HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:06
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,16
93.434
2,905
32,10
32,20
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Kako se približava datum isplate dividende, hajde da ja nešto pitam. Da li je netko ispunio poreznu karticu ove godine i naveo podatak o dividendnom prinosu za prošlu godinu (12.000,00 neoporezivo ???)te dobio povrat, ili dug, jer ovo definitivno nije do kraja razjašnjeno. Ja sam među takvima, ali još ništa od porezne uprave, a nikad nisu imali manje posla. Nekako mi se čini da čekaju najprije isplatu ovogodišnje dividende, pa da onda napokon obznane kako će na to još lupiti porez. Stvarno imamo zakone koje možeš tumačiti na najmanje dva načina.

šta Vama još nije jasno što je neoporezivo?!?[emo_palacg]

Šta rade, zašto masakriraju i ovu dionicu, zar baš sve moraju obezvrijeddit?
Ovo nema veze s mozgom.
A HANFA šuti li šuti-“Bik koji sjedi” šuti, valjda se je preplašio da mu se danas sutra ne dogodi ko sa Samodolom.

Da možda HT ne ide u predstečajnu nagodbu?

macro svake godine dionica ht padne i više od cijene dividende na dividenda day
a moraš uzet u obzir da im prihodi padaju a samim tim i dobit
nekad je bila 3 milijarde kuna a sad 1,7 milijarde s tenedencijom dodatnog pada možda i ove godine na oko 1 milijardu kuna
s obzirom na roaming i žestoku konkurenciju koja im gricka korisnike ,a tu je viber i skype jer sad shvaki kafić ima wi fi internet zahvaljujući liniću
tako da se nemoj čudit daljnem padu

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Je,je, kolega FFFFFFFFFF,

Pazite, vi govorite o milijardama kuna ostvarene dobiti!!!

Znate li još koju firmu na ZSE koja ostvaruje takvu dobit bez obzira kako ju vi predskazivali?

Po vama HT za par godina ide u stečaj.

Dragi moj, vrijednosti se trebaju čuvati neće ih čuvati za nas nitko drugi nego mi, a ne ih obezvrjeđivati(vidi USA i EU tržišta kapitala). Nažalost ovakva vaša prizemana-kratkoročna razmišljanja imaju plodno tlo na HR TK, obziron na nisku inv. pismenost naših ulagaća(čast iznimkama).

Gledajte , nije li vam čudno da TEHNIKA ugovori poslove u zadnja 3 mj. za 40-tak mil. Eura, njena dionica pada, dok predstečajuše INGRA, INdustrogradnja, IGH itd. rastu.

Nadalje šta se tiće HT koji je na ZSE zamalo sodomiziran, znate li još koju tvrtku istog profila na ZSE ,a koja dijeli takvu ili uopće dijeli dividendu svojim malim ulagačima (npr. VIP, TELE 2, OPTIMA, H1), a ujedno ulaže toliki novac u nove tehnologije u HR, koje nadam se će Hrvati i primjenjvati u budučnosti. Na burzi se ulaže u budučnost ,a ne u prošlost i sadašnjost.

Svaka čast vašem ramisljanju,premda za mene prizemnom odnosno kratkoročnom isto nažalost ne pridonosi razvoju TK u Hrvata

Imao bi ja još toga , ali nije mi namjera polemizirati, već samo iznosim svoja osobna razmišljanja,kao doprinos, u želji da tako razmišlja veći broj ZSE investitora, a ne da se dogodi 90% pad CROBEXSA za čiji oporavak ZSE treba dvije velike svjetske ekonomske krize, dok je HR veličine samo jedne male ulica u Pekingu, sve zbog sitni interesa( vrijednpst bureka) pojedinaca , te smatram da forum kao takav zato i postoji, a ne u interesu razno raznih špekulanata i špekulančića.

shabaneli,
U ovoj državi ništa nije jasno pa tako ni riječ neoporezivo mada se zna što bi trebala ona značit. Relativno je jasno za one koji nemaju nikakva primanja (legalna), ali što je sa onima koji imaju primanje recimo 100.000kn godišnje neto. E tu se lome koplja da li i u tom slučaju riječ neoporezivo ima isto značenje, ili se pretvara u kameleona pa se cijeli iznos mada je manji od 12.000kn pribraja glavnici za oporezivanje. Na to se odnosilo moje pitanje.

dividenda do 12000 kn je neoporeziva i u tome slučaju vam je dohodak prikazan kao 0 kn.
Ako imate npr. 15000 kn dividende, dohodak od kapitala vam je 3000 kn.


shabaneli,
U ovoj državi ništa nije jasno pa tako ni riječ neoporezivo mada se zna što bi trebala ona značit. Relativno je jasno za one koji nemaju nikakva primanja (legalna), ali što je sa onima koji imaju primanje recimo 100.000kn godišnje neto. E tu se lome koplja da li i u tom slučaju riječ neoporezivo ima isto značenje, ili se pretvara u kameleona pa se cijeli iznos mada je manji od 12.000kn pribraja glavnici za oporezivanje. Na to se odnosilo moje pitanje.

Povrat poreza se isplati samo za one kojima je i drugi godišnji dohodak oporezovan sa 12%. Većini je on oporezovan sa 25% i 40% pa na kraju ispada da moraš i platiti još državi.

http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=HT-R-A
120 204,50
439 204,90
138 204,97
138 204,99
4645 205,00
200 205,30
93 205,50
17 205,99
top 10 i ask govore sve. uzmi dividendu i čekaj jesen. do tad neke dionice će i propasti.

who dares, wins


dividenda do 12000 kn je neoporeziva i u tome slučaju vam je dohodak prikazan kao 0 kn.
Ako imate npr. 15000 kn dividende, dohodak od kapitala vam je 3000 kn.

Kako nije neoporezivo kada sam dobio izvještaj na kojem fino piše koliko su mi uzeli, a nije bilo preko 12 000kn.
Ova godina je posebna u trgovini HT par dana pred dividendu. Ostalih godina je raslo skoro za visinu dividende a ove godine pada. Zar će sutra padati do 190-185?

neće uvijek biti ovako.


Ova godina je posebna u trgovini HT par dana pred dividendu. Ostalih godina je raslo skoro za visinu dividende a ove godine pada. Zar će sutra padati do 190-185?

NIje istina..prosle godine je cijena nakon objave dividende pala s 240 na 200kn i ponovno narasla na 215kn…pretprosle godine je bilo slicno..nemojte zavaravati sami sebe nego pogledajte kako se cijena kretala za stvarno

...

Oporezovano je svima odmah sa 12%(mislim da se plaćaju još nekakvi nameti, Pero je bio jednom pisao), ali onda iduće godine tražiš povrat. Problem je u tome što kada podnosiš poreznu prijavu ide cijeli tvoj osobni godišnji dohodak pa ako nisi “socijala”(minimalne plaće su oporezovane sa 12%) ispada da moraš još platiti poreza.To je ta socijalistička “pravednost” poreza da svi (većina) plaćaju neovisno jeli 12000kn ili manje.

@verdi
ako si prodao krajem travnja po 214-215 kn, onda sad kupiš po 203,70 i pola
dividende je već na kontu

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

New Report

Close