HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 17:47
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




@punto

Za desetak dana je skupština ,krajem mjeseca,po meni ova cijena je dobra za akumulaciju ,i zaradu do 220-225 kn,gdje bi cijena trebala biti uoči skupštine i prava stjecanja dividende..od 22 kn koje navodiš..


punto ima jasnu strategiju i toliko je dobar da ju je podijelio s vama..drago mi je da je napokon netko povukao paralelu dta u usa i ht ..mislim ljudi halooo..gdje gledate?? dividend 20,50 ili 22 kn isti vrag…
punto ja izuzetno cijenim tvoje pisanje i sam trud koji ulažeš u isto zato samo tako nastavi. Također bi htio skrenuti pažnju na Telekome u regiji, npr TECG( crnogoski telekom) koji je oko 3,5 eura…Ljudi 3,5 eura! ! ! ! a Ht je 28 eura..pa di toga ima..
[/quote]

telekomi jako ovise o kupovnoj moći građana zemlje, konkurenciji i vrlo bitno rastu populacije.

Sto od toga ima USA a sto Hrvatska i kakve su perspektive? Kakva je perspektiva HT-a s obzirom na konkurenciju?

Ima tko kakav info o telekomima u Indiji?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Perspektiva Ht-a je odlicna jos uvijek ce biti dividenda visoka

@jelka2

Potšto ste tako samouvjereni, pa ako možete nama neukima u kratko objasniti u čemu vidite najveću perspektivu za HT te što znači pojam “visoka dividenda”

...

Pa 9% ,10 %,11%

@lanica
punto ima jasnu strategiju i toliko je dobar da ju je podijelio s vama..drago mi je da je napokon netko povukao paralelu dta u usa i ht ..mislim ljudi halooo..gdje gledate?? dividend 20,50 ili 22 kn isti vrag…
punto ja izuzetno cijenim tvoje pisanje i sam trud koji ulažeš u isto zato samo tako nastavi. Također bi htio skrenuti pažnju na Telekome u regiji, npr TECG( crnogoski telekom) koji je oko 3,5 eura…Ljudi 3,5 eura! ! ! ! a Ht je 28 eura..pa di toga ima..

————————————————————————

A da pogledaš veličinu tih telecoma i broj ljudi koji živi u navedenim državama???

I onda navedenu cijenu od 3,5 eura pomnožiš sa 6-7 xxxx???

Evo bas vam je izasla usporedba za Peer no mislim da nista koristi od toga.

P



@lanica

punto ima jasnu strategiju i toliko je dobar da ju je podijelio s vama..drago mi je da je napokon netko povukao paralelu dta u usa i ht ..mislim ljudi halooo..gdje gledate?? dividend 20,50 ili 22 kn isti vrag…
punto ja izuzetno cijenim tvoje pisanje i sam trud koji ulažeš u isto zato samo tako nastavi. Također bi htio skrenuti pažnju na Telekome u regiji, npr TECG( crnogoski telekom) koji je oko 3,5 eura…Ljudi 3,5 eura! ! ! ! a Ht je 28 eura..pa di toga ima..

————————————————————————

A da pogledaš veličinu tih telecoma i broj ljudi koji živi u navedenim državama???


Pa kolega nelupajte, cijena pojedine dionice i tvrtke nema nikakve veze.
Hipotetski, ako bi vi prodavali stan od 100 000 eura na 100 dionica po 1000 eura dionica,
a ja stan od 100 000 na 200 000 po 0,50 eura , po Vašoj matematici moja je puno povoljnija:o)
Rezime cijena sama po sebi ne znači NIŠTA!, S drugim parametrima sve!

Pozdrav

nigdje nisam našao poziv za skupštinu. dosta čudno.prošle godine je skupština bila u travnju, a za sada još nema ni poziva

@vulkan1

po tebi vidim da nikada nisi ni bio u telekomu CG,i niti bio pretplatnik tog telekoma, velike su to razlike ,kažem iz osobnog svakodnevnog iskustva…

te dvije kompanije nemožeš usporediti…

ma uopće ne želim komentirati,čekam skupštinu krajem mjeseca i dividendu…

Jako loša vijest za HT.

Kosovska vlada prodala 75% nacionalnog telekoma za 227m EUR

Nakon što je u petak potvrđeno da je konzorcij njemačkog ACP Capital Gmbh i američkog investitora Najafi Companies poslao najvišu ponudu za PTK, kosovska vlada je potvrdila prodaju nacionalnog telekoma i dala njemačko-američkom kupcu rok od četiri mjeseca za isplatu 227m EUR koje su ponudili za 75% udjela u najprofitabilnijoj kompaniji u državi. Ugovor će uključivati i stavku koja garantira zadržavanje poslova za 2.500 radnika PTK-a u naredne tri godine.
PTK, kojemu je glavi lokalni konkurent podružnica Telekoma Slovenije, ima više od milijun mobilnih pretplatnika, dodatnih 100.000 fiksnih klijenata, a pruža i usluge interneta te kabelske televizije. U 2011. kompanija je ostvarila prihode u iznosu 162m EUR, EBITDA od 73,5m EUR (45,3% marže), operativnu dobit u iznosu 49,5m EUR (30,5% marže) te je iskazala neto dobit na razini 46,1m EUR (28,4% marže). S obzirom na iskazane financijske rezultate, relativna vrijednost ove transakcije iznosi 1,9x prihodi, 4,4x EBITDA odnosno 6,6x neto dobit.

...

Multipli pod kojima je napravljena ova transakcija su P/S 1.9, P/E 6.6 i P/EBITDA 4.4

Za nimljivo je tu transakciju usporediti s multiplima HTa koji su p/s 2.35, p/e 10.34 ..EBITDA marže su im otprilike jednake 45% PTK i 46,71% HTa. AKo u obzir uzmemo i to da je HTu PTK bio jedna od rijetkih mogučnosti za širenje i povečanje prihoda odnosno dobiti, ovo je jako značajna vijest za HT

P.S
Autor nema dionice HT-R-A , nije nagovor na kupnju/prodaju samo osobno mišljenje

...

New Report

Close