HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 11:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,38
62.373
1,926
32,30
32,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pretpostavljam da uglavnom mirovinci kupuju sada. Brane cijenu.
Samo tako nastavite. Pa nisu vaši novci. Ipak su to samo naše mirovine.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.


Pretpostavljam da uglavnom mirovinci kupuju sada. Brane cijenu.
Samo tako nastavite. Pa nisu vaši novci. Ipak su to samo naše mirovine.


I prije ovog izvješća cijena je bila na ovim razinama…

4.11.2013 166,22 166,28 165,60 166,00 166,08 -0,60 103 12.345 2.050.228,05
30.10.2013 168,44 168,44 166,10 166,37 167,44 -1,99 211 37.778 6.325.571,73
31.10.2013 167,00 167,00 166,25 167,00 166,56 0,38 68 10.626 1.769.819,97


Pretpostavljam da uglavnom mirovinci kupuju sada. Brane cijenu.
Samo tako nastavite. Pa nisu vaši novci. Ipak su to samo naše mirovine.


Do sada danas protrgovano 5.572.841,37 kn, do kada mogu braniti cijenu vidjet ćemo!


Ma dajte molim vas, iako su i ove godine poslovali sa lijepom dobiti, dugoročno će također biti sve lošije i lošije. Broj korisnika pada iz dana u dan, usluge moraju pojeftiniti, gospodarstvo je u recesiji i spirala je prema dolje. Sa stanovišta malog ulagača, pa ne mislite valjda da će netko kupiti dionicu po cijeni od 165kn sa upitnim dugoročnim povratom ulaganja koje pada na 5%. Dno je vjerojano još daleko, ali trend je silazan.

E pa ti kupi onda dionice INE koja je ostvarila 1.5 milijardi kuna gubitka 🙂

9 kn po dionici:( … i nije neki deal, dugoročno vjerujem da je ok

Cookie Monster

Neka ide sad kuda hoće cijena, ja jučer izašao skroz nisam imao namjeru ali keš mi treba van burze pa eto ispalo tako. Jeste mali minus ali kad uračunam dividendu unazad par godina još sam u plusu ispao van. Mislim da HT neću skoro uzimati ponovno.
Nije nagovor svako nek radi po svom.


Sa stanovišta malog ulagača, pa ne mislite valjda da će netko kupiti dionicu po cijeni od 165kn sa upitnim dugoročnim povratom ulaganja koje pada na 5%.

Ma ne, sa stanovišta malog ulagača ćete kupiti dionice kojima prijeti stečaj i koje su u PSN-u tamo je povrat ulaganja jako desno na pravcu beskonačnosti.

Ako ćemo realno dobit je pala manje nego što se očekivalo i da su isplačivali cijelu dobit dividenda bi bila skoro 18 kuna. To je 10 posto manje od prošle godine. S time da je cijena prošle godine bila preko 210 kuna. Danas je cijena oko 170 kuna. Znači prostora za rast će biti. Ako pogledamo druge dionice, neovisno o porastu dobiti (ERNT) nema nekog skoka. Ili o lošijem izvješću od očekivanog (ADPL) cijena pada. A neki su kupovali fine količine neki dan po 122 kune.

Mislim da se radi o silaznom trendu na cijeloj burzi ili u najboljem slučaju stagniranju indeksa. Imam dionice HT.
Lp

vidi se po cijeni?
budite svi iskreni, pa recite da ste očekivali veći pad nakon objavljenih rezultata!
Nije pala ni jedan posto…što ukazuje da se stvorila panika među sitnim ulagačima…a promet od 10 milja upućuje na to da su fondovi opet kupovali…
A ne zaboravite da su upravo oni ti koji diktiraju igru, a ne mali…kad oni odrede da će prema gore, onda če tako i biti…
Najviše bode u oči dividienda od 9 kn…no kao što su kolege već prije rekle, da se isplaćuje sva dobit, dividenda bi bila preko 17 kn…
dakle, dio zarađenog investirat će se…što je dugoročno jako dobro…a to što je dio ulagača zaboravio što to dugoročno ulaganje znači, to je drugi par opanaka…



Loše izgleda na prvi pogled…opet će netko jeftino kupiti…
ne isplaćuje se cijela dividenda…ide se u investiranje i širenje….što dugoročno znači povećanje korisnika, prihoda i dobiti…
Tko ulaže kratkoročno…i to u gubitaše koji mogu samo sanjati dobiti, a ovakva kao HT-ova im je SF, imaju cijelu lepezu takvih na ZSE, pa nek izvole…
Loše može biti samo za one koji su u dionicama,jer će povući rezultati cijeli market dole…dok za one koji su u cashu, ovo može biti odlična prilika za kupovinu…

ma odlicno možeš mislit….vidi se po cijeni dionice
[/quote]

Izraz “ma dajte, molim vas” ostavite za gospođu Lovrić Merzel…
Dugoročno može biti samo bolje…jer gore od ovoga ne može biti…ovaj trend pada prihoda i dobiti traje predugo…jednim dijelom to je bilo neizbježno i očekivano…budući da je HT ima dugi niz godina monopol na sve živo…a i ulaskom HR u EU moglo se očekivati ovo…
Neisplata cijele dividende dioničarima, već ulaganje u budućnost nudi nadu i optimizam za tvrtku, a i njene dioničare…jer bez ulaganja i širenja nema povećanja prihoda i dobiti…
A Vi ulažite negdje drugdi…eto, svako malo neki stečaj ili predstečajna nagodba…ima takvih špekulativnih dionica na burzi ko šljunka…pa pokušajte tamo oploditi svoj kapital, pa ćete visjeti kako ćete proći…
Ovi barem generiraju dobit…a i nešto podijele dioničarima kroz dividendu…dok drugi gomilaju gubitke i sklapaju predstečajne nagodbe…


Ma dajte molim vas, iako su i ove godine poslovali sa lijepom dobiti, dugoročno će također biti sve lošije i lošije. Broj korisnika pada iz dana u dan, usluge moraju pojeftiniti, gospodarstvo je u recesiji i spirala je prema dolje. Sa stanovišta malog ulagača, pa ne mislite valjda da će netko kupiti dionicu po cijeni od 165kn sa upitnim dugoročnim povratom ulaganja koje pada na 5%. Dno je vjerojano još daleko, ali trend je silazan.

S obzirom na bitno manju dividendu postoji mogućnost da će Fond branitelja morati prodavati dionice da može isplaćivati svoje obveze prema članovima fonda

Dobro se danas “istreslo” da se zadrži cijena oko čak 169kn, a što dalje, može li tako unedogled, vidjeti ćemo[emo_zacudjen]

14.02.14 14:22:14 HT-R-A 169,00 9.450 1.597.050,00 ZSE.UT
14.02.14 14:16:12 HT-R-A 169,00 10.000 1.690.000,00 ZSE.UT
I još puno sličnih transakcija…

Ispricavam se ukoliko se moje misljenje protumacilo kao omalovazavanje dionice ht i kompanije opcenito. Ja sam izasao na zadnjem valu po 172 kn i vjerojatno cu opet uci kad procijengim da mi odgovara. Pa napisao sam da dno nije blizu ni nitko ne ocekuje da sutra padne cijena na 100kn ali ovim potezom koji je vjerojatno dobar za kompaniju mijenja se racunica visoko dividendne dionice za male,pogotovo za duzi period, za ocekivati je pad dobiti na 15 kn sljedece godine i mozda jos i manju isplatu.Ht je i dalje najlikvidnija dionica sa respektabilnom zaradom kompanije ali sa silaznim trendom. Nadalje sve dionice na burzi su spekulativne bile one bluechip ili ne. Ne vidim trenutno dionicu za dugorocno ulaganje, mozda adpl. kao sto ni ne ulazem u dionice van crobex indeksa, ne bavim se psn dionicama isl..Mislim da je ht trenutno preskup za ulaz.

New Report

Close