HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 18:47
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,31
137.861
4,267
32,20
32,40
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Uplaćena dividenda preko OTP, na HYPO i PBZ nema, zašto?

Kune nisu problem, kuna nema

Uplaćeno je i na PBZ



Uplaćena dividenda.Kad se oduzme porez i prirez za Zagreb,ispada 17,60 po dionici.

Do 12.000 kn je neoporezivo tako da će se (ukoliko tako ostane) jedan dio uplaćenog poreza putem porezne prijave dobiti natrag. Ono iznad 12.000 kn ide u dohodak.
[/quote]
Drugim riječima porez+prirez ispada 14,16%.
Pošto još nisam dobio lovu na račun od povrata poreza za prošlu godinu, imam malu sumnju u vezi neoporezivog dijela (12.000kn). Ne znam što čekaju ovi iz porezne, jer je dosta manje posla nego prošlih godina. Vjerojatno nas koji moramo dobiti skoro maksimalni iznos povrata čuvaju za kraj, jer nemaju love. Jako žalosno, jer im taj naš novac dođe kao jednogodišnji kredit bez kamata. To ja zovem “legalna pljačka”. Još uvijek se bojim da mi ustvari ne naplate moju prijavu, jer sam u radnom odnosu i dok ne vidim lovu na računu ili uplatnicu ništa ne znam.

Zato jer ne postoji obaveza do koliko sati.


@Tomcat

u pravu si, izgleda da muljaju, ja sam dobio povrat, ali iz riješenja ne vidim koliko se odnosi na povrat dividende, akoliko na radni odnos. na tel. upit i po uzimanju podataka , službenica mi je samo rekla da je sve dobro obračunato [emo_palacd]

Kune nisu problem, kuna nema


@Tomcat

u pravu si, izgleda da muljaju, ja sam dobio povrat, ali iz riješenja ne vidim koliko se odnosi na povrat dividende, akoliko na radni odnos. na tel. upit i po uzimanju podataka , službenica mi je samo rekla da je sve dobro obračunato [emo_palacd]

Ja dobio povrat poreza odavno i sve je dobro obračunato iako se, kako i sam kažeš, ne vidi po stavkama. To je i logično obzirom da obračun poreza ide na ukupni dohodak. Ovisno o poreznim razredima koji te “kače” nakon svih odbitaka ovisi i iznos dijela poreza koji plaćaš na dividendu.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.


@Tomcat

u pravu si, izgleda da muljaju, ja sam dobio povrat, ali iz riješenja ne vidim koliko se odnosi na povrat dividende, akoliko na radni odnos. na tel. upit i po uzimanju podataka , službenica mi je samo rekla da je sve dobro obračunato [emo_palacd]

Ja još nisam dobio povrat novca, a imam samo dividende ERNT i HT prijavljeno.

Ukupno do 12.000 kn

Tak da mislim da me muljaju.[emo_palacd][emo_palacd][emo_palacd]

[b]do zadnjeg novčića[/b] [b]Lijep kao BOG AC[/b]



@Tomcat

u pravu si, izgleda da muljaju, ja sam dobio povrat, ali iz riješenja ne vidim koliko se odnosi na povrat dividende, akoliko na radni odnos. na tel. upit i po uzimanju podataka , službenica mi je samo rekla da je sve dobro obračunato [emo_palacd]

Ja još nisam dobio povrat novca, a imam samo dividende ERNT i HT prijavljeno.

Ukupno do 12.000 kn

Tak da mislim da me muljaju.[emo_palacd][emo_palacd][emo_palacd]
[/quote]
Ništa se tu ne mulja samo trebate znati kako se obračunava porez na ukupni dohodak.U poreznu osnovicu za obračun poreza vam nije uzeto 12000,00 kn.

i ja sam dobio povrat i štimalo mi u lipicu

ja sam očekivao da će ekipa kupovat od dividende. ali izgleda da nije tako. i ja ću se strpit par dana.izgleda da ide na 170

Ovo nije prvi put da čekam skoro sam kraj godina za povrat poreza. Mislio sam sada kada su dosta toga ukinuli da će sve ići brže, ali figa. Inače rok za rješavanje im je do kraja godine, tako da ima još dosta do tada. Ako bu tako onda će to biti 18 mjeseci od devidende do povrata poreza. Ma super. Sve se to moglo automatski odraditi preko SKDD-a, ali radi čega ne bi od nas građana posuđivali novac bez kamata kada im je na pladnju. E sada je veliki problem to vratiti, a love nema.

pa zar ne vidiš da kupuju…2 milje prometa…
Ekipa je morala nešto ulupat i u Viro i u Kandit danas, pa je zbog toga tako “mršav” promet na HT-u…[emo_smijeh]

New Report

Close