HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 01:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nastavi niz…HT!
Nema valjda nekog forumaša da ovo kupuje!!! Ide HT na 50 kn gdje mu je i mjesto.

Gledaj, dokle god su unutra svi koje sam nabrojao, a znamo da su isti kupovali dionice na puno višim razinama, nema straha…pa ako se dogodi ovo što neki ovdje spominju, da će dionica na 100 ili manje kuna, izračunajte koliko će ti isti fondovi i igrači izgubiti novaca, a znajte da o njima ovisi i Vaša budućnost…
A znajte i to da ti igrači ne vole gubiti novac…i vjerujte mi da će oni iz ove situacije na kraju profitirati…izgubit će oni koji sada prodaju…tako je uvijek…banka uvijek dobiva…

… da, da, moš mislit. Zato su u svijetu i propale tolike banke proteklih nekoliko godina. A koliko bi ih tek propalo da neke nisu spašavale države poreznim novcem.
Niti fondovi nisu sveta krava. Gdje piše da oni ne mogu u stečaj? Nigdje ne piše. I oni su podložni tržišnim rizicima. Vjerujem da se dosta njih već izvuklo iz ove priče. Zaista nije trebalo biti puno pametan da se ovo vidi već prije 2 – 3 godine. HT je svoj vrhunac odradio. Došla su neka nova vremena. Lako je biti Mudrinić kad si mogao korisnike guliti koliko si i kako si htio. Vidjet ćemo sada kako se pliva u nemirnijim vodama. Vjerojatno jako slabo. Vrijeme je za postavljanje sposobnog managera.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Te banke koje su i propale, na kraju su profitirale….vjeruj mi…izgubili su samo oni koji su im povjerili svoj novac, mali ulagači…


Ovaj na desnoj strani na 174 kn teško da će dopustiti tehnički odbijanac.
Loše, loše! A kad krenu i ostali veći igrači. Malo su inertni, ali ima vremena. Budu.

..prvo mora ovaj “lijevi” kupit, a lijevi je zapravo desni.. [emo_smijesak]

Nego ima tu još jedna stvar koju se možda treba uzeti u obzir- Srbija, Bosna, Slovenija oni planiraju prodavati svoje telekome, Srbi već najesen, čak je i Carlos Slim bio kod njih i najavio shopinng u “regionu”..Pitam se je li razgovarao i s DT-om? DT-u bi prodaja HT -a bio posao stoljeća s obzirom koliko su ga platili i koliko su izvukli dividende i kakva z****ja ih čeka kad uđemo u EU..čak mi se čini i da ova otpuštanja imaju za cilj što bolje mladu pripremiti za udaju..


… da, da, moš mislit. Zato su u svijetu i propale tolike banke proteklih nekoliko godina. A koliko bi ih tek propalo da neke nisu spašavale države poreznim novcem.
Niti fondovi nisu sveta krava. Gdje piše da oni ne mogu u stečaj? Nigdje ne piše. I oni su podložni pritscima punica[emo_smijeh] Vrijeme je za postavljanje sposobnog managera.

Je, svaki svaki sposobni poveća prihode ili bar dovede do kvalitetne predstečajne nagodbe [emo_novac]

Očito da ovo stanje svima odgovara, uzeli dividendu 20 kn i ponudili na prodaju 30 kn manje i to odmah!

presmiješno je šta su napravili od ove dionice u par dana.
firma među najboljima u Hrvatskoj, a svaki dan pišu nekakve crne prognoze.
Dobit je pala zbog recesije i konkurencije. Recesija će i kod nas jednog dana biti prošlost, a konkurencija više nema prostora za spuštanje cijena.
Svaki dan sve više čujem kako se ljudi žale na Bnet kako im je usluga sve lošija i kako naplaćuju nešto što nisi koristio. O Tele2 bolje da i ne govorim.
HT jedino gnjave regulatori koji im ne dopuštaju da investiraju, a niti da spuste cijenu usluge. Dapače, još ih prisiljavaju da istu dignu. Prestrašno!

Po meni je najveći problem HT-a njegovo tržište – Hrvatska.

Dakako da su ok firma(relativno na svoje okruženje) ali u zemlji tako loše demografija gdje populacija stari i sve je manja a starci manje troše i koriste mobitele – ne vidim kako će se tako lako izvući osim da kupe neki manji telekom koji ima rast populacije – to su nedavno i pokušali.

Populacija stari i manje troši od onoga sto ima da troši.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Svi dobro znamo da kad se fondovi, banke i ostali kapitalci žele dočepat nečega jeftino, krenu senzacionalistički naslovi koji pune stranice novina i web portala kako će u narednom periodu kompanija loše poslovati i onda razno rzni kvazi analitičari daju svoje preporuke za prodaju dionica…dok istovremeno čekaju na kupnji…
Dakle, činjenica je da HT više neće poslovati možda s dobiti koju je imao prije nekoliko godina, i da neće dividenda biti tako izdašna kao prije…dokle god ne povuku neke poteze u branši koji će im osigurati nove korisnike, a i širenje tih proizvoda i usluga na druga tržišta, kao i širenje same djelatnosti na neke druge koje nisu povezane s pružanjem telekomunikacijskih usluga…
Ali činjenica je isto tako da imamo ogroman broj dionica u vlasništvu fondova i banaka, a i ne zaborvimo da je 51 % dionica u vlasništvu DT-a…pa zar mislite da će oni sjediti skrštenih ruku i gledati kako dionica klizi prema nekim smješnim razinama, i gledati kako im vrijednost portfelja vrtoglavo pada?!
Neki će reći da tako gledaju i sjede i ne rade ništa još od razina kad je dionica bila na 300+ kuna…ali to nije istina…rade oni itekako…kupuju i samo kupuju i snižavaju prosjek…jer koliko još na ZSE ima izlistanih dionica firmi koji generiraju takvu dobit kao HT?!…sve neki gubitaši, sve neki u fazi predstečajnih nagodbi i miljama daleko da i kunu isplate svojim dioničarima iz dobiti koju nemaju, a niti se ne nazire…pa ne želite valjda da fondovi o kojima ovisi vaša budućnost ulažu valjda u takve dionice, koje sutra mogu biti delistirane s burze…
što se HT-a tiče, ne brinem ja za njega i njegovo poslovanje…ako mislite da je DT mali igrač i da neće imati utjecaja na kreiranje regulative kad službeno uđemo u EU, onda se varate…sve ovo je umjetno napravljeno da se netko dočepa jeftino dionica…
Na kraju krajeva, želite li reći da će prekop noći nestati telefonije – što mobilne što fiksne…interneta i ostalih usluga dostupnih na tržištu? HT je lider u svojoj djelatnosti i tako će ostati još dugo dugo vremena…dokle god ima konkurenciju kao što su tele2, H1, Optima i slični….
Umjesto da ovo iskoristite kao priliku za jeftini dokup ili kupnju…vi rađe guštate i razvlačite i maštate kako će ovo na 50 kuna…ne znam tko će to prodavat da bi palo na 50 kuna…ali znam tko stoji na kupnji…


Nastavi niz…HT!
Nema valjda nekog forumaša da ovo kupuje!!! Ide HT na 50 kn gdje mu je i mjesto.

Gledaj, dokle god su unutra svi koje sam nabrojao, a znamo da su isti kupovali dionice na puno višim razinama, nema straha…pa ako se dogodi ovo što neki ovdje spominju, da će dionica na 100 ili manje kuna, izračunajte koliko će ti isti fondovi i igrači izgubiti novaca, a znajte da o njima ovisi i Vaša budućnost…
A znajte i to da ti igrači ne vole gubiti novac…i vjerujte mi da će oni iz ove situacije na kraju profitirati…izgubit će oni koji sada prodaju…tako je uvijek…banka uvijek dobiva…
[/quote]
davno nisam vidio ovako lošu argumentaciju od Vaše[emo_vrtimise]


davno nisam vidio ovako lošu argumentaciju od Vaše[emo_vrtimise]
[/quote]

to je Vaše pravo…ali u postu iznda su činjenice….a to su da je HT firma sa stabilnim poslovanjem koja generira ogromnu dobit, iako je ona u padu…i da su ostale firme daleko iza nje koje možete naći na ZSE…
Gledajte na to kao na Apple…sve super, sve sjajno iz kvartala u kvartal super izvješća, ogromna dobit…i onda ne znam koji po redu kvartal malo podbace, svi padaju u očaj…dionica se strmoglavi, gotovo joj se vrijednost prepolovi…a dobit je i dalje ogromna…da li je reakcija burzovnih mešetara opravdana?! koliko su oni realni kada analiziraju i daju prognoze što učiniti s dionicom…kupiti, prodati, držati….puni su ko šipak košćica iste, a sentiment je sell….

bome ovo su postale opasne razine za one koji su koristili polugu od margin kredita x 3 ili x5 ,još kad se bude shortalo s certifikatima
stvorit če se kritična masa !

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

New Report

Close