HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.07.2024. u 23:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,01
120.659
4,020
30,00
30,10
-0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Da li se dividenda/isplata dobiti isplaćena između 01.01.2012-01.03.2012g. prijavljuje u prijavi DOH?


FoxMulder je postavio odlično pitanje. Je li moguće da nitko ne zna odgovor?

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

ne prijavljuje se



ne radi se tu samo o 1600kn. Ima načina kojim možeš dobiti i par puta po 1600kn

kako ???
[/quote]

Ako imaš veliku dividendu npr 36000kn, onda 2/3 dionica daruješ nekome iz obitelji tako da svi budete ispod 12000kn i dobijete povrat. Ako dobiješ sam sve onda ti još prijeti i dodatno plaćanje poreza




ne radi se tu samo o 1600kn. Ima načina kojim možeš dobiti i par puta po 1600kn

kako ???
[/quote]

Ako imaš veliku dividendu npr 36000kn, onda 2/3 dionica daruješ nekome iz obitelji tako da svi budete ispod 12000kn i dobijete povrat. Ako dobiješ sam sve onda ti još prijeti i dodatno plaćanje poreza
[/quote]

to znam ali to si morao napraviti prije isplate dividende sada je kasno

znam da je kasno. zbog isplate u 2 dijela to mi nije radilo preveliku štetu.
još i nisam očekivao da će dio preko 12000kn ići u dohodak zajedno s plaćom.
ipak nešto malo povrata će biti, a za ovu godinu dionice idu na ženu i starce [emo_smijeh]

stali smo na 220. izgleda da tu čekamo do objave dividende, a onda ako dividenda bude 20-21kn idemo do 230


stali smo na 220. izgleda da tu čekamo do objave dividende, a onda ako dividenda bude 20-21kn idemo do 230

ako bude 11 kn gdje idemo?


ako bude 11 kn gdje idemo?

U mp.3 [emo_zloban]

halfte trinken, halfte Šarcu geben

ode HT, al u drugom smjeru

...ladies and gentlemen....AC/DC

Ajmo ovako upravo ispunjam poreznu prijavu. Meni je dohodak vec oporezovan vani tako da ovo sto sam zaradio je cisto i to upisujem u doodak i prilazem dokumente da je vani placen porez na dohodak.Ovdje imam prihod od imovine(4,3) i dohodak od kapitala (4,4).Ajmo na dionice u koloni 3 je primitak i tu se pise neto iznos u mom slucaju za dionice isplatitelja HT 7571,70 ,kolona 4 kaze neoporezivi dio primitka do maximalno 12000 kuna sto je kod mene 8723,16.Sad imate kolonu 5 koja je razlika 3-4 sto u mene ispada znaci -1151,46.Znaci ovaj dio je negativan. I imate kolonu 6 ukupno uplaceni porezi i prirezi i to je isti onaj iznos ali bez negativnog predznaka tj 1151,46. Tako da prica da ovo do 12000 kuna moze povecati dohodak jednostavno ne drzi vodu.I sad kad pod 5 racunate sveukupni dohodak onaj dohodak od kapitala je sa negativnim predznakom i dapace umanjuje ukupni dohodak.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!



Da li se dividenda/isplata dobiti isplaćena između 01.01.2012-01.03.2012g. prijavljuje u prijavi DOH?


FoxMulder je postavio odlično pitanje. Je li moguće da nitko ne zna odgovor?
[/quote]

Ne prijavljuje se jer je bila neoporeziva do stupanja na snagu tog zakona,a vidit ces da i u potvrdi o isplacenom dohotku ,uplacenom porezu po odbitku i prirezu u 2012 takve dividende izmedju 1.1.2012-1.3.2012. nisu na toj potvrdi.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!


Ajmo ovako upravo ispunjam poreznu prijavu. Meni je dohodak vec oporezovan vani tako da ovo sto sam zaradio je cisto i to upisujem u doodak i prilazem dokumente da je vani placen porez na dohodak.Ovdje imam prihod od imovine(4,3) i dohodak od kapitala (4,4).Ajmo na dionice u koloni 3 je primitak i tu se pise neto iznos u mom slucaju za dionice isplatitelja HT 7571,70 ,kolona 4 kaze neoporezivi dio primitka do maximalno 12000 kuna sto je kod mene 8723,16.Sad imate kolonu 5 koja je razlika 3-4 sto u mene ispada znaci -1151,46.Znaci ovaj dio je negativan. I imate kolonu 6 ukupno uplaceni porezi i prirezi i to je isti onaj iznos ali bez negativnog predznaka tj 1151,46. Tako da prica da ovo do 12000 kuna moze povecati dohodak jednostavno ne drzi vodu.I sad kad pod 5 racunate sveukupni dohodak onaj dohodak od kapitala je sa negativnim predznakom i dapace umanjuje ukupni dohodak.

ne može biti minus nikako. kolona 3 je primitak sa prije naplate poreza(u tvom slučaju 8723kn), kolona 4 isto to, itd….

New Report

Close