HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 12:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


…ne može biti minus nikako. kolona 3 je primitak sa prije naplate poreza(u tvom slučaju 8723kn), kolona 4 isto to, itd….

Znaci ovako u koloni 3 i 4 se upisuje brutto iznos(po meni brutto iznos nije primitak vec je primitak netto iznos,no nema veze).Znaci pisem ovako u kolonu 3-8723,16 u kolonu 4-8723,16 u kolonu 5(3-4) stavljam 0 i u kolonu 6 1151,46.Bas mi kolona 3,4 i 5 nekako imaju logike na ovaj tvoj nacin.Valjda nas je drzava htjela poucit da je razlika dvaju istih brojeva uvijek nula pa su zato uveli te kolone. U svakom slucaju ja cu ispunit po svome jer mi zdrav razum jednostavno brani da ispunjam poreznu prijavu na tvoj nacin.
S obzirom da mi je dohodak na koji je placen porez vani 1,4 milje kuna i s obzirom da imamo ugovor s drzavom o dvostrukom oporezivanju da ispunjam poreznu prijavu na tvoj nacin drzim da bi i na to trebao platit porez sto disem cisti Rvacki zrak valjda.
Ali da ne bi bilo zabune ja cu danas kontaktirat nekog s porezne pa cu provjerit sto i kako.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

@novi ulagac
Isprika mada ni sam ne znam tko je ovdje vise u pravu.Pa evo kako slijedi nastavno na gornji post.Bio u poreznog savjetnika i on mi kaze da se upisuje kako sam ja gore napisao.Nakon toga isao u poreznu ispostavu i oni mi kazu da se pise u kolonu 3 brutto iznos,u kolonu 4 brutto iznos.Onda je po tome dohodak 0 kuna i uplaceni porez i prirez koliko je. Sad to mi ima smisla medjutim sad kad idem na stavku 5 onda mi je tu dohodak i dalje nula kuna(u zbroju s osnova dividende mada mi to nema logike jer sam stvarno primio 7571,70).Sad se opet moram vratit nazad u poreznu i razjasnit ovo. Nadalje po njima bez obzira na ukupan dohodak ja bi trebao ostvarit potpuni povrat uplacenog poreza i prireza uplacenog s osnove imovine i kapitala.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

kužim kaj te muči ali oni koji imaju više od 12000 kn isplačenie dividende kolonu 5 imaju prihod i na taj prihod nema povrata poreza i ulazi ti u dohodak 😉
skužio sada zašto je 5 = 4 – 3 pogledaj par postova gore kaj sam pisao malom perici
PS
perica se više ne javlja da nam objasni kako platiti na 0 kn porez

svake godine nova igra na ht-u. pa koliko još scenarija mogu smislit?

tko je kupio Ht na cca 195-200 i prodao ovih dana je već dobio dividendu, i to tax-free

...ladies and gentlemen....AC/DC

uvest će slinić tax i na to [emo_mrgud]

bid izgleda kao švicarski sir…..uglavnom, vraćamo se na početni položaj, fondovi i njihovi intimusi su završili s igrom za sad

...ladies and gentlemen....AC/DC

samo nek ide dole. ja ću ispod 210 dokupit još. meni ovo izgledaju kao igre nebi li se iz ruku plašljivaca uzelo još dionica. Jasno da svi očekujemo pad dobiti ali ta dobit će opet biti oko 20kn po dionici što je i dalje brutalno. bar meni.
još dugi niz godina ht će zarađivati iznad 15kn po dionici. ako u međuvremenu ne kupi još nekog

stabilizirala se na 213-214. još 10 dana do objave rezultata. jedva čekam

ZNA LI SE TOČAN DATUM OBJAVE REZULTATA ZA PROŠLU GODINU?

burza, kladuša sve ti je to isto. ovisiš o budalama...nažalost

Zna se, 14.02.2013. http://www.t.ht.hr/investitori/kalendar.asp

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

HT d.d. – Novi Kolektivni ugovor/Kompaniju napušta 403 zaposlenika

otpremnine u prosjeku pola milijunceka bruto.
volio bih da sam sad kod njih tehnoloski visak 🙂

New Report

Close