bi dobili barem od profi klijenata. Činjenica da se HT trenutno trguje ispod multipla slovačkog telekoma u trenutku preuzimanja (i on je imao gomilu keša na bilanci) ide u prilog toj konstrukciji.

Osobno, ima li išta tužnije od činjenice da jedan braniteljski fond ima koliko ono +95% imovine zaključano u upravo u HTu ? Jadna li smo zemlja ..

(ovo je samo moje razmišljanje na glas i ne posjedujem nijednu dionicu HTa)


Mizerna dividenda je u skladu s procjenama nekih da bi DT mogao dati ponudu za ostatak HTa uz neku premiju i onda pokupit sve sebi. Sličan scenarij je bio u Slovačkoj nedavno, iako tamo su se dogovorili s državom za tih 49% dok bi ovdje morali ići u javnu ponudu ali mislim si da ponude npr. 165-70-5 da ne bi bilo premišljanja i da bi dobili barem od profi klijenata. Činjenica da se HT trenutno trguje ispod multipla slovačkog telekoma u trenutku preuzimanja (i on je imao gomilu keša na bilanci) ide u prilog toj konstrukciji.

Osobno, ima li išta tužnije od činjenice da jedan braniteljski fond ima koliko ono +95% imovine zaključano u upravo u HTu ? Jadna li smo zemlja ..

(ovo je samo moje razmišljanje na glas i ne posjedujem nijednu dionicu HTa)


Kakvo preuzimanje, od koga?, ne budite smiješni. DT se zakopao u USA i na sve načine pokušava cijeli biznis prodati. Na način na koji su to Austrijanci napravili. Što mislite što radi Tomašković??, dali vidite novi prihod, dali vidite rast korisnika?, ne, vidite fino ušminkavanje svega….
Ova dionica trenutno sa dividendom od 6 kn ide sigurno prema 120 kn. A tu sam Vam cijenu rekao davnih dana, pročitajte moje postove na ovoj temi

da pored ovakve turističke sezone imaju 20 posto manju dobit i to jos sa optimom pa za mene cisti sell a za fond menadjer cisti buy nije ni cudo sto nam Adpl cuci na 100kn nemam ni Adpl niti HT ali nemam komentara vise

Imam jedno pitanje.

U izvješću za 4. kvartal prošle godine – 2014. je bila dobit od 290 M kn prije oporezivanja i na to se dodao porez na dobit 130 M kn pa je ukupna dobit za 4. kvartal bila 420 M kn.

Ove godine je za 4. kvartal – 2015. dobit 260 M kn prije oporezivanja i od toga se oduzima porez na dobit od 50 M kn, pa je ukupna dobit za 4. kvartal 210 M kn.

Zanima me zašto se u 2014. godini zbrajala dobit prije oporezivanja i porez na dobit ( 290 M + 130 M = 420 M kn ).

To je ta razlika od 200 M kn u ukupnoj dobiti u usporedbi s prošlom godinom pa me zanima.

Hvala unaprijed!

Lp

Ovi iz HT stalno naglašavaju da je fokus na investicijama, a vi, dragi forumaši se čudite kako je dobit i dividenda sve manja.
Naravno da je manja , jer su investicije sve veće, ove godine skoro 1,5 milijardu kuna.
Mislim, da oni znaju zašto toliko investiraju i da uskoro očekuju neki benefit od toga 😉

Kolega Filip,
To se dogodilo jer je Ht 2014. Godine reinvestirao dobit te je zbog toga dobio poreznu olakšicu.
U poslovnoj 2015. Godini se nisu odlučili za to i zbog toga je i dobit manja za tih 19 %.
Lp

pa sta ce biti sa prihodima sljedece godine kad se ukine roaming u EU

New Report

Close