HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.10.2024. u 15:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,21
71.824
2,163
33,30
33,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Mene trenutno zanima povrat poreza plaćen na prošlogodišnju dividendu.
Dividenda je bila umanjena kod isplate za porez i prirez.
Bilo je nešto da do 10 000 kn neće biti oporezovana ?


Do 12.000kn. Onaj koji pošalje poreznu prijavu dobit će povrat. Recimo za Zagreb na 12.000 je to 1.699kn. Svi oni koji imaju paket od 69 dionica HT-a, dobili bi oko 108kn. (11,07×69-12%-18%), samo je pitanje koliko njih neće ni pisat poreznu prijavu radi neznanja ili neinformiranosti, a bit će ih dosta. Sve to nakon 28.2. ostaje državi. Napisao sam nekoliko puta da je to trebalo drugačije, poštenije napravit, a ne svima na početku opalit porez i prirez mada ne imali više od 12.000kn u tekućoj godini. Sve se to moglo preko SKDD regulirat, ali očito je državi stalo da ti najprije uzmu lovu, a tek nakon godine dana vrate istu igrajući i na to da mnogi neće ni tražiti povrat. Da je poštenja svima onima koji ne ispune kvotu od 12.000kn u godini nisu trebali ništa uzet, već samo onima koji tu granicu priđu. Pored toga zaradit će i Pošta sa preporučenom pošiljkom, jer neće svi ići u porezne uprave. Žalosno.
[/quote]
Hoćemo li dobit kakav papir iz SKDD o isplati svi dividendi radi podošenja porezni prijava,ili ga moramo pojedinačno tražiti.

Treba mi za HT ‘darovni ugovor’.
Zahvaljujem unaprijed! [emo_smijesak][emo_smijesak]

du du du .. nema nam pomoći

Porezna potvrda za 2012. godinu: detaljnije

10.01.2013

OTPREMA POREZNE POTVRDE:
SKDD će 14.1.2013. započeti s otpremom potvrde propisane poreznim propisima za potrebe godišnje prijave poreza na dohodak (dalje: Potvrde) svim ulagateljima kojima je obračunat i uplaćen porez i prirez s osnove isplate dividende. Ulagateljima, koji nemaju uključenu uslugu Moj e-račun, SKDD će poslati Potvrdu poštom bez naplate. Svako naknadno izdavanje Potvrda na zahtjev će se naplaćivati. Ulagatelji koji uključe uslugu Moj e-račun mogu besplatno preuzimati Potvrdu, stoga savjetujemo da uslugu što prije uključite online.

NAKNADNO IZDAVANJE POREZNE POTVRDE – bez naplate:
MOJ E-RAČUN: korisnici usluge Moj e-račun Potvrdu preuzimaju bez naplate prijavom na uslugu.

NAKNADNO IZDAVANJE POREZNE POTVRDE – uz naplatu:

1. POŠTOM: SKDD-u nije potrebno dostavljati pisani zahtjev za naknadno izdavanje Potvrde, već je dovoljno na žiroračun SKDD-a: 2390001-1100017198 (IBAN HR9823900011100017198) uplatiti 12,50 kn, model: 00. Vrlo je važno kod uplate upisati ispravan poziv na broj: 162-OIB-GGGG ili 162-oznakaulagatelja-GGGG. GGGG predstavlja godinu za koju se traži Potvrda. Ako u pozivu na broj nije upisana određena godina, smatrat će se da se uplata odnosi na izdavanje Potvrde za prethodnu kalendarsku godinu. Dakle, ako se u pozivu na broj navede 162-OIB-2012 ili 162-oznaka ulagatelja–2012 ili 162-OIB ili 162-oznaka ulagatelja, smatrat će se da se uplata odnosi na izdavanje Potvrde za 2012. godinu. Nakon proknjižene uplate s ispravnim pozivom na broj, SKDD će na dopisnu adresu ulagatelja poštom otpremiti Potvrdu i račun za obavljenu uslugu. Sve uplate s neispravnim pozivom na broj neće se moći procesirati automatski. Takve uplate će se procesirati naknadno, nakon što ulagatelji pošalju kopiju uplatnice, čime će ih SKDD identificirati.
2. U UREDU ZA STRANKE SKDD-a: moguća uplata u gotovini ili karticom na temelju koje će vam odmah biti izdana Potvrda.

PROVJERA DOPISNE ADRESE:
Pozivamo sve ulagatelje da provjere ispravnost svoje dopisne adrese, kako bi porezna potvrda bila otpremljena na ispravnu adresu:
1. online – koristeći besplatnu internetsku uslugu Moj e-račun
2. pozivom na telefonski broj govornog automata (+385) 01 4607 300 (izbornik 3, podizbornik 2) uz identifikaciju OIB-om i PIN-om osnovnog računa.

PROMJENA DOPISNE ADRESE:
Domaće i strane fizičke osobe dopisnu adresu za osnovni račun mogu promijeniti:
1. online – koristeći besplatnu internetsku uslugu Moj e-račun
2. na temelju osobno potpisanog zahtjeva uz priloženu fotokopiju važeće identifikacijske isprave. Zahtjev se dostavlja poštom;
3. osobno u Uredu za stranke SKDD-a;
4. u razgovoru s operaterom SKDD-a pozivom na govorni automat uz identifikaciju oznakom računa i PIN-om.

Strane pravne osobe dopisnu adresu mogu promijeniti online ili u Uredu za stranke te na temelju zahtjeva koji sadrži potpis i pečat (zahtjev se može dostaviti i telefaksom).

Na opisani način dopisna adresa može se promijeniti i za zastupnički račun te za račun za ostale namjene.

Dopisna adresa se ne dokazuje, tj. ne mora biti ista adresi prebivališta/sjedišta.
Navedene upute za promjenu dopisne adrese ne primjenjuju se na skrbničke i račune portfelja.

Što učiniti ako na potvrdi na e-računu SKDD-a nisu navedene sve dividende ??

Ima li tko takva iskustva… primjerice dividende isplacene na Žiro račun, valjda mimo SKDD-a kao dividenda za Adris nisu na potvrdi…. !!!!

Trazi potvrdu direktno od ADRS

...


Što učiniti ako na potvrdi na e-računu SKDD-a nisu navedene sve dividende ??

Ima li tko takva iskustva… primjerice dividende isplacene na Žiro račun, valjda mimo SKDD-a kao dividenda za Adris nisu na potvrdi…. !!!!

Pošto je Adris sam isplatio dividendu (znači ne preko SKDD-a), od Adrisa bi trebao dobit i potvrdu do kraja siječnja.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Molim Vas pošaljite mi ‘Darovni ugovor’ za HT!! [emo_naivan]
Unaprijed hvala!

du du du .. nema nam pomoći


Molim Vas pošaljite mi 'Darovni ugovor' za HT!! [emo_naivan]
Unaprijed hvala!

ovo je stari ugovor s kojim sam ja prenosio dionice HT-a ali to je bilo prije cetiri-pet god.

nadam se da je valjan i sada ali to ipak provjeri kod SKDD.

Dali samo taj ugovor (ovjeren) treba poslati ili još koji papir ?
Hvala

du du du .. nema nam pomoći


Dali samo taj ugovor (ovjeren) treba poslati ili još koji papir ?
Hvala

koliko se sjecam treba jos poslati fotokopiju osobne onoga koji dionice daje.

ali najbolje ti je zvati skdd pa ce ti oni sve reci. mozda je doslo i do nekakvih promjena ovih zadnjih par godina.

XY (Ime oca), JMBG, Adresa

kao prenositelj (u daljnjem tekstu ugovora: prenositelj) i

XZ (Ime oca), JMBG, Adresa

kao primatelj (u daljnjem tekstu ugovora: primatelj) zaključuju ovaj

UGOVOR O PRIJENOSU DIONICA

I.

Prenositelj prenosi primatelju dionice (TOČAN BROJ DIONICA!!!!) tvrtke XX d. d. (oznaka izdavatelja: XXX-R-A), koje posjeduje na “računu investitora” kod Središnje depozitne agencije pod brojem: ????????.

II.

Primatelj prima na svoj “račun investitora” kod Središnje depozitne agencije pod brojem: ??????? sve dionice XX d. d. prenositelja iz točke I. ovoga ugovora.

III.

Prenositelj ovlašćuje primatelja da potpuno slobodno i prema vlastitoj procijeni raspolaže svim dionicama iz točke I. ovoga ugovora.

IV.

Primatelj stupa u posjed prenesenih dionica iz točke I. ovoga ugovora danom njegovog zaključenja.

V.

Prenositelj i primatelj prihvaćaju prava i obaveze iz ovoga ugovora što potvrđuju potpisom ugovora.

Ovaj ugovor je zaključen u Zagrebu, dana D.D.,MM. godine.

Prenositelj: Primatelj:

________________________ ________________________

Kolega medo ,ovo vam je sigurno važeći oblik,samo uz JMBG dodajte i OIB-E.Koliko se sjećam mislim da treba i kopija osobne-najbolje je predati sve osobno

Američka tvrtka, koju vodi Olbrajhtova neče kupiti kosovski telekom. Hoče li HT ponovo u kupnju.

New Report

Close