HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
31,72
19.474
614
31,70
31,80
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



dividenda do 12000 kn je neoporeziva i u tome slučaju vam je dohodak prikazan kao 0 kn.
Ako imate npr. 15000 kn dividende, dohodak od kapitala vam je 3000 kn.

Kako nije neoporezivo kada sam dobio izvještaj na kojem fino piše koliko su mi uzeli, a nije bilo preko 12 000kn.
Ova godina je posebna u trgovini HT par dana pred dividendu. Ostalih godina je raslo skoro za visinu dividende a ove godine pada. Zar će sutra padati do 190-185?
[/quote]

Pa naravno da su uzeli porez. Uzet će i na 1 kn dividende. Stvar je u tome da do 12000 kn dobiješ povrat neovisno o tvom dohodku od plaće. Iznos preko 12000 kn se zbraja s plaćom i ostalim primanjima pa ti se može dogoditi da imaš još za platit.



Ova godina je posebna u trgovini HT par dana pred dividendu. Ostalih godina je raslo skoro za visinu dividende a ove godine pada. Zar će sutra padati do 190-185?

NIje istina..prosle godine je cijena nakon objave dividende pala s 240 na 200kn i ponovno narasla na 215kn…pretprosle godine je bilo slicno..nemojte zavaravati sami sebe nego pogledajte kako se cijena kretala za stvarno
[/quote]Pisao sam o zadnjih nekoliko dana a ne o par mjeseci. Prošle godine je Divid bila u dva puta pa je i situacija bila drugačija.

neće uvijek biti ovako.

Po meni je ovaj pad očekivan. Zašto? Dioničari s većim brojem dionica gube bezpovratno (iznad 12.000 kn) porez i prirez, što je cca 3 kn. Novac im “sjeda” za tri dana), a dividendu će čekati više od mjesec dana. Dakle, pad cijene neposredno pred dividendu je očekivan, i to ne samo kod HT.

a ima onih koji su me (valjda) poslušali kad je bila 217-220
danas će mezit duplu dividendu ako ovo rokne

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

ATL?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


ATL?

ne virujem ako bude loš fi za 2q sve će se zanti za misec i kusur

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


ATL?

Da…

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

I to kakav ATL. Koliko mi god dionica HT-R-A nije draga, po ovim cijenama mi je i više nego li privlačna. [emo_smijesak]
[emo_palacg]

Ako bude iduća dividenda oko 15 kn neznam baš da je ATL tako blizu

po meni bitniji su rezultati za 3 kvartal

Nakon dugo vremena povratak u HT….sad još držat dok ne vide mali naslov u PD HT potonuo 10 %, a ne piše zbog dividenda dey….

[emo_smijesak]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Oduvijek je burza bila potraga za većom budalom…

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

New Report

Close