HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 21:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,31
137.861
4,267
32,20
32,40
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Je, već je cirka milijun i po ljudi upisalo. Ajde ljudi uozbiljite se s pretjeranim tvrdnjama

Hell is Empty and all the Devils are Here

Cini mi se da ce nam ovaj IPO donijeti jednu jako veliku korist.

Naime, mislim da ce se veliki dio novih/neiskusnih investitora razocarati.
Ne zato sto ce izgubiti novce, nego zato jer ce zaraditi manje nego sto ocekuju (sto puno vise boli).

Sto ce, posljedicno, smanjiti euforiju/depresiju oko burze/dionica/IPO-a te omoguciti stabilniji prolazak kroz Scile i Haribde izbora, IPO-a Atlantica i Veterine, post-HT trgovanja…


quark: ” Naravno da je moguće. Molim danas ostale kolege da postaju vrijeme, lokaciju i broj ponude pa da potvrdimo pretpostavku. Neznam kako idu brojevi u HPB-u? Je netko možda tamo predavao ponudu? ” Ja sam predavao u HPB-u. Pa valjda je formular obvezujuce ponude isti gdje god da uplacujes. Meni pise “obv. ponuda br 621308”. Uplaceno u pon.

Dakle, potvrđeno. Fina radi preko HPB. Isti brojač imaju. Imamo dva brojača. Nema tu tajni.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

ne bi trebalo prodavati ht ispod 400.
jer ht vrijedi više od 400.
a fondovi su gladni dionica.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


NickLeeson: ” quark: ” Naravno da je moguće. Molim danas ostale kolege da postaju vrijeme, lokaciju i broj ponude pa da potvrdimo pretpostavku. Neznam kako idu brojevi u HPB-u? Je netko možda tamo predavao ponudu? ” Ja sam predavao u HPB-u. Pa valjda je formular obvezujuce ponude isti gdje god da uplacujes. Meni pise “obv. ponuda br 621308″. Uplaceno u pon. ” Dakle, potvrđeno. Fina radi preko HPB. Isti brojač imaju. Imamo dva brojača. Nema tu tajni.

cini mi se da je kolega quark prokuzio sustav (ako se ne varam jednom je spomenuo da je zavrsio FER…dakle ne bi trebalo biti problema)
kolega quark, sto mislite koliko ih je dosada upisalo, s time da ja racunam da ih trecina,(a mozda i vise) nije upisalo pune pakete, kakve su vase procjene?
tko zna koliko je paketa upisano na INI? to bi nam mogao biti orijenitr, naravno sve puta x

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

Kako sam napisao. Prva dva dana 75000. 45000 u Fini i HPB-u i 30000 u Erste. Vidjet ćemo danas da li će potražnja splasnuti jer inače ovim tempom idemo preko 200 ponuda.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Kako sam napisao. Prva dva dana 75000. 45000 u Fini i HPB-u i 30000 u Erste. Vidjet ćemo danas da li će potražnja splasnuti jer inače ovim tempom idemo preko 200 ponuda.

Kolega, dajte pojasnite kako ste došli do te računice pomoću brojki na ponudama

Hell is Empty and all the Devils are Here

tu ne postoji matematička metoda nego božija riječ pa tko ima dobar kontakt on i zna![smiley2]

dan je pametniji od noći


Kako sam napisao. Prva dva dana 75000. 45000 u Fini i HPB-u i 30000 u Erste. Vidjet ćemo danas da li će potražnja splasnuti jer inače ovim tempom idemo preko 200 ponuda.


Prva tri broja ponude u fini su nešto kao brojevi, tj. šifra osobe koja je ispunjavala ponudu. Ili računala na kojem je ponuda zaprimljena. Svi koji podnesu na jednom šalteru imaju 634xxx, tri šaltera dalje 631xxx!

“Brojač”, tj. kontrolni broj svake prijave je slučajan (random) broj jedinstven za svaku obvezujuću ponudu.
Time se želi pored jedinstvenosti na neki način prikriti potražnja tako da nemojte razbijati glavu s tim.
Način izračuna kontr. broja je nebitan, a pravi broj prijava ionako će se tek znati 1.10. kada će se odrediti cijena.
Bolje razmislite o strategiji držanja dionica (kada prodati i po koliko). Da li ići na +1 na svakih 10 u god. dana
ili prodati u kratkom roku (2-3 tjedna).

The Truth Is Out There


“Brojač”, tj. kontrolni broj svake prijave je slučajan (random) broj jedinstven za svaku obvezujuću ponudu. Time se želi pored jedinstvenosti na neki način prikriti potražnja tako da nemojte razbijati glavu s tim. Način izračuna kontr. broja je nebitan, a pravi broj prijava ionako će se tek znati 1.10. kada će se odrediti cijena. Bolje razmislite o strategiji držanja dionica (kada prodati i po koliko). Da li ići na +1 na svakih 10 u god. dana ili prodati u kratkom roku (2-3 tjedna).

Ovo mi se čini puno realnija opcija nego brojka od 75000 u prva dva dana.

Knjige i kava


Kako sam napisao. Prva dva dana 75000. 45000 u Fini i HPB-u i 30000 u Erste. Vidjet ćemo danas da li će potražnja splasnuti jer inače ovim tempom idemo preko 200 ponuda.

Onda brojka od 150.000 nije upitna, pitanje je samo koliko će onda iznad.

New Report

Close