HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 14:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Najava objave rezultata http://www.hanfa.hr/izdavatelji/HR/ostale_propisane/273/2013-02-07-20721_pdf.pdf

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

čini mi se da će padati cijena uz ovaj trošak otpremnina 🙁


čini mi se da će padati cijena uz ovaj trošak otpremnina 🙁

u biti bi trebalo biti obrnuto ako tih 403 nije 6 mjeseci pred mirovinom

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.


perica se više ne javlja da nam objasni kako platiti

Meni je sve jasno .
Svako neka traži povrat poreza ako misli da će mu to koristiti .
Nakon razreza poreza vidjet ćemo tko je mali dioničar a tko mali pušioničar.
Ponavljam post kolege bigfoota:

Bigfoot :
TIM 4 PIN MAGAZIN – Specijalizirani časopis centra za razvoj javnog i neprofitnog sektora
U vezi GODIŠNJE PRIJAVE POREZA NA DOHODAK ZA 2012. GODINU (Mr. sc. Mirjana Mahović Komljenović, Ministarstvo financija, porezna uprava, Ispostava Samobor)
KAŽE SLJEDEĆE:
S primjenom od 1. Ožujka 2012. Uvodi se i nova odredba o oporezivanju dividendi i udjela u dobiti koja propisuje da se dohotkom od kapitala smatraju primici od dividendi i udjela u dobiti na temelju udjela u kapitalu. Navedeno znači da se od 1. Ožujka 2012. Na sve isplaćene dividende i udjela u dobiti (neovisno u kojem razdoblju je dobit ostvarena) plaća predujam poreza na dohodak istodobno s isplatom, kao porez po odbitku po stopi od 12% uvećano za stopu prireza porezu na dohodak, a bez priznavanja osobnog odbitka iz čl. 36 Zakona o porezu na dohodak.
Međutim, odredbama čl. 10 t. 19 Zakona o porezu na dohodak propisano je da se porez na dohodak ne plaća na primitke u dividendi i udjela u dobiti na temelju udjela u kapitalu do ukupno 12.000,00 kn godišnje, ali umanjenje za neoporeziv dio primitaka do 12.000,00 kn, može se priznati tek na temelju podnesene godišnje porezne prijave kada se obavlja godišnji obračun porezna na dohodak.
Prema tome, tijekom poreznog razdoblja na isplaćenu dividendu, potrebno je obračunati predujam poreza na dohodak kao porez po odbitku po stopi od 12%, uvećano za stopu prireza poreza na dohodak, i to na ukupnu svotu isplaćene dividende i udjela u dobiti, dok se neoporezivi dio primitka do iznosa od 12.000,00 kn godišnje može iskoristiti tek podnošenjem godišnje porezne prijave. Međutim, kako se porezna prijava ne mora podnijeti, već se podnosi dobrovoljno, potrebno je u istoj iskazati UKUPNO OSTVAREN DOHODAK u poreznom razdoblju, što može umjesto očekivanje razlika poreza na dohodak i prireza za povrat, po konačnom obračunu dovesti i do razlike poreza i prireza za dodatnu uplatu.

Utvrđivanje i podnošenje godišnje prijave poreza na dohodak za 202. Za svakog je poreznog obveznika specifična. Kako s za neke vrste dohodaka, plaćeni predujmovi tijekom godine smatraju i konačnim oporezivanjem, to je prije dobrovoljnog podnošenja porezne prijave, kada se u prijavi mora iskazati ukupan dohodak ostvaren u poreznom razdoblju, potrebno je napraviti izračun, je li se poreznom obvezniku isplati podnijeti poreznu prijavu ili ne.
VRLO ČESTO SE DOGAĐA DA KUMULIRANJEM UKUPNO OSTVARENIH DOHODATKA P OSVIM IZVORIMA IZ KOJIH SU PREDUJMOVI TIJEKOM GODINE PLAĆENI PO NIŽIM POREZNIMJ STOPAMA U GODIŠNJEM OBRAČUNU POTPADNU U VIŠI POREZNI RAZRED KADA PODNOŠENJE PRIJAVE IMA NEGATIVAN UČINAK TE SE UMJESTO OČEKIVANJE RAZLIKE ZA POVRAT POREZA OBIČNO UTVRDI RAZLIKA POREZA ZA DODATNU UPLATU.

Jel sad jasno ?
Pozdrav

.

http://www.jutarnji.hr/grad-zagreb—uvodimo-najmoderniji-bezicni-internet-na-svijetu–uskoro-ce-cijeli-grad-besplatno-surfati–/1084224/
ja bi se malo zapitao!?

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Ovo praktički znači da se gubi barem kojih 200.000 korisnika interneta u Zg…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Ovo praktički znači da se gubi barem kojih 200.000 korisnika interneta u Zg…

:-)) moš mislit … možda i 900.000.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


Ovo praktički znači da se gubi barem kojih 200.000 korisnika interneta u Zg…

Ima tu i drugih operatera. Kakav će tek pokolj biti kod Optime, Metroneta, H1 itd.?[emo_namigusa]

Ste primjetili zadnjih 20-tak dana ROMF ništa ne stiče, a cijena lagano prema gore…nije li malo neobično…

lp

Divno,porezni obveznici budu plačali razno raznim likovima po parkovima da uživaju u besplatnom internetu ,žalosno

Meni to više liči na nekakav predizborni trik, jer takve stvari mora najprije odobrit HAKOM.

Pa ako je već odobreno u Rijeci, zašto nebi bilo i u Zagrebu?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close