HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 08:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
35,25
7.192
204
35,20
35,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

a zašto takva firma u kojoj je sve bajno, otpušta 350 radnika, ne po ključu vrijednosti istih, nego po tome ko god se javi može otići. od početka godine sve odluke su blokirane, sve. I tako će biti do 3 mjeseca, i tako je svih zadnjih 8 godina. U takvoj firmi nema naprijed, vjerujte mi na riječ. I dalje je HT space shuttle za sve telekome u RH da se razumijemo, a i za veliku većinu firmi. Al cijena dionice je tu gdje treba biti i ići će još dolje. Zašto?

u travnju ide smanjenje roming
a u 2017 godini ide potpuno ukidanje rominga

Izračunajte koliko u Q2 i Q3 imate više poslovnih prihoda(samo od MATICE) na temelju rominga, i onda oduzmite isto u narednim godina i vidite što se sve mora dogoditi da EBITDA ostane ista.

Razmišljajte………vaš novac je u pitanju, novac za koji ste morali potrošiti svoj vrijeme života

..OREŠKOVIĆ zaboravili ste spomenut da osim ukidanja roaminga 2017 godine najam veleprodaja linija optimi h1 i drgim operaterima se povećeva sa 43 na 57 kuna ,,znači povećanje oko 32% veći prihod od najma tel linija…

Kolega Orešković piše argumentirano ono što nikome od nas nije drago čuti.
I ja mu vjerujem.
Ton mu je britak, ali u sadržaj ne sumnjam.
Na jesen ćemo vidjeti.
Neki će žaliti, neki neće, Burza je to……….. nije dobrotvorno društvo.
I za uloženi novac smo stvarno morali potrošiti vrijeme svojih života. Alias je napisao i da je grijeh gubiti novac. Nepametno je, svakako.


..OREŠKOVIĆ zaboravili ste spomenut da osim ukidanja roaminga 2017 godine najam veleprodaja linija optimi h1 i drgim operaterima se povećeva sa 43 na 57 kuna ,,znači povećanje oko 32% veći prihod od najma tel linija…

Vidjet ćemo kako će korisnici reagirati na to, pogotovo kad krenu raskidi ugovora.

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

kad se poveća veleprodajna cije a optima h1 i ostali šta iznajmljuju linije od HT će morat dignit cijenu jer su i sada na granici profitabilnosti a kad dignu cijenu nisu više skoro pa ništa jeftiniji od HT i logično dio korisnika migrira na HT…kako god da uzmemo HT profitira….

@prognostik i prdekalo
ajmo o brojkama, iako ni sam neznam što mi treba uopće da se upuštam u raspravu sa Vama
1. koliko HT ima iznajmljivača parice linije?-reci mi molim te točnu brojku
2. koliko su prihodi matice u Q3 2014 naspram Q3 2015?
3. kolika je dobit matice u Q3 2014 naspram Q3 2015?
4. koliko HT ima prostora na tržištu?, koga napast?
5. koji su planovi Vipneta i Tele2 u 2016 i 2017 godini?

Kada odgovoriš sebi a i svima drugima na ovih 5 pitanja, shvatit ćeš nešto što sam ja shvatio kada je cijena bila 303 kn(tada sam prodao 2 kupljena paketa).

ps.da napomenem da je to mercedes naspram 99,9% tvrtki u RH, al da im se piše dobro, ne piše

najvjerovatnije

Jedan zanimljiv link da malo podigne dioničare HT-a 🙂
http://hr.seebiz.eu/hrvatski-telekom-bolji-od-regionalnih-konkurenata/ar-128830/

inflaciju DT-a, zlata ili HT-a? Mislim da je ovo vrlo dobra usporedba. Ja sam nedavno zbrojao broj guštera koji se sunčaju na kamenu broj 3, kako bi ih usporedio, s cijenom jedne dionice na burzi u danskoj. Uglavnom. Kad je guštera na kamenu bilo preko 15, cijena dionice je taj dan rasla. Što veći broj guštera, to veći rast. Pad se događao kad je guštera bilo ispod 15. Ako ih se sunčalo 5 ili 6 taj dan sam primjetio da je bilo najgore. O kiši da i ne govorim.

http://www.poslovni.hr/kompanije/vipnet-je-najbrze-rastuci-operator-na-trzistu

Ono o cemu ja Vama non stop pricam. Tek su se ove godine odlucili probuditi…

kolege, svi ti radnici dobivaju vrlo lijepe otpremnine. poznanik je dobrovoljno potpisao prije nekih 4-5 g., bio na burzi godinu dana, uzeo bespovratna sredstva za samozapošljavanje i sav sretan i zadovoljan! koliko ćemo mi otpremnine dobiti??!! prije godinu dana promijenio sam poslodavca, i za 7 godina dobio …. da ne kažem šta.

osim podr i adrs ni ja ne vidim ništa zanimljivog iz crobexa. zato u drugoj i trećoj ligi ima podosta zanimljivih, ali zbog male likvidnosti traže puno discipline i samokontrole.

New Report

Close