HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 13.07.2024. u 05:07
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,07
16.989
565
30,00
30,20
0,67%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Kad je ex div. day?

13. lipnja 2013.


Nije Mudronja bzvz uzeo 1+1 gratis. Zna da će Ht na razini 100-tke i završiti. A on će zaraditi kroz dividende te 4 god

Nije baš ohrabrujuće da se odvažio uzeti samo 2000 komada po 100 kuna. To je za njega kikiriki iznos, nije valjda takav pesimist?


Zanimljivo kako puno ljudi govori da HT-u slijede crni dani. Možda su u pravu ali kako to da je npr. najava ulaska HT-a na tržište električne energije prošla nezapaženo ? Ovdje leži ogroman potencijal. Ili biznis s fiskalnim blagajnama ? Želim reći da se tamo ipak ne sjedi skrštenih ruku već pokušava nadoknaditi pad prihoda od telekomunikacija (što nije slučaj samo kod HT-a već i kod ostalih operatera).

Biznis sa eletricnom energijom biti ce aktualan tek za 3-5 godina.
Slijede crni dani.
Pad prihoda.
Pad dobiti.
Potvrdila Uprava.
Jesu to crni dani?
Mislim da jesu.
U vjerojatnom bull razdoblju koje slijedi HT ce najmanje rasti.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !


Biznis sa eletricnom energijom biti ce aktualan tek za 3-5 godina.
Slijede crni dani.
Pad prihoda.
Pad dobiti.
Potvrdila Uprava.
Jesu to crni dani?
Mislim da jesu.
U vjerojatnom bull razdoblju koje slijedi HT ce najmanje rasti.

Ne znam zašto za 3-5 godina ? Regulativa je već davno napravljena i postoje tvrtke registrirane kao opskrbljivači – ni Vama nitko ne brani osnovati tvrtku te prodavati električnu energiju. Ne čini mi se da je baš slučajno što je ova priča od HT-a počela taman prije ulaska HR u EU.

Pad prihoda i dobiti su neminovni u ovoj situaciji (gledano u smislu HT-a kao dosadašnjeg monopolista i sadašnje ekonomsko rasulo) no to uopće nije poanta priče. Poanta je da pokušavaju svoje osnovne usluge ugurati u paketu s drugim proizvodima i uslugama, znači radi se nešto više osim izmišljanja tople vode u TK branši (akcije, besplatne minute ovo-ono, telefoni za 0,9x kn itd). Ovo daje nadu da će dionica u slijedeću godinu-dvije stagnirati.

Što se tiče bull razdoblja – još nisam sreo nikoga tko vjeruje da će se to na našem tržištu dogoditi u slijedećih par godina.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

SPectras:

U pravu ste, pohvalno je to sto Uprava pokusava naci nove nacine za povecanje prihoda i eventualno dobiti, no izgleda da investotori ne vjeruju previse u tu pricu, barem ne zasada….Trziste elektricne energije je prirodni monopol i tu je HEP glavni igrac, HT semoze udruziti kao resseler no pitanje je kakve su tu marže moguće, ne razumijem se u taj dio struke pa ne mogu komentirati

Sto se tice toga tko vjeruje, a tko ne u bull/bear razdoblja, siguran sam da bi 2007. na prste mogli nabrojati ljude u HR koji su vjerovati da bi uskoro mmoglo doci do pada burze, kad ono sto se dogodilo? Takoder prije godinu i pola posvuda se pricalo o w recesiji , globalnoj krizi, bla bla kad ono DAX napravio 45% u godinu dana, i svi relevantni svijetski indexi svakim danom postavljaju novi ATH

...

U pravu ste, pohvalno je to sto Uprava pokusava naci nove nacine za povecanje prihoda i eventualno dobiti, no izgleda da investotori ne vjeruju previse u tu pricu, barem ne zasada….Trziste elektricne energije je prirodni monopol i tu je HEP glavni igrac, HT semoze udruziti kao resseler no pitanje je kakve su tu marže moguće, ne razumijem se u taj dio struke pa ne mogu komentirati

Sto se tice toga tko vjeruje, a tko ne u bull/bear razdoblja, siguran sam da bi 2007. na prste mogli nabrojati ljude u HR koji su vjerovati da bi uskoro mmoglo doci do pada burze, kad ono sto se dogodilo? Takoder prije godinu i pola posvuda se pricalo o w recesiji , globalnoj krizi, bla bla kad ono DAX napravio 45% u godinu dana, i svi relevantni svijetski indexi svakim danom postavljaju novi ATH

Ja sam u energetici pa sam to zato i to napisao – proizvodnja i pogotovo distribucija su gotovo pa rezervirane za HEP u smislu obrtaja velikog novca. Opskrba je nešto drugo, to je čista trgovina uz koju HT može prodati i svoje usluge u “paketu” i to vidim kao zanimljivu mogućnost.

Slažem se za bull/bear prognoze i da je burza vrlo nepredvidiva na svjetskoj razini ali mi živimo u Hrvatskoj pa sam vrlo skeptičan u mogućnost skorog dostizanja ATH. Inače nisam pesimist po prirodi, meni je čaša uvijek napola puna.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

Kaj se same burze tice…Slazem se s tobom oko toga da CROBEX u cijelini tesko da ce ici nesto jako u bull i tesko da ce burza u cijelini ici jako gore jer je vise od pola burze u stecju ili predstecajnim nagodbama, medutim postoji podskup drustva kojia bi mogla itekako skociti…

HR je u banani, zato se ja kod kupnje dionica na ZSE orijentiram večinom na izvozna društva koja što manje ovise o stanju HR ekonomije i kupovnoj moči HR građana i to je jedan od razloga zašto izbjegavam HT npr.

...

ja sam za to da se uzme još jedna dividendica pa do jeseni ko živ ko mrtav. ako propadne država propast će i zse ali ne će nyse. ako se i to desi onda ima i šort opcija. uvijek se nekako da isplivati.

who dares, wins

ovi paketi od 69 kom na prodaji su najjači [emo_smijeh]

evo malo dobrih vijesti
Neke telekomunikacijske tvrtke blokiraju Skype ili Viber, aplikacije koje omogućavaju besplatno telefoniranje preko interneta kako bi spriječile gubitak prihoda od telefoniranja.

Europska unija ukida roaming?

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Ovo sniženje cijena u romingu dobro je za telekome, neće se više gasiti mobiteli na izlazu iz države, a i stranci će se lakše odlučiti na razgovore….više impulsa po nižoj cijeni, veća dobit nego nikakvi po višoj.

Kune nisu problem, kuna nema


Ovo sniženje cijena u romingu dobro je za telekome, neće se više gasiti mobiteli na izlazu iz države, a i stranci će se lakše odlučiti na razgovore….više impulsa po nižoj cijeni, veća dobit nego nikakvi po višoj.

kad bi to bilo povoljno za telekome, već dugo bi cijene bile iste kao i u nacionalnoj mreži…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

New Report

Close