HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,16
93.434
2,905
32,10
32,20
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zašto, godinama, vlasnik HT odnosno DT, ima zaradu po dionici 0,22 Eura dok HT 2,22 Eura ili 10 puta više ?
Tko to plaća ?

o čemu ti pričaš? uspoređuješ zaradu po dionici? a broj dionica? broj stanovnika(odnosno korisnika)? to nije bitno? 10 puta veća zarada po dionici?! ovo ti je jako dobro [emo_zacudjen]


o čemu ti pričaš? uspoređuješ zaradu po dionici? a broj dionica? broj stanovnika(odnosno korisnika)? to nije bitno? 10 puta veća zarada po dionici?! ovo ti je jako dobro [emo_zacudjen]

Kada sve to uzmete u obzir dobijete zaradu po dionici.

Međutim profit HT-a je i veći od 10 puta u odnosnu na DT, jer HT ima 20% manje prihode po dionici od DT-a, te HT za istu cijenu nudi 4 puta manje usluge od DT-a. Znači u Njemačkoj za 18 Eura/mjesec dobiješ ( internet 12MBit/sec flet, telefon s 500 min besplatno i TV kabelsku ).
Drugim riječima HT u RH prodaje Golf 4-e generacije za cijenu 7-e generacije u Njemačkoj.
Međutim HT isplaćuje duplu dividendu po dionici od DT-a radi izvlačenja novaca iz RH.
BINGO pitanje : koliko je DT izmuzao novaca iz RH do sada ?

Neznam što se natežete oko toga. Pa tko na našoj burzi gleda fundamente. Pa da nema RBA fonda dionica bi bila ispod 100 kn,bez obzira što ostvaruje pristojan prihod.

BINGO pitanje : koliko je DT izmuzao novaca iz RH do sada ?

razmjerno isto kao i svi ostali dioničari hatea..koji su od početka unutra..

Dividenda legla u Zabu!

142.33 kn, nedavno…
155,00 kn, danas, a sutra…
Mirovinci odigrali shemu “Mačke i mišići”
Pazite ERNT… Možda ista igra,


142.33 kn, nedavno…
155,00 kn, danas, a sutra…
Mirovinci odigrali shemu "Mačke i mišići"
Pazite ERNT… Možda ista igra,

Ode igračka drugim igračima, izgleda bude veselja


142.33 kn, nedavno…
155,00 kn, danas, a sutra…
Mirovinci odigrali shemu "Mačke i mišići"
Pazite ERNT… Možda ista igra,


Neka bude ista igra. Riješio sa se ERNT, jer ne želim državi dati 10.000kn, a plus toga sam još toliko u plusu. Ne sekiraj se, past će ona na 1.200-1.300kn.

farabuto
još 2-3 godine i isplaćena investicija.

tomcat
ti si veliki optimist! kako izgleda bit će puno niže

Znam da će puno niže, ali prvih 5 dana će biti poslije divke 1200-1300. Kada se još sjetim da sam prije 2 godine kupovao na razinama 900, onda sam prezadovoljan.[emo_namigusa]


Riješio sa se ERNT, jer ne želim državi dati 10.000kn,

to mislim da griješiš jer skoro sva isplata dividende kod ERNT ide iz zadržane dobiti, a koliko se sjećam bila je odluka ustavnog suda da država to ne može retroaktivno oporezivati

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

New Report

Close