HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 13:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,35
96.514
2,983
32,20
32,30
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

SAJB, jer fakat mi ne pada na pamet čitati 50 stranica dnevno na ovoj temi.

Čitam sad u Večernjem da imaju pouzdan info da je u prva dana prešlo preko pedeset tisuća upisanih, a da je danas već zamjetan pad interesa.

Tip: VL je deklarirano orjentiran desno a JL lijevo od političkog centra.

http://www.vecernji.hr/home/manager/2917443/index.do;jsessionid=594099FA7113609D3786742BF6AA984D.2

No respect

Kak su danas cijene rasle moglo bi se zaključiti da su fondovi odustali od ht-a i krenuli kupovati ostale dionice po velikom diskontu u odnosu na 31.03.2007.

Jel može netko iskusniji malo pojasniti situaciju vezanu za prodaju hta na londonskoj i zagrebačkoj burzi…
Je li cijena ista i/ili kako jedna utječe na drugu..
Što se dešava kada 8.10. radi londonska a zagrebačka ne
Možemo li kupovati na londonskoj a prodavati na zagrebačkoj

I slične stvari a bitne za naše nove dionice i potencijalni gubitak ili dobitak ( vezano uz dvije burze)


Molio bih Vas ako ima neki slučaj kako kod mene da mi odgovori Gledajte uzeo sam pakez od 38000 na kredu u PBZ-u rok otplate 5 god.Recite mi kad bi dionica skočila 30% u prvih par dana koliko bih točno zaradio.HVALA.i uzmite u obzir otvaranje zatvaranje kredita,kamatu…[smiley7][smiley9][smiley10] HVALAAAAA 38 000 $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

I još nešto nema naknade za zatvaranje kredita [smiley2]

14.04.2008.

Iskreno, vjerovao sam u HT jako. Malo mi se vjera pokolebala u posljednjih dan-dva. Svi iz moje uže i šire obitelji su upisali, jedino ja čekam. Dio keša sam već preusmjerio u druge dionice, ali najveći dio “skuplja prašinu”. Od tog oportunitetnog troška me boli glava. Još će me više boljeti ako dođe do stvarnog troška. Krdo je krivo, al opet – to ti je tržište.
[smiley6]

E jeste čuli Rojsa u Piramidi, krvav je on bi te sve lopove i špekulante koji kupuju dionice HT-a zatvorio! [smiley2][smiley2][smiley2]

14.04.2008.


Kak su danas cijene rasle moglo bi se zaključiti da su fondovi odustali od ht-a i krenuli kupovati ostale dionice po velikom diskontu u odnosu na 31.03.2007.

A što sam ja zadnjih dana pisao, nego da će im ostale dionice postati povoljnije.

Dragi kolege,

danas sam bio u Fini ( poslovno ) i razgovarao u upisu dionica i ovom ludilu. Prosijek uplate u odnosu na upis je 30 %. Sjednem se na kavu i slušam kaj ljudi pricaju, svi su upisali ali još nisu sigurni da li da uplate !
Moje mišljenje je da će na kraju biti ispod 100.000 upisanih.

50,

Oprosti kolega ali mozes li mi samo objasniti kako si ti uvijeren da brojevi idu redom od 1 do 140000!I to po tebi znaci da je u erste banci vec uslo 140000 uplata pa sta je onda sa ostalim(fina i HPB),oni imaju neke druge brojeve odnosno nemaju iste oznake!Po tebi vec nas je upisalo 500 000 kad zbrojimo finu,erste i HPB?!By the way evo sad sam se vratio iz erstea ponovo br. ugovora 144037!

Nije prošlo 140000 nego 40.000. U Erste su brojevi krenuli od 100000 a u HPB-u i FIni od 600000. Ali ako je istina što je kolega prije napisao da je danas dobio broj 120xxx onda izgleda da u brojačima ima rupa ili postoji neki algoritam. No, sve ponude koje sam ja danas vidio imaju veće brojeve nego jučer. Npr. 650xxx u 9 sati i 656xxx u 11:11. Po tome bi sa današnjim danom imali cca 100.000 punuda što je ipak malo previše s obzirom na natpise u novinama. Ako je vjerovati novinarima tada je sa današnjim danom predano između 50 i 70k ponuda.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

U prva dva dana dionice HT-a upisalo čak 60 tisuća građana

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2007,9,19,ht_dionice,90867.jl

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

50 lipa:

Oprosti kolega ali mozes li mi samo objasniti kako si ti uvijeren da brojevi idu redom od 1 do 140000!I to po tebi znaci da je u erste banci vec uslo 140000 uplata pa sta je onda sa ostalim(fina i HPB),oni imaju neke druge brojeve odnosno nemaju iste oznake!Po tebi vec nas je upisalo 500 000 kad zbrojimo finu,erste i HPB?!By the way evo sad sam se vratio iz erstea ponovo br. ugovora 144037!

Nije prošlo 140000 nego 40.000. U Erste su brojevi krenuli od 100000 a u HPB-u i FIni od 600000. Ali ako je istina što je kolega prije napisao da je danas dobio broj 120xxx onda izgleda da u brojačima ima rupa ili postoji neki algoritam. No, sve ponude koje sam ja danas vidio imaju veće brojeve nego jučer. Npr. 650xxx u 9 sati i 656xxx u 11:11. Po tome bi sa današnjim danom imali cca 100.000 punuda što je ipak malo previše s obzirom na natpise u novinama. Ako je vjerovati novinarima tada je sa današnjim danom predano između 50 i 70k ponuda.

ovaj brojač Fina, HPB paše ko urica…
kad usporedim svoje 2 uplate s drugima…
to je s današnjim danoim cca 60 000…
prijatelj mi je danas upisivao oko 12 h u erste i ima broj 137589…

dakle paše…
to je cca 40 000

ukupno 100.000

Poruka brokerima, nećete dobiti moj HT nikada, možda od mojih unuka

ukupan pad iznosio 7,9 %

Zelena burza
Gotovo cijela burzovna ponuda bila je u zelenoj boji. Index crobex skočio je čak četiri posto, a dnevni promet premašio 108 milijuna kuna. Očito je nastao preokret nakon odljeva kapitala za dionice T-HT-a, pa su fondovi ocijenili da je vrijeme za novu kupnju nakon velikih padova. Od 31.ožujka, kada je crobex bio na najvišoj razini do jučer, ukupan pad iznosio je 7,9 posto. Tržišna kapitalizacija smanjena je 300 do 400 milijuna kuna, što znači da je toliki novca preusmjereno u javnu ponudu T-HT-a. Teško je vjerovati da su jučer dionice kupovali mali investitori koji obijaju banke i traže kredite ili čuvaju zarađeni novac. Fondovi su burzi ubrizgali 100 milijuna kuna nakon što su pustili da cijene tjednima padaju. Tajming je logičan, rasprodaja je prestala, jer nije više vremenski moguće ili je tijesno izvući novac iz dionica i uplatiti T-HT na vrijeme.

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

New Report

Close