HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 00:10
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Što je bilo dosada više neće biti, niti takve neto dobiti, niti novca, niti dividende. THT je do sada bio u povlaštenom položaju u odnosu na ostale. Ne treba zaboraviti ni DTK imovinu oko koje se vodi sudski spor i koju THT prikazuje kao vlastitu i ne plaća nikakve naknade. Iznosi za Capex će se sve više trebati povećavati za održanje konkurentnosti a prihodi a time i dobit će sigurno padati. Zato su i uzeli MM da im spriječe nekontrolirani pad cijene.
Ima još dosta, nastavak kasnije..



A zašto dežurni katastrofičari ne napišu koliki je CAPEX ?

upravo je to jedan od razloga smanjenje dobiti, a sigurno capex 2013 neće biti veći od capexa 2012
[/quote]

za odnos capex 2012-2013 ne bih se baš kladio ali svejedno : želio sam reći – ulaže se u dugotrajnu imovinu odnosno razvoj i unaprijeđenje poslovanja. Zar je to loše ?

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.


Što je bilo dosada više neće biti, niti takve neto dobiti, niti novca, niti dividende. THT je do sada bio u povlaštenom položaju u odnosu na ostale. Ne treba zaboraviti ni DTK imovinu oko koje se vodi sudski spor i koju THT prikazuje kao vlastitu i ne plaća nikakve naknade. Iznosi za Capex će se sve više trebati povećavati za održanje konkurentnosti a prihodi a time i dobit će sigurno padati. Zato su i uzeli MM da im spriječe nekontrolirani pad cijene.
Ima još dosta, nastavak kasnije..

kolega, otkud vam to da ako pada prihod mora pasti i dobit ? ajme Bože…

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

Andy bez obzira na sve to kada pogledam ht i ostale dionice(uz par iznimki) ht je daleko iznad.Zamišljam zse bez ht-a i sve što vidim je sivo,crno.

capex ne smanjuje dobiti odmah več se kroz amortizaciju kroz vijek trajanja polako otpisuje. amortizacija je 10 mil manja u ovom kvartalu. dakle dobit nije nikako manja zbog večeg capexa već isključivo zbog manjih prihoda

nadalje ako padaju prihodi mora pasti i dobit jer je udio fiksnih troškova poprilično visok u ukupnim troškovima. (za one koji neznaju fiksni troškovi ne rastu niti ne padaju sa povećanjem/smanjenjem prihoda)

druga dva kvartala će pokazati kakvo je stvarno stanje prihoda i dobiti nakon roaminga i hakoma i nakon toga bi dobit trebal biti u tim okvirima. Prostora za rast prihoda nema to bi trebalo biti svima jasno. dobit će ovisiti o kresanju troškova
za sada je 17 kuna dobiti po dionici najoptimističnija varijanta kad odbijete porez na dividenda ispada cca 15 kuna.
pesimistična varijanta bi lako mogla dosegnuti i 12-13 kuna.

a cijena će ovisiti isključivo o tome koliko netko želi da mu je prinos od dividende

a i nemojte biti ljeni pa pogledajte kako su prošli i proazle europski telekomi koji su ipak daleko veči igrači. i po kojim parametrima se trguju.
kod nas se na HT ipak “brani” cijena pitanje od kada


Andy bez obzira na sve to kada pogledam ht i ostale dionice(uz par iznimki) ht je daleko iznad.Zamišljam zse bez ht-a i sve što vidim je sivo,crno.

Ja nisam rekao niti mislim da HT ne valja. Ne čitate nego konstruirate. Ja HT ne uspoređujem s ostalim dionicama nego s drugim operaterima iz struke ne u HRV nego Europi. HT će na ZSE uvijek imati svoju klijentelu ulagača i to s razlogom. HT je tvrtka kojoj slijedi sigurna promjena trenda nadolje. Iskreno i ovaj rezultat je iznad očekivanja. Naravno HT neće u stečaj kao što većina Vas skače na zadnje noge kad bilo što negativno pročita. Ali nagla promjena trenda će se vidjeti već u sljedeća 2 kvartala.

Koja je onda tvoja matematika? Sljedećih 10 kvartala dobit -30%? Aj ti prvo uzmi ukupnu imovinu T-Coma podijeli sa brojem dionica pa ćemo onda dalje nastaviti.

Ova godina -50% dobiti prosle godine, sta je ogroman pad!!!, nakon toga slijedi jos padova jer HAKOM je jasno propisao cijene za 1,5 godina…

kazem ja da ce realna cijena biti 100 kn do 2 mjeseca

Pad prihoda ne mora biti i pad dobiti – primjer je ERNT. Vrijedi i obratno.

Da je pad dobiti isključivo vezan uz pad prihoda onda ne bi prihodi pali 6 % a dobit 29 % . Ili ja krivo shvaćam riječ “isključivo”.

Prostora za povećanje prihoda ima ukoliko se telekomunikacije počnu prodavati u paketu s drugim uslugama, npr. strujom.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

kakav postor za rast vani je 10 eura flat+telefon, kod nas je to isto 30 eura…o cem dalje vise imamo raspravljat????, sa mobilnom su dosli donekle na 180 kn flat rate, jos moraju i tu pasti 50%….

znaci na fiksnoj mora biti smanjenje 3 puta na mobilnoj 2 puta…

Jel to pametnom i logicnom dosta?

Dakle, u Q4 2012 prosječna cijena po Mbit u zapadnoj Europi za DSL (kućanstvo) iznosi $8, znači $32 za 4 Mbit koliko je obično kod nas. Svi koji žele mogu pogledati graf na Vaš link ….

Molim kolege neka me isprave ako krivo tumačim graf. Cijene su znatno niže za novije tehnologije ali ovdje se priča o DSL-u.

Kolega ivanoreskovic, dajte neki službeni link gdje se može vidjeti ta cijena od 10 €.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

New Report

Close