HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.07.2024. u 04:09
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,08
13.714
456
30,00
30,20
0,67%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Prihodi manji, rashodi veći… Jel zna tko koliki je prijedlog dividende za ovu godinu?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

jel njima u FI ušla još i dobit koju je ostvarila OPTE? jer bez toga bili bi još lošiji.
kad čovjek malo usporedi potencijale rasta ove 2 dionice, OPTE je ipak puuuno zanimljivija dionica za male ulagače

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

7 kuna

Katastrofa [emo_smijeh], da nije Optime gdje bi bili, ovako zahvaljujući dioničarima opte, dividenda nije 6 već 7 kuna


Prihodi manji, rashodi veći… Jel zna tko koliki je prijedlog dividende za ovu godinu?
ove 0, za sad, a iz 2009 7kn. Čitaj malo sve piše

neće uvijek biti ovako.

Planirane investicije za 2015. godinu premašuju 1 milijardu i 300 milijuna kuna i predstavljaju
povećanje od preko 25% u odnosu na 2014., a fokus će biti na daljnjem razvoju mobilne i fiksne
infrastrukture, povećanju raspoloživosti i kapaciteta za širokopojasni pristup te završetku IP
transformacije.
Ovo mi se više sviđa nego da su predložili dividendu 14 kuna.

Pa tako je, bolje da povećavaju investicije, nego da isplačuju vama dioničarima dividendu,bravo. Što manja dividenda to bolje. Kome uostalom treba dividenda?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

meni ne jer ustvari u hrvatskoj ni nemaju pravu konkurenciju kad odbijes porez na kamatu ispada da je dividend yeald ispod 4 posto

HT rezultati

HT Financijski sažetak:
Značajno lošiji 2014 godine nego prošle 2013 ali još uvijek bolji nego većina konkurencije.
Jedini pozitivan bolje rečeno manje negativan podatak je stabilizacija prihoda čim se prvim pohvalila i uprava. Svi ostali pokazatelji imaju negativan trend u odnosu na 2013 i prethodne godine.
Veća jedino vrijednost Aktive zahvaljujući uvrštenju Optime Telekoma u bilancu.

Zaključak:
Kad oživi poslovna aktivnost u RH oživit će i Hrvatski telekom.

kad na dividendnoj dionici ljudi pocnu pricati da im dividend ustvari I ne treba onda znamo na cemu smo[emo_vrtimise]

Ja sam umjereno zadovoljan. Očekivao sam dividendu bliže 10 kn al nije ni ovo loše. Dobit bi se ove i sljedeće god trebala stabilizirat, a onda kakva akvizicija i idemo na one stare razine 😉

New Report

Close