HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 10:48
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,38
62.373
1,926
32,30
32,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Veliki podbačaj HT-a, na prvi pogled izgleda koliko toliko prihvatljivo samo iz razloga što je ove godine u konsolidaciji i Optima sa svojih 300 milijuna prihoda (konzervativna procjena za devet mjeseci od godišnjih 500 milijuna).

Očito većina ljudi koja to drži ne zna čitati izvještaje pa je u 15 minuta na otvaranju samo jedna transkacija i to po asku. Kada odu u struju biti će tu još manje marže

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

dividenda 11-12 kn.ovim tempom opet 10%

Kakve su ovo tranksacije fondova, jedva čekam mirovinu

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ovdje postoji naznaka promjene trenda – usporedite prihode u Q3 za 2014/2013 i 2013/2012. Prvi je +3,8% a drugi -12%. Ne bih baš rekao da je to samo zasluga Optime (113m).

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

uz ovakvo izvjesce dionica raste????????? zaista je ova burza u banani[emo_mrgud]

Takav FI a cijena još ide gore, to je snaga komanije to je naša burza!

Pogledajte ERNT još simpatičnije, ništa se nije dogodilo!

Nekad je bila extra dobit,danas skoro 1 mld neto dobiti,dok većina na burzi nema niti prometa toliko.Svatko može kupovati i prodavati,usput i bira cijenu.

netto dobit biljezi pad od 25,6% u prvih devet mjeseci u usporedbi sa prvih 9 mj. prosle godine, znam da je sve relativno ali ipak to ne moze biti dobra vijest[emo_vrtimise]

Svaki poduzetnik razumije što za njegov džep, planove i projekcije znači pad dobiti od -25,6% (sa 964 na 717 mil) osim aako se ne pravi “Englez”.
Kad već Spectars ističe porast poslovnih prihoda u Q3/2014 +3,8% mogao bi spomenuti i porast rashoda u istom kvartalu za +10,3%. Također je vrijedno spomenuti i da su
Ukupni kumulativni prihodi u Q3/2014 -2,5%
Ukupni kumulativni rashodi u Q3/2014! +4,3%

Na kraju Neto dobit sve govori sama za sebe -25,6 % [emo_beztona]

S ovim trendom očekujem da će HT-u na proljeće tržišna cjena spasti na knjigovodstvenu vrijednost koja je u ovom trenutku 130,24 kn.
Ako se ne dogode značajniji poslovni događaji u HT-u, i gospodarski pomaci u gospodarskom okruženju moje je mišljenje da bi HT iz dobitaša, na proljeće mogao prijeći u gubitaše [emo_vrtimise]
Budem ga kupovao kad mu fundamenti krenu gore [emo_zloban].
Dosta sam na njemu već izgubio čekajući dividendu a ignorirajući petogodišnji trend odnosno PAD vrijednosti dionice.

JooZoo, ja sam uspoređivao 2014/2013 s 2013/2012. Možda se tu nazire promjena trenda. Nitko ne kaže da neto dobit ne pada niti mislim da itko normalan može očekivati drastične pomake u drugom smjeru dok je ovakvo stanje u zemlji. Osobno mislim da bi bio uspjeh zaustaviti pad prihoda a onda kasnije i pad dobiti.
Kao što kaže borsa, na kraju godine će biti 1 mld kuna dobiti a dionica ne valja pa ne valja.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

Vaš link …

Ako susjedi stvarno dobiju 1,6 mlrd eur, koliko bi ovaj naš jadnik vrijedio….?

New Report

Close