HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.07.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,13
178.786
5,933
30,10
30,50
-0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ne na taj način kako ti pretpostavljam misliš. Na isplaćenu dividendu iznad 12.000 kn, plaća se porez na dividendu od 12% + 18% prireza, dakle 14,16% i to je to.
Ne može se dogoditi da ako si u radnom odnosu i imaš godišnji osobni dohodak npr 120.000 kn da ti iasplećena dividenda od npr. 20.000 kn poveća dohodak na 140.000 kn i da se onda to sve zajedno oporezuje prema Zakonu o porezu na dohodak.
Nema razloga ne podnijeti poreznu prijavu i vratiti si cijeli ili dio uplaćeog poreza na dividendu.

Ako imaš osobni odbitak 120 000kn onda ne plaćaš naravno dodatno jer na 20000 kn je 12% poreza. Ali ako imaš odbitak samo 26 000kn, plaću od 100 000kn a dobio si dividendu od npr 100 000kn, onda će te ona razlika od 88 000kn dividende koštati uplate od 4o% poreza. 12 si već platio znači samo još razliku moraš [emo_smijeh]. Hvala našoj dragoj vladi na tome

Zanimljiva vijest

Korisnici Facebooka u SAD-u telefoniraju besplatno

Nakon testiranja nove usluge u Kanadi, Facebook je svim korisnicima u SAD-u koji posjeduju iPhone omogućio jednu potpuno novu uslugu koja bi mogla jako zabrinuti teleoperatere.

Naime, svi korisnici u SAD-u koji posjeduju iPhone, preko Facebook Messenger aplikacije sada mogu međusobno telefonirati na taj način da troše samo podatkovni promet, a ne telefonske impulse.

Zanimljivo je kako je Facebook ovo pokrenuo bez ikakvih bombastičnih najava, dok je istovremeno Zuckerberg na sav glas predstavljao novu tražilicu, koja je po nama ipak znatno manje važna vijest od mogućnosti besplatnog telefoniranja koja bi jednog dana mogla dovesti Facebook do uloge najjačeg pružatelja telefonskih usluga u svijetu.

Facebook kaže kako se u osnovi radi o ekstenziji VoIP sustava u Messengeru koji je nedavno testiran u Kanadi.

Na žalost, za sada je nova usluga omogućena isključivo u SAD-u i to samo za iOS platformu, točnije preko Messenger aplikacije za iPhone. Korisnici mogu uputiti poziv svojim kontaktima s liste konverzacija ukoliko te osobe posjeduju Messenger za iOS, znači nije im dovoljna samo Facebook aplikacija. Poziv ide preko podatkovnih mreža ili WiFi-a umjesto telefonskih servisa teleoperatera.

U svakom slučaju, ovo je veliki udarac teleoperaterima, koji sada zasigurno počinju razrađivati strategiju kako se boriti protiv Facebooka, a nama na pamet jedino pada da bi eventualno mogli poskupiti cijene podatkovnog prometa, posebice “flat-ratea”, jer svi korisnici koji imaju neograničeni podatkovni promet u osnovi bi mogli neograničeno besplatno razgovarati.

Naravno, ovo je ujedno odličan način na koji će Facebook znatno povećati vrijeme zadržavanja korisnika na svojoj mreži, a o povećanju ukupnog broja korisnika da ne govorimo.

Mada u prošlosti drugi VoIP servisi nisu ugrozili teleoperatere, sasvim je druga stvar kada to pokrene najveća društvena mreža na svijetu, čiji su mnogi korisnici 24 sata dnevno online.

Naravno, da bi nova usluga doista mogla predstavljati pravu prijetnju teleoperaterima, bit će ju potrebno raširiti globalno, te naravno omogućiti za sve mobilne platforme a ne samo za iOS. Je li revolucija počela?

Izvor: http://www.vidi.hr/Racunala/Novosti/Korisnici-Facebooka-u-SAD-u-telefoniraju-besplatno

Originalni tekst: http://www.ecommercetimes.com/story/Facebook-Rolls-Out-Free-Voice-Calling-to-US-iPhone-Users-77116.html

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti


@maratonac
kad si tako pametan, molim uzmi u ruke obrazac DOH2012 i objasni nam kako se onda iskazuju podaci o dividendi i udjelu u dobiti na poziciji 4.4 DOHODAK OD KAPITALA

E vidiš radi te zavrzlame oko toga ja sam morao kemijat da ostanem ispod 12.000kn, a ostalo prodao pa natrag kupio i na tome ustvari dosta dobio. Da to su dileme o dva zakona koja nisu do kraja čitljiva. Malo čudno da se govori o 12% poreza + prireza sa jedne strane, a u poreznoj kartici se to objašnjava na drugi. Po tome ispada da onaj koji bere dobru dividendu, a usput i radi bolje da više ne radi, jer će mu država popapat skoro cijeli prinos. To su ti naši zakoni koji se mogu dvojako tumačit. Bojim se da oni koji neće poslat poreznu karticu, a imaju preko 12.000kn i još k tome rade, da će dobit “neželjenu poštu” od porezne uprave ili suda i sve to radi nedorečenog zakona. Ništa čudno u ovoj državi.



@maratonac
kad si tako pametan, molim uzmi u ruke obrazac DOH2012 i objasni nam kako se onda iskazuju podaci o dividendi i udjelu u dobiti na poziciji 4.4 DOHODAK OD KAPITALA

E vidiš radi te zavrzlame oko toga ja sam morao kemijat da ostanem ispod 12.000kn, a ostalo prodao pa natrag kupio i na tome ustvari dosta dobio. Da to su dileme o dva zakona koja nisu do kraja čitljiva. Malo čudno da se govori o 12% poreza + prireza sa jedne strane, a u poreznoj kartici se to objašnjava na drugi. Po tome ispada da onaj koji bere dobru dividendu, a usput i radi bolje da više ne radi, jer će mu država popapat skoro cijeli prinos. To su ti naši zakoni koji se mogu dvojako tumačit. Bojim se da oni koji neće poslat poreznu karticu, a imaju preko 12.000kn i još k tome rade, da će dobit "neželjenu poštu" od porezne uprave ili suda i sve to radi nedorečenog zakona. Ništa čudno u ovoj državi.
[/quote]

ok imam samo jedno pitanje što s onima koji su dobili dividendu ispod 12000 kn

Kako da vrate svoje pare da ne bi napisao prijavu za povrat poreza a, on mi na plaću zbrojili prinos od dividende i rekli sada plati još kako se postupa s onima koji imaju prnos manji od 12000 kn godišnje od dividende
hvala

Mislim da će nam se to pribrojiti osobnom dohotku ,pa ne da su nam uzeli 12% (ne računam prirez,makar sam uspio svesti na par kuna ispod 12000kuna dividendu)nego ćemo još ulatit 13-28% (25-40$ porez na osobni dohodak)ovisno o primanjima,ili me može netko ispravit.

Bravo za dioničare ht-a,iako mi je žao kaj ovu godinu nisam unutra,prvi put od 2008.g.,samo naprijed[emo_smijesak]


Mislim da će nam se to pribrojiti osobnom dohotku ,pa ne da su nam uzeli 12% (ne računam prirez,makar sam uspio svesti na par kuna ispod 12000kuna dividendu)nego ćemo još ulatit 13-28% (25-40$ porez na osobni dohodak)ovisno o primanjima,ili me može netko ispravit.

Vi do 12000kn dividende nemate brige.
Uz polje o dohodku imate odbitak do 12000 kn tako da vam je dohodak od dividendi na kraju 0kn. Trebali bi dobiti povrat poreza

to se i meni čini logičnim iako nisam porezni stručnjak ali rečeno je da se do 12000 kn ne plaća porez stoga se nadam povratku

Upravo je tako. Onaj koji ima max 12.000kn od dividendnog prinosa u 2012g.ili manje u rubrici dohodak piše 0,00kn. Onaj koji je imao 12.000kn dividendi i boravi u ZG, dobit će natrag 1699,20kn.

U poreznoj prijavi 4.4 Dohodak od kapitala pod 3 upišite primitak a pod 4 isto toliko (sve do 12000 kn) i ono pod 6 uplaćeni porez i prirez dobijete za povrat 9.6.17

Bok,
Pozdrav svima, ovo je moj prvi post ovdje, što mislite koji je razlog rasta dionica preko 217 i hoće li se nastaviti trend?
Hvala


Bok,
Pozdrav svima, ovo je moj prvi post ovdje, što mislite koji je razlog rasta dionica preko 217 i hoće li se nastaviti trend?
Hvala

Približava se trenutak objave kolika će biti dividenda i kad će biti isplaćena. Normalno je da dionica raste i vjerujem da će rasti do 23x ili možda čak 24x kn.

New Report

Close