HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@inzinjer,
nisi ništa pomogao .
Nisi ništa shvatio :

Utvrđivanje i podnošenje godišnje prijave poreza na dohodak za 202. Za svakog je poreznog obveznika specifična. Kako s za neke vrste dohodaka, plaćeni predujmovi tijekom godine smatraju i konačnim oporezivanjem, to je prije dobrovoljnog podnošenja porezne prijave, kada se u prijavi mora iskazati ukupan dohodak ostvaren u poreznom razdoblju, potrebno je napraviti izračun, je li se poreznom obvezniku isplati podnijeti poreznu prijavu ili ne.
VRLO ČESTO SE DOGAĐA DA KUMULIRANJEM UKUPNO OSTVARENIH DOHODATKA P OSVIM IZVORIMA IZ KOJIH SU PREDUJMOVI TIJEKOM GODINE PLAĆENI PO NIŽIM POREZNIMJ STOPAMA U GODIŠNJEM OBRAČUNU POTPADNU U VIŠI POREZNI RAZRED KADA PODNOŠENJE PRIJAVE IMA NEGATIVAN UČINAK TE SE UMJESTO OČEKIVANJE RAZLIKE ZA POVRAT POREZA OBIČNO UTVRDI RAZLIKA POREZA ZA DODATNU UPLATU.

.



@inzinjer
,
nisi ništa pomogao .
Nisi ništa shvatio :

Utvrđivanje i podnošenje godišnje prijave poreza na dohodak za 202. Za svakog je poreznog obveznika specifična. Kako s za neke vrste dohodaka, plaćeni predujmovi tijekom godine smatraju i konačnim oporezivanjem, to je prije dobrovoljnog podnošenja porezne prijave, kada se u prijavi mora iskazati ukupan dohodak ostvaren u poreznom razdoblju, potrebno je napraviti izračun, je li se poreznom obvezniku isplati podnijeti poreznu prijavu ili ne.
VRLO ČESTO SE DOGAĐA DA KUMULIRANJEM UKUPNO OSTVARENIH DOHODATKA P OSVIM IZVORIMA IZ KOJIH SU PREDUJMOVI TIJEKOM GODINE PLAĆENI PO NIŽIM POREZNIMJ STOPAMA U GODIŠNJEM OBRAČUNU POTPADNU U VIŠI POREZNI RAZRED KADA PODNOŠENJE PRIJAVE IMA NEGATIVAN UČINAK TE SE UMJESTO OČEKIVANJE RAZLIKE ZA POVRAT POREZA OBIČNO UTVRDI RAZLIKA POREZA ZA DODATNU UPLATU.

Pero ako je tako onda za 100 kn isplaćene dividende možeš prijeći granicu i potpasti pod drugi razred i biti dužan porez a čemu onda stavka da je do 12.000 kn neoporezivo , a po tvojem tumačenju zakona možda 200 ljudi u državi ima pravo na povrat poreza

@ inzinjer ,

kolega , i dalje nisi ništa shvatio .
Pročitaj polako gornji cijeli tekst koji je stavio bigfoot .
Biti će ti onda jasnije .
Nismo mi mali dioničari , nego smo mali Pušioničari jer nam je država već uzela i porez i prirez na dividendu i do 12.000 kn a povrat će dobiti rjetki .

.

u čemu je problem? pa inžinjer je dobro napisao. Bilo je važno ostati ispod 12000kn jer se to u prijavi računa ko 0kn prihoda na koje je plaćen porez pa imaš pravo na povrat od 1700kn. Ko nije ostao ispod (kao ja) ima problema

@noviulagac,

Pročitaj cjeli gornji tekst koji je stavio bigfoot .

Onaj tko osim 12.000 kn dividende nema drugih primanja , a podnese poreznu prijavu dobit će porez natrag .
A takvih ima jako malo .

.

Da li se dividenda/isplata dobiti isplaćena između 01.01.2012-01.03.2012g. prijavljuje u prijavi DOH?

jel ovo plafon od ht ,interesantno je da h1 je uzeo skoro 10% fiksnog kolača ht, a koliko su drugi pogotovo bnet-vip
ovdi je očita tendencija pada prihoda a time i dobiti, još kad država uvede svoju telefoniju neće moći isisavati

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


@ inzinjer ,

kolega , i dalje nisi ništa shvatio .
Pročitaj polako gornji cijeli tekst koji je stavio bigfoot .
Biti će ti onda jasnije .
Nismo mi mali dioničari , nego smo mali Pušioničari jer nam je država već uzela i porez i prirez na dividendu i do 12.000 kn a povrat će dobiti rjetki .

Kolega pero

ajmo stavku po stavku
točka 4.4.1 podaci o dividendi i udjelu u dobiti
imaš primitak noporezivi dio primitka (do 12000 kn) dohodak uplaćeni porez i prirez e sada ključni dio 5 = 3-4 ili slovima dohodak je primitak minus neoporezivi dio primitka svi ispod 12000 kn tu pod dohodak pišu 0 kn
e sada ti meni objasni kako platiti porez na 0 kn i ako ga platiš molim te javi mi
no hard felling pero
hočeš da ti i objasnim točku 5. sveukupno dohodak, uplačeni porez i prirez
ili ne ?

pero je malo pobrkao neke stvari [emo_smijesak]

ljudi moji jel moguce da se sve ovo desava zbog 1600 hrk, stranice i stranice foruma oko dobijanja ili ne tih 1600 kuna, ne pise se o dionici vrijednosti cijeni ,dividendi visini dividende mogucoj promjeni cijene dionice itd. poslovanju,profitabilnosti itd. nego se razglaba oko 1600 hrk[emo_dolar][emo_zacudjen][emo_vrtimise][emo_palacd]

ne radi se tu samo o 1600kn. Ima načina kojim možeš dobiti i par puta po 1600kn


ne radi se tu samo o 1600kn. Ima načina kojim možeš dobiti i par puta po 1600kn

kako ???

New Report

Close