HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 10:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,38
62.373
1,926
32,30
32,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Evo prodao sam dionice INE i BLSC-a i kupio 6 paketa T-HT-a.
Vrijem će pokazati jel bila dobra ili loša odluka…

Tekst iz jutarnjeg:

Ako interes građana za dionice ne bude jenjavao, pitanje buduće raspodjele dionica bit će neizvjesno

ZAGREB – Broj građana koji su odlučili postati dioničarima Hrvatskog telekoma već se u prvim danima javne ponude približava procjenama da će dionice kupiti oko 70 tisuća građana.

U prva dva dana obvezujuće ponude za kupnju dionica HT-a navodno je predalo oko 60 tisuća građana, što je već sada 15 tisuća više od ukupnog broja građana koji su sudjelovali u javnoj ponudi dionica Ine.

Za taj neslužbeni podatak danas je bilo nemoguće dobiti potvrdu jer Vlada kao prodavatelj, ali i ostali sudionici u procesu, o interesu građana ne žele govoriti kako ne bi utjecali na potražnju.

No, redovi pred bankama sami svjedoče da je interes daleko premašio očekivanja sudjelovanja. Ni danas nije došlo do stišavanja, nego su se gužve nastavile. Pitanje je samo hoće li svi koji su ponude predali i uplatiti iznose iz ponude i jesu li se svi odlučili na maksimalan iznos uz pravo prvenstva od 38 tisuća kuna.

Ako taj interes ne bude jenjavao, odnosno ako se ne ponovi iskustvo s upisom dionica Ine, kada je većina građana već u prvom tjednu predala ponude za upis dionica, pitanje buduće raspodjele dionica bit će prilično neizvjesno.

Poznato je da je glavni cilj zadovoljiti građane i pokušati im ne “rezati” povlaštene pakete dionica. No, isto tako, nužno je da zbog stabilizacije cijene i tržišta dio ponuđenih dionica završi u rukama institucionalnih investitora, što domaćih što inozemnih, kojima uprava HT-a ovih dana upravo predstavlja rezultate poslovanja, poziciju HT-a na tržištu te planove za budućnost kompanije.

ko te ima taj te nema


Kak su danas cijene rasle moglo bi se zaključiti da su fondovi odustali od ht-a i krenuli kupovati ostale dionice po velikom diskontu u odnosu na 31.03.2007.

Diskontu???O kakovom diskontu govorite??

Evo do sada 7 paketa kupljeno ,jos 3 i to je to!!!

Moje danasnje vidjenje u erste banci je takvo da nije bilo guzve jer su radile 4(mlade)tete tako da si uvijek bio prvi na redu i stvarno nije se cekalo niti 2 minute.Mnogi ljudi su upisivali manje pakete po 15k,20k u to vrijeme dok sam se ja tamo muvao!

ko te ima taj te nema

Biti će zanimljivo gledati performance na LSE dok ZSE ne bude radila.
A što se tiče broja upisanih, ta nisu valjda toliko glupi da zaštićenu informaciju o broju upisanih tiskaju na svakoj obvezujućoj ponudi, to je suludo.
Što se tiče rezanja paketa, mislim da će u jednom trenutku postati izgledno da će se broj dionica rezati ponudama koje su date putem punomoći. To bi bilo i logično i politički ispravno.

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]


U osijeku su jos uvijek veliki redovi uopce se nesmanjuje guzva.

Pa, kad ima samo jedna Erste poslovnica i jedna Fina. Provincija. Iako, red je non-stop do vrata u Ersteu kod IPK-a…[smiley6]


ukupan pad iznosio 7,9 %

Od 31.ožujka, kada je crobex bio na najvišoj razini do jučer, ukupan pad iznosio je 7,9 posto.

Odakle ova glupost i dezinformacija?

No respect


Dragi kolege,

danas sam bio u Fini ( poslovno ) i razgovarao u upisu dionica i ovom ludilu. Prosijek uplate u odnosu na upis je 30 %. Sjednem se na kavu i slušam kaj ljudi pricaju, svi su upisali ali još nisu sigurni da li da uplate !
Moje mišljenje je da će na kraju biti ispod 100.000 upisanih.

Jučer pitao tetu u Erste malo o dionicama, čisto da razbijem monotoniju, veli teta o toj temi osim službenog dijela nema razgovora, a mislim da i nemaju neke informacije.

Molim pomoć iskusnih…

Ukoliko kupim dionice T-HT na punomoć od 2-3 osobe, da li ih mogu registrirati u SDA na svoj račun ili se registriraju na račun opunomočitelja?! U slučaju da su registirane na račun opunomočitelja kako mogu obavit registraciju sa brokerom i prodaju dionica na burzi?! Da li original punomoć THT-a vrijedi za sve navedeno ili se mora sklapati još dodatan ugovor o prijenosu dionica?!
Molim pomoć!
HVala


rokoch: ” ukupan pad iznosio 7,9 % Od 31.ožujka, kada je crobex bio na najvišoj razini do jučer, ukupan pad iznosio je 7,9 posto. ” Odakle ova glupost i dezinformacija?
[/quot

Mislim da nisu mislili samo na dionice u crobexu već na sveukupne dionice.

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


Evo do sada 7 paketa kupljeno ,jos 3 i to je to!!!

Eto i sad si glavni frajer na forumu, jer si nam rek’o kol’ko si kupio.

New Report

Close