HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 14:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
35,10
90.425
2,576
35,00
35,20
-0,56%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Da, samo što dionica padne drugi dan za iznos dividende.

Ocito je da su nasi ulagaci na skijanju ovaj tjedan..mrtvo trgovanje
A i pitam se kolko ce dionica jos grepst na 140kn..

pa osobno mislim da je ovo dobra prilika za kupnnju ako ništa , zbog cca 5% očekivane dividende….ipak duplo više nego u banci …a do dividende koja bi mogla biti oko 7-8 kuna , ne vjerujem da će padati nešto, čak naprotiv narasti će.

Ja očekujem dividendu od 12kn i rast dionice do cca 320kn u naredne 3g.
Ipak će dobit biti preko 1 milijarde kuna.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Neznam zašto mu admin drži postove već više od 24 sata, neka ih makne ili odobri !

Ko su ovi sto imaju 6,8% i ludo prodaju.braniteljski fond ?

Početkom veljače će se objaviti podaci o dividendi . Ako bude 50% dobiti to je oko 7 kuna. (soldinih 5% prinosa) ..manje vjerojatno neće .

HT je dotaknuo dno, ja sam ušao (već sam ranije pisao) po 139,8 hrk, i uvjeren sam da ovdje slijedi uvjerljiv rast.
Dividenda bi trebala bit na razini prošlogodišnje, možda čak i 1 kn više, a to daje izvrstan povrat od 6 %.

malo sam proučio ev/ebidta nekih telekom kompanija vani (US) i uglavnom se to kreće oko 5 do 7 .
Ispada da je na ovim cijenama HT prilično povoljan sa omjerom 3.


malo sam proučio ev/ebidta nekih telekom kompanija vani (US) i uglavnom se to kreće oko 5 do 7 .
Ispada da je na ovim cijenama HT prilično povoljan sa omjerom 3.

pokazatelji su odlični. No, do sada je bio problem loše perspektive u vidu pada prihoda i marži. No, kao što vidimo taj pad se ove godine zaustavio, te se percepcija mijenja, a to je jako bitno.

Mislim da tamo je mozda bolja perspektiva tih telekoma pa se trze vise a kao drugo ondje je uređeno trziste a mi ulazemo u kaljuzu zvanu ZSE 🙂

danas trgovina koa da ce HT bankrotirati – bar u početku

New Report

Close