HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

nemoj te cimati ljudi glupim izjavama i upitima !

dakle ako se upiše više od 16.377.707 kom dionica Vlada će smanjivati udjele (u postotku)!
što u prijevodu znači da 138.000 ljudi treba upisati paktete na maksimalnih 38.000 kn !!!

i dalje ne vjerujem da će biti rezanja povlaštenih paketa……

A ja vjerujem tebi slatkice.[smiley11]


nemoj te cimati ljudi glupim izjavama i upitima !

dakle ako se upiše više od 16.377.707 kom dionica Vlada će smanjivati udjele (u postotku)!
što u prijevodu znači da 138.000 ljudi treba upisati paktete na maksimalnih 38.000 kn !!!

i dalje ne vjerujem da će biti rezanja povlaštenih paketa……


bravo…… !
napokon normalan komentar!

s jučerašnjim danom, dakle u 3 dana…
upis na cca 100.000
e sad koliko je i uplaćeno i na koje iznose, to ne možemo dokučiti…

Poruka brokerima, nećete dobiti moj HT nikada, možda od mojih unuka


nemoj te cimati ljudi glupim izjavama i upitima ! dakle ako se upiše više od 16.377.707 kom dionica Vlada će smanjivati udjele (u postotku)! što u prijevodu znači da 138.000 ljudi treba upisati paktete na maksimalnih 38.000 kn !!! i dalje ne vjerujem da će biti rezanja povlaštenih paketa……

To je računica po gornjoj granici cijene od 320 kn. Ja čvrsto vjerujem da će Vlada ipak iskoristiti priliku i žrtvujući proračun dati “predizborni diskont”. Nikad kad sam igrao na pokvarenost političara nisam izgubio, a nije ova Vlada slučajno IPO stavila dva mjeseca prije izbora. Stoga, ako se Sanader odluči za, recimo, 270 kuna po dionici već se broj kod kojeg rezanje počinje spušta na 116 000. Ako se uzme u obzir da se je u prva tri dana upisalo preko 60 000 ljudi gotovo je izvjesno da će biti rezanja, i to debelog.

[i]"Čovjek - to je naše najveće blago"[/i] Ljudožder

jučer je na vijestima Hrvatske Televizije objavljeno da je obvezujuću ponudu za kupnju dionica tht-a podnjelo 60000 građana. no to naravno ne znači da su svi ponudili maximalan iznos. osobno poznajem ljude koji su ponudili od 3000 do 10000 kn


jučer je na vijestima Hrvatske Televizije objavljeno da je obvezujuću ponudu za kupnju dionica tht-a podnjelo 60000 građana. no to naravno ne znači da su svi ponudili maximalan iznos. osobno poznajem ljude koji su ponudili od 3000 do 10000 kn

A od tih 60000 građana barem 30% ih nije uplatilo.

Knjige i kava

Ako dođe do rezanja paketa kako će ono izgledati. Dali će proporcionalno smanjivati svima ili će odrediti neku granicu do koje će dati svima do tog iznosa.

GLE OBRATA!!!!!!!!!!!

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=0cf1d2ab-e5b7-4844-93ad-016d24457b2e

Knjige i kava


guster: ” jučer je na vijestima Hrvatske Televizije objavljeno da je obvezujuću ponudu za kupnju dionica tht-a podnjelo 60000 građana. no to naravno ne znači da su svi ponudili maximalan iznos. osobno poznajem ljude koji su ponudili od 3000 do 10000 kn ” A od tih 60000 građana barem 30% ih nije uplatilo.

da istina pa ni ja još uvjek nisam proknjižio novac. ali hoću nemojte se nadat da neću.
no čini mi se da se u medijima klima polagano mjenja. više se ne spominju brza i laka zarada., već rizici ulazka u vlasničku strukturu

Zbog velikog interesa za HT, Vlada razmišlja o povećanju IPO-a

Interes građana za IPO T-HT-a iznad je svih očekivanja, rekao je premijer Ivo Sanader, dodavši kako ima podatke o odazivu građana, ali ih ne smije reći. Vlada će zbog toga razmotriti mogućnost o povećanju ponuđenog paketa koji ide u IPO.

Sadašnji paket od 20 do 23 posto tako bi se mogao povećati za još koji postotak, a o tome će odlučiti Vlada na svojoj sjednici idućeg tjedna, rekao je Sanader.

Sanader se na početku sjednice ponovno osvrnuo i na porez na kapitalnu dobit koju predlaže SDP, naglašavajući da njegova Vlada to nikada neće dozvoliti, te je naglasio da svi oni koji su raaije kupili dionice Ine a sada T-HT-a ne trebaju strahovati da će biti oporezovani “kao što to predlažu neke stranke”.

No, naglasio je da to ne znači poziv građanima da ne kupuju dionice, dodajući da je njegova Vlada ponosna tako transparentnim načinom privatizacije kao u slučaju Ine i T-HT-a jer time želi ojačati financijsko tržište, “što bi neki najavljujući porez na kapitalnu dobit htjeli uškopiti”.
Sanader je više puta ponovio da njegova Vlada neće dopustiti to oporezivanje, dodajući da bi to moglo doći na red tek za šest do sedam godina kad se Hrvatka još približi zapadno europskom standardu.

Nisam nikad mislio da cu to reci ali.

ZIBIO IVO SANADER (ako ispuni obecanje)

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close