HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 04:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

pravo pitanje je dali je zaustavljen pad ili nije. veći dio pada (spuštanje na nižću razinu prihoda) je odrađen u drugoj polovici prošle godine. uspoređivati podatke za isto razdoblje i konstatirati da je to novi pad nije točno
2q ove godine ima veće prihode od 1Q ove godine za 73 mil, a dobit za 94 mil
2q prošle godine ima veće prihode od 1Q prošle godine za 62mil a dobit za 80 mil

ako gledate ovako ispada da se situacija stabilizira. problem je što se nezna dali je nešto prebačeno iz prvog kvartala u drugi pa usporedba pada u vodu. ako je situacija kod knjiženja indentična onda je ovo za sada dobar pokazatelj.

naravno dva nova negativna faktora koja dolaze je roaming i interkonekcija stoga mislim da je cijena ipak malo previsoka ukoliko je željeni prinos od dividende 10%. ako se očekuje 6% prinos oddividende onda je ovo OK cijena


to smo i očekivali:
() prihodi u padu,
() troškovi rastu i
() dobit pada.

Loše… bojim se da ćemo HT gledati jako nisko, moguće i oko 150 kn ili niže….

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


30%, ljudi a nije ni doslo smanjenje od rominga, na kraju godine ce biti minimalno 40-50%, pa to je dionica na 100 kn!!!!

Gluposti, prijatelju…ajme što trkeljaš.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

A zašto dežurni katastrofičari ne napišu koliki je CAPEX ?

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

kakve gluposti?, pa pogledaj malo, ukljuci zdravu logiku, nista ja ne trkeljam, odmah si preracunaj dobit i stavi u dividendu koja ce max biti 12 kn….koliko onda ht vrijedi?, s time da je daljni pad siguran, pre veliki su nisu flexobilni, gube na dnevnoj razini korisnike(to znam iz prve ruke), itd

Na kraju godine max 120 kn ce vrijediti…

Bogme trkeljaš. Prvo nauči čitati FI. Ond ih usporedi s drgim telkom kompanijama pa onda pričaj. Po tvojim prognozama T-Com bi trebao biti na 25kn za godinu dana. Što se mene tiče, neka ukinu tu prokletu dividendu da takvi poput tebe odj iz ove dionice skupa sa svim ostalima kojima se gaće tresu.


Onako na prvu čini mi se jako loše izvješće. Obratiti pažnju na povećanje kratkoročnih obveza za 1,8 milijardu kn što nije baš vidljivo u povećanju imovine.

To vam je stavka “Obveze s osnove udjela u rezultatu”, inače namijenjeno za isplatu dividendi. U međuvremenu već isplaćeno i obračunato na kapital.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.


kakve gluposti?, pa pogledaj malo, ukljuci zdravu logiku, nista ja ne trkeljam, odmah si preracunaj dobit i stavi u dividendu koja ce max biti 12 kn….koliko onda ht vrijedi?, s time da je daljni pad siguran, pre veliki su nisu flexobilni, gube na dnevnoj razini korisnike(to znam iz prve ruke), itd

Na kraju godine max 120 kn ce vrijediti…

pogledaj malo gore post od 1234567bc s tim da osobno mislim kako pad od roaminga neće imati važnijeg utjecaja.

Gle, sa 100 kn si došao na 120 kn – rast od 20 % u 5 minuta, nije loše…

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

ja sam prodao na 300 kn, jos na vrijeme…zalim samo sta sam roditelje nagovorio jedva da prodaju na 211, zadnji vlak im je to bio….

al volim pratiti situaciju, jer sam tu iz prve ruke, znam kako stvari u prodaji funkcioniraju….

pa zato to sve komentiram, i moji komentari uopce nisu bezveze niti trkeljam, ova tvrtka ima velikih problema, porast zaposlenih od 8%???, sumljivo zar ne?

ima jos tih stvari

pad dobiti -29% [emo_ooooo]

Prihodi HT-a pali gotovo 6, a dobit više od 29 posto


30%, ljudi a nije ni doslo smanjenje od rominga, na kraju godine ce biti minimalno 40-50%, pa to je dionica na 100 kn!!!!

Hajde ljudi da mu odmah prodamo po 100 k pa da se smiri.

Kune nisu problem, kuna nema

@ ivanoreskovic : Ako nisi u dionici zašto onda uopće ovakvi komentari ? To je sumnjivo…

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

New Report

Close