HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 13:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,38
62.373
1,926
32,30
32,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Navodno će prije FI 1H dignuti letvicu za još xx kuna a onda ….polagano umiranje

Sumnjam u to jer ako FI bude loš bit će opet jači pad, a nisu ni oni ludi da si natovare minus bez veze….

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Navodno će prije FI 1H dignuti letvicu za još xx kuna a onda ….polagano umiranje

Možda se žele delistirati [emo_zacudjen]

Ima li netko kakvu korisnu tehničku analizu, čisto da vidimo gdje smo trenutno ?
Ako ima, molim neka ju objavi 🙂

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Moje misljenje je; da su procurile informacije iz Uprave.
Scenarij isti kao i prosle godine.
Volio bih da sam u krivu ali to je TK RH u EU.
Podrav svim mljekarima i medarima…

Market maker je banka, brokerska kuća ili druga financijska institucija koja je uvijek spremna po kupovnoj cijeni (bid) kupiti i po prodajnoj cijeni (ask) prodati dionice. Svrha je takvih specijalista povećati likvidnost pojedinih dionica kako bi se investitori s više povjerenja mogli odlučiti za ulaganje u takve vrijednosne papire


Moje misljenje je; da su procurile informacije iz Uprave.
Scenarij isti kao i prosle godine.
Volio bih da sam u krivu ali to je TK RH u EU.
Podrav svim mljekarima i medarima…

Informacije o čemu?

Što je to novo u HT-u i njegovom poslovanju?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Uskoro prodaja struje (Sada su u pripremi Sektora i na jesen objava)…
Ili navlakusa zbog loseg 1/2 FI…
Ili…



perica se više ne javlja da nam objasni kako platiti

Meni je sve jasno .
Svako neka traži povrat poreza ako misli da će mu to koristiti .
Nakon razreza poreza vidjet ćemo tko je mali dioničar a tko mali pušioničar.
Ponavljam post kolege bigfoota:

Bigfoot :
TIM 4 PIN MAGAZIN – Specijalizirani časopis centra za razvoj javnog i neprofitnog sektora
U vezi GODIŠNJE PRIJAVE POREZA NA DOHODAK ZA 2012. GODINU (Mr. sc. Mirjana Mahović Komljenović, Ministarstvo financija, porezna uprava, Ispostava Samobor)
KAŽE SLJEDEĆE:
S primjenom od 1. Ožujka 2012. Uvodi se i nova odredba o oporezivanju dividendi i udjela u dobiti koja propisuje da se dohotkom od kapitala smatraju primici od dividendi i udjela u dobiti na temelju udjela u kapitalu. Navedeno znači da se od 1. Ožujka 2012. Na sve isplaćene dividende i udjela u dobiti (neovisno u kojem razdoblju je dobit ostvarena) plaća predujam poreza na dohodak istodobno s isplatom, kao porez po odbitku po stopi od 12% uvećano za stopu prireza porezu na dohodak, a bez priznavanja osobnog odbitka iz čl. 36 Zakona o porezu na dohodak.
Međutim, odredbama čl. 10 t. 19 Zakona o porezu na dohodak propisano je da se porez na dohodak ne plaća na primitke u dividendi i udjela u dobiti na temelju udjela u kapitalu do ukupno 12.000,00 kn godišnje, ali umanjenje za neoporeziv dio primitaka do 12.000,00 kn, može se priznati tek na temelju podnesene godišnje porezne prijave kada se obavlja godišnji obračun porezna na dohodak.
Prema tome, tijekom poreznog razdoblja na isplaćenu dividendu, potrebno je obračunati predujam poreza na dohodak kao porez po odbitku po stopi od 12%, uvećano za stopu prireza poreza na dohodak, i to na ukupnu svotu isplaćene dividende i udjela u dobiti, dok se neoporezivi dio primitka do iznosa od 12.000,00 kn godišnje može iskoristiti tek podnošenjem godišnje porezne prijave. Međutim, kako se porezna prijava ne mora podnijeti, već se podnosi dobrovoljno, potrebno je u istoj iskazati UKUPNO OSTVAREN DOHODAK u poreznom razdoblju, što može umjesto očekivanje razlika poreza na dohodak i prireza za povrat, po konačnom obračunu dovesti i do razlike poreza i prireza za dodatnu uplatu.

Utvrđivanje i podnošenje godišnje prijave poreza na dohodak za 202. Za svakog je poreznog obveznika specifična. Kako s za neke vrste dohodaka, plaćeni predujmovi tijekom godine smatraju i konačnim oporezivanjem, to je prije dobrovoljnog podnošenja porezne prijave, kada se u prijavi mora iskazati ukupan dohodak ostvaren u poreznom razdoblju, potrebno je napraviti izračun, je li se poreznom obvezniku isplati podnijeti poreznu prijavu ili ne.
VRLO ČESTO SE DOGAĐA DA KUMULIRANJEM UKUPNO OSTVARENIH DOHODATKA P OSVIM IZVORIMA IZ KOJIH SU PREDUJMOVI TIJEKOM GODINE PLAĆENI PO NIŽIM POREZNIMJ STOPAMA U GODIŠNJEM OBRAČUNU POTPADNU U VIŠI POREZNI RAZRED KADA PODNOŠENJE PRIJAVE IMA NEGATIVAN UČINAK TE SE UMJESTO OČEKIVANJE RAZLIKE ZA POVRAT POREZA OBIČNO UTVRDI RAZLIKA POREZA ZA DODATNU UPLATU.

Jel sad jasno ?
Pozdrav

[/quote]

Kolega dugo sam čekao da ti odgovorim ja sam povrat poreza plačenog na dividendu u 2012 dobio ako ne vjeruješ poslat ću ti porezno riješenje
🙂
LP

Dakle RBA OMF smatra da je ova cijena povoljna za ulaz
http://www.hanfa.hr/izdavatelji/HR/obavijesti_rukovoditelja/273/2013-07-22-25332_pdf.pdf

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

ne samo oni već 4 iz top 10.

who dares, wins


Dakle RBA OMF smatra da je ova cijena povoljna za ulaz
http://www.hanfa.hr/izdavatelji/HR/obavijesti_rukovoditelja/273/2013-07-22-25332_pdf.pdf

oni su to isto smatrali i kad je HT bio na 340 kn tako da su njihove procjene isplativosti [emo_smijeh]
a da ne spominjemo kupovine mirovinaca Magme, Ingre itd. po vrijednostima višim od sadašnjih i više tisuća %

Čini se da su se ovi specijalisti ukakili već prvog radnog dana. Dnevni pad od 2,6% na najlikvidnijoj dionici bio bi manji i bez njih, ha, ha, ha

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close