HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 00:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,31
137.861
4,267
32,20
32,40
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Provizija na kupnju u Erste je 50 kn, FINA 80 kn, HPB??? Take three…

Money talks, mankind listens... It's raining cash outside, and I'm not getting any wet!

jedna je osoba dala ponude za upis dionica s čak 50 punomoći.

Ponude su dane u jednoj od zagrebačkih poslovnica banaka agenata, a Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga odmah je pokrenula nadzor koji će zasigurno rezultirati kaznenom prijavom odmah nakon što se obavi postupak podjele dionica po zaključenju IPO-a, kažu u Hanfi.

http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2007,9,18,,90669.jl

Ignore: KressoM, delux

Ovo će biti čista farsa od IPO-a! Jedini krivac su ONI jer nisu ograničili broj punomoći!! Da su ograničili recimo na 5 sve bi bili OK a ovako[smiley15][smiley15][smiley15]! No tko je lud da reže granu na kojoj sjedi![smiley16]

Farsa od IPO kao i Magma iako se zaradilo. Svima mrvice, a čovjeku jahta.
Najbolji IPO do sada je bio onaj s INOM.

Najbolji je bio s INOM i tako će i ostati!

Meni se čini da se malo prenapuhuju te informacije o ogromnim redovima. Ja sam jučer kupovao u glavnoj zgradi Erste banke u Rijeci (di bi trebala biti najveća gužva), pa je ispred mene bilo možda 5 ljudi i još desetak na drugim šalterima.


Moguće je moguće, sjeti se MAGME kako nitko nije vjerovao od iskusnijih s foruma pa je na kraju “dobio” 10000 kuna, umjesto željenih 70.000 kuna. I na početku je navala, a ne samo na kraju.

Naravno da je moguće. Molim danas ostale kolege da postaju vrijeme, lokaciju i broj ponude pa da potvrdimo pretpostavku. Neznam kako idu brojevi u HPB-u? Je netko možda tamo predavao ponudu?

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Mislim da ta stvar s brojačem i nije neko mjerilo. Vidiš da je sve tajnovito, pa i ti brojači ne pokazuju to što mi mislimo. Zašto onda tajno, ako brojač pokazuje koji smo redni broj?

Provizija za prijenos sredstava e-bankingom je 1-2 kn. Dakle… uplatite preko interneta i uštedite tih 50 (Erste)ili 76 kn (Fina).


Naravno da je moguće. Molim danas ostale kolege da postaju vrijeme, lokaciju i broj ponude pa da potvrdimo pretpostavku. Neznam kako idu brojevi u HPB-u? Je netko možda tamo predavao ponudu?

Ja sam predavao u HPB-u. Pa valjda je formular obvezujuce ponude isti gdje god da uplacujes. Meni pise “obv. ponuda br 621308”. Uplaceno u pon.

"Wide diversification is only required when investors do not understand what they are doing." - Warren Buffet

[color=blue]Finance o javnoj ponudi dionica T-HT-a[/color]
[color=blue]Slovenci zaobilaze pravilo za kupnju dionica T-HT-a?[/[/color]b]

Slovenske poslovne novine Finance objavile su kako svaki Slovenac koji želi kupiti dionice Hrvatskog telekoma može zaobići pravilo prema kojemu ih mogu kupovati samo hrvatski građani. Savjetuju svojim državljanima da pronađu hrvatskog državljana koji bi za njega dao ponudu za kupnju dionica

Potom trebaju sklopiti terminski ugovor kojim bi se osiguralo da će se dionice nakon uvrštenja na Burzu prodati baš njemu po utvrđenoj cijeni. Za one koje ne žele koristiti rupe u zakonu preporučuju da pričekaju izlazak dionica na burzu, 5. listopada, kada će ih moći kupiti preko brokera. Prodaju HT-ovih dionica nadzire Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga, Hanfa, a oni koji ne budu poštivali pravila igre mogu biti i kazneno prijavljeni. “Preporučujem Slovencima da ne traže Hrvate jer bi im to moglo prisjesti,” poručio je predsjednik Hanfe Ante Samodol. Ni danas se u Hrvatskoj ne samnjuju redovi za dizanje kredita i upis dionica HT-a. Manje banke odobrile su kredite i dale mogućnost počeka i za one koji nisu korisnici njihovih usluga, rečeno je u jutarnjim vijestima HTV-a.

izvor: Lider.hr

Da li netko zna kako ide prodaja dionica za djecu? Da li netko ima iskustva?
Da li se potvrda od Centra za socijalni rad dobije ‘pero lako’ ili je to dugotrajan i mukotrpan proces?

New Report

Close