HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 19:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,31
137.861
4,267
32,20
32,40
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Po mojoj odokativnoj procjeni u prva dva dana upisano je ne više od 30.000 ponuda (koje nisu sve na puni iznos)…to i nije previše, tako da ne očekujem da će biti puno iznad 100.000 ponuda u konačnici…dajte ljudi razmislite malo…vlada je radila procijenu od 70.000 ponuda…pa nisu to sipali iz rukava…neka su fulali čak 20% još uvijek imate ispod 100k upisanih…

Vlada je mnogo puta pogriješila.

i dalje mislim da rezanja povlaštenih paketa neće biti,
upisati će oko 100.000 građana + torbari……

Danas 10 30 Slavonski Brod, FINA u redu čeka 5 (pet) ljudi.
HPB samo preko ceste, u redu oko 10 ljudi

Ne bih rekao da su to neke gužve.


tko zna koliko je paketa upisano na INI? to bi nam mogao biti orijenitr, naravno sve puta x[/i][/b]

ponavljam pitanje

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti


i dalje mislim da rezanja povlaštenih paketa neće biti, upisati će oko 100.000 građana + torbari……

Zbilja si optimistična.
neću lupati cifre, ali imam osjećaj da će pola države kupiti T-HT. Svi oko mene pričaju o tome.


“Brojač”, tj. kontrolni broj svake prijave je slučajan (random) broj jedinstven za svaku obvezujuću ponudu. Time se želi pored jedinstvenosti na neki način prikriti potražnja tako da nemojte razbijati glavu s tim. Način izračuna kontr. broja je nebitan, a pravi broj prijava ionako će se tek znati 1.10. kada će se odrediti cijena. Bolje razmislite o strategiji držanja dionica (kada prodati i po koliko). Da li ići na +1 na svakih 10 u god. dana ili prodati u kratkom roku (2-3 tjedna).

Ajde samo postajete brojeve, lokacije i vrijeme pa ćemo vidjeti. Za sada se ne čini da je išta random pošto svaka sljedeća ima veći broj od prethodne, dakle idu redom. E sada da li ima veze koji šalter to možemo vidjeti.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

ljudi vi neki mi niste jasni, svako malo netko pise kak i nije prevelika guzva, neki dodju pa ima kratkih redova pa se opet isprazni, neki kazu nema zive duse u poslovnicama, a sad odjednom lete tisuce ljudi iz rukava, u 2 dana 50, 75 100 tisuca, dajte se smirite malo, kak su neki prije i rekli, nema nacina da otkrijete koliko je uplata, cekajte 01.10 a do tada razmisljajte i radite planove sto nakon 05.10

strateg:

tko zna koliko je paketa upisano na INI? to bi nam mogao biti orijenitr, naravno sve puta x[/i][/b]

ponavljam pitanje

44.500 ulagača ( djeca uračunata ), a gužve uopće nije bilo. Čak ni prvi dan.

Pozdrav Bubašpara

Države i ulagači nemaju prijatelja, samo interese

ja imam informaciju iz novog vinodolskog i crikvenice, da nekih guživi na upisu nema…po poslovnicama radi jedan šalter i brzo se dolazi na red.

Neki kazu da ima guzve neki kazu da nema ali cinjenica je da jos nitko nije rekao da se uopce neceka pa zamislite koliko ima poslovnica i saltera u Hrvatskoj oko 300*3(saltera prosjek minimalno) to je 1000 ljudi u 10 minuta!!

http://seekingalpha.com/article/62511-50-lowest-relative-p-e-ratios-in


Ajde samo postajete brojeve, lokacije i vrijeme pa ćemo vidjeti. Za sada se ne čini da je išta random pošto svaka sljedeća ima veći broj od prethodne, dakle idu redom. E sada da li ima veze koji šalter to možemo vidjeti.

Jasno da se ne koristi random generator već formula, ali nema govora o nekom brojaču. Aplikacija i poslovni proces je nešto drugačije logike od one koja je korištena za INA-in IPO. Svaka poslovnica unaprijed dobije set brojeva koje koristi tako da to nije nikakav pokazatelj. Kao što rekoh ne zamarajte se procjenama.

Izaberite jedan broj, sigurno ćete pogriješiti…. [smiley2][smiley2][smiley2]

The Truth Is Out There

New Report

Close