HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 19:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,31
137.861
4,267
32,20
32,40
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

drago mi je da se ponovo čuju apokaliptične najave kao i kod INE. da ih nema već bih se zabrinuo da je nešto trulo, da nevalja i da je predobro da bi bilo istinito. ovako je već bolje. sve će propasti!! Šatro!
sve je puno fond- drukera i ljudi koji daju nekakve tobožje analize , a blagog pojma nemaju. a tek bombastični naslovi po novinama tipa “hrvati gladni lake zarade” ili “svi bi zaradili bez rada”. sve ljepše od ljepšega. zato dragi kolege skromno preporučam da se svi zajedno ostavimo takvih gluposti kao što je ulaganje u dionice, lijepo svi spremimo lovicu u čarape i mir. nek se rađe neki drugi bogate, ovak je ipak sigurnije

strpljen..spašen Time is on my side

od svih članaka pročitanih o HTu ovo mi se čini najnormalniji i fino uspoređuje tempo prodaje HTa i INAe

Vaš link

pozdrav

bio danas u erste u vukovarskoj, enomrna guzva od ljudi koji cekaju da upisu pakete, masovno se govori doslovce na svakom koraku o IPO-u T-HT-a, cuo se s prijeteljem koji do par mjeseci nije znao nista konkretno o dionicama i koji se isao samnom raspravljati da su dionice MATERIJALIZIRANE (?!), te da se zaradjuje iskljucivo na dividendi, ali da je to vrlo kompleksno i slozeno i da se s time bave strucnjaci (sic!), a danas cujem da i on upisuje, isto tako masu njih koji su imali averziju prema dionicama upisuju, i to jos s kreditima, doslovce svi upisuju, stalno se o tome govori

mislim da se strasti trebaju smiriti, ovim putem, s obzirom da je evidentno da novinari citaju forume, javno apeliram da se svi suzdrze od pozitvnih i sugestivnih komentara, clanaka, analiza, ili bombasticnih naslova, ili barem da novinari poslovnog napisu malo suzdrzaniji tekst (jer ga ostale novine i portali prenose) koji bi smirio strasti, naime, zaista nikome nije potrebno da dionice upise ogroman broj ljudi, koji su dosta nepredvidljivi, i kojima je burza stran pojam
percepcija pucanstva jest da sada i oni mogu sudjelovati u “suvlasnistvu” sigurno najpoznatije i najatrkativnije tvrtke, a sto se tice zarade, navuceni su od strane medija u brzu i veliku zaradu, realno stanje jest da su ljudi sretni i prinosom od par postotaka, jer imali smo prilike vidjeti kako se narod osjecao sretnim i zadovoljnim s dividendom INE (a ona je bila 13 kuna po dionici!!)
s te strane ne treba uzimati ozbiljnim razne izjave koje su se pojavile u novinama, ili na forumima, to su pojedinci koji i nisu svjesni realnosti, s druge strane, mi koji smo u ovome malo dulje ne bismo bili zadovoljni s par postotaka prinosa pa niti s 10% (barem ja osobno) jer takav prinos a i veci je upravo moguce ostvariti na ovoj korekciji (koja je jos vise produbljena IPO-om T-HT-a)
smatram da nije potrebno da upise previse ljudi pa da se eventualno paketi moraju rezati, jer to nikome nije u interesu, oni koji nisu upisali sudjelovat ce na nekom drugom IPO-u (recimo HEP), ili se mogu izravno ukljuciti na burzi, pa usput otkriti i druge dionice gdje se moglo i gdje se moze daleko vise “zaraditi” nego na T-HT-u
ovo govorim jer smatram da se samo u zagrebu moze bez problema upisati 50 000 punih paketa, zagreb je po tom pitanju bogat i daleko razvijeniji od ostatka hr, no kad pribrojimo i ostatak hr dolazimo do stvarnih brojki koje nisu male

zato smatram da se mozda i ne treba previse zanositi T-HT-om, mozda na kraju budemo svi razocarani, da se to ne bi dogodilo, oni koji mogu kreirati javno mijenje trebaju smiriti nastalu histeriju oko IPO-a T-HT-a
pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti


. istina je da puno više ljudi upisuje ali morate uzit u obzir krug ljudi u kojem se krećete. pola ljudi koje znam će uzet HT zato što sam ih ja uputio, a s druge strane par frendova i frendica mi kaže da cijeloj široj familiji ne pada na pamet to upisivat.

je, s time se apsolutno slazem, dosta njih ce i zbog toga sto sam cijelo vrijeme govorio od dionicama upisati, i malo na je iskriveljne apercepsije jer konstantno sam u tome, no opet cini mi se da je zanimenje i medija i pucanstva daleko vece nego za IPO INE, s te strane realno je ocekivati daleko veci broj ljudi koji ce sudjelovati, no opet, treba smiriti tenzije, nikome nije u interesu da upise preveliki broj

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

U Dubrovniku prijepodne guzva u Erste banci. U HPB manje ljudi u redu ali samo 2 saltera rade za registraciju iako sam bio na redu za 15-20 minuta. Uglavnom penzioneri prave guzvu jer odmah uplacuju, na jednom salteru se registriraju dok na drugom placaju pa zato stvaraju guzvu i dugo cekaju. Oni koji ce kasnije platiti preko interneta cekaju samo tih 15-20 minuta, dosta brzo ide.

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

INTERES ZA T-HT U JAVNOJ PONUDI PREMAŠIO OČEKIVANJA, IAKO JE TEŠKO PROGNOZIRATI KOLIKO ĆE ZAINTERESIRANIH OSTATI U IGRI

Prvog dana dionice upisalo više od 20 tisuća građana

Ako se u kupnju T-HT-ovih dionica uključi oko 100 tisuća građana ili više, to bi značilo da će tek mali udio ostati za domaće i inozemne investitore. Vlada u tom slučaju može smanjiti paket za građane ili pustiti u prodaju dodatne dionice
Hoće li Vlada reagirati na potražnju za T-HT-ovim dionicama, vidjet će se 27. rujna

ZAGREB –
Više od 20 tisuća građana u prvom je danu, odnosno u ponedjeljak, predalo ponude za kupnju dionica T-HT-a, neslužbeni je podatak iz više izvora. Premda se procjenjivalo da će građani pokazati veliki interes za upis T-HT-ovih dionica, takav odaziv u jednom danu je ipak iznenađujući. No, to ne znači da će se u preostalim danima upisa, do 27. rujna, svaki dan ponoviti ista brojka, jer su i u slučaju kupnje upisa Ininih dionica građani navalili na šaltere prvih dana. Tako je od 45 tisuća građana koji su kupili Inine dionice, njih 35 tisuća to učinilo već prvog tjedna.
Zasad građani imaju mogućnost upisati dionice vrijedne 38 tisuća kuna, odnosno mogu prema rasponu cijena kupiti od 118 do 155 dionica. Na prodaju se nudi nešto više od 16,3 milijuna dionica i ako se na javnu ponudu javi oko 70 tisuća građana, kolike su bile kalkulacije prije početka upisa, to bi značilo da će kupiti oko polovice paketa. No, ako interes bude veći, odnosno ako se u kupnju T-HT-ovih dionica uključi oko sto tisuća građana ili više, onda bi oni mogli kupiti najveći dio ponuđenih dionica.
To bi značilo da će tek mali ili gotovo nikakav udio ostati za domaće i inozemne investitore, što ipak ne bi bilo dobro radi stabilnosti cijene. Vlada se u tom slučaju uvijek može odlučiti na smanjenje paketa koji građani imaju pravo kupiti ili na puštanje dodatnog broja dionica u prodaju.
Slični su strahovi i procjene vladali i u prvim danima prodaje Ininih dionica, kada se činilo da bi brojka na kraju mogla biti oko 80 tisuća ljudi, no dionice je upisalo oko 45 tisuća građana i kupili su oko devet posto dionica Ine, odnosno malo više od polovice ponuđenog paketa. Interes za T-HT sigurno će biti veći, ali hoće li premašiti sva očekivanja i natjerati Vladu da reagira smanjenjem povlaštenog paketa ili povećanjem broja dionica u prodaji, vidjet će se 27. rujna, kada završava predaja ponuda za hrvatske građane.
GLAS ISTRE

...Imperare sibi maximum imperium est...

mislim da smo danas glatko na 90tis ponuda

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


mislim da smo danas glatko na 90tis ponuda

nebih se baš kladio.vidjet ćeš da na kraju neće biti rezanja paketa.ne uplačuju svi full iznos.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

koliko je izvodiva promjena kolicine koja se prodaje? da nije 20 nego 30% recimo?

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


mislim da smo danas glatko na 90tis ponuda

Ja sam čuo da je kod nas upisalo 1 000 000 iz Hrvatske ,600 000 tisuća Hrvata iz Bosne,1.589.569 naših gastarbajtera….

PS.Ne znam zašto se bavite podacima na koje ne možete utjecati….[smiley11]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Evo primjer sa erste bankom:Upisujem dionice i dobijem ponudu 140632 u 12:20h,dolazim po drugi paket u 16:05 i dobijem 121098!Pa te brojeve program izvlaci iz baze bez veze,a o ovim glupostima sa pogađanjem nemoguca misija!

ko te ima taj te nema


koliko je izvodiva promjena kolicine koja se prodaje? da nije 20 nego 30% recimo?

Neizvediva. Prospekt je odobren.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close