HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 17:48
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,31
137.861
4,267
32,20
32,40
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


…jel smijem i ja drukat malo danas?…[emo_smijesak][emo_namigusa]

Za koga? Ne mislm da dionice…

Sve za Hrvatsku, Hrvatsku ni za što...

ajde barem do cca 230 ove god …

da prodam i ovo sto mi je preostalo 🙂

u zadnje tri god svake god po trecinu.

http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/HT_stjecanje_otpustanje_2013_HR_412013140103.pdf


čim u novinama piše da kamate na oročenje idu dole evo ti ht-a gore

Nisu to samo novinski napisi, to se stvarno događa.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Mene trenutno zanima povrat poreza plaćen na prošlogodišnju dividendu.
Dividenda je bila umanjena kod isplate za porez i prirez.
Bilo je nešto da do 10 000 kn neće biti oporezovana ?

za 10 god DT 51%, ROMF 49 %


Mene trenutno zanima povrat poreza plaćen na prošlogodišnju dividendu.
Dividenda je bila umanjena kod isplate za porez i prirez.
Bilo je nešto da do 10 000 kn neće biti oporezovana ?


Do 12.000kn. Onaj koji pošalje poreznu prijavu dobit će povrat. Recimo za Zagreb na 12.000 je to 1.699kn. Svi oni koji imaju paket od 69 dionica HT-a, dobili bi oko 108kn. (11,07×69-12%-18%), samo je pitanje koliko njih neće ni pisat poreznu prijavu radi neznanja ili neinformiranosti, a bit će ih dosta. Sve to nakon 28.2. ostaje državi. Napisao sam nekoliko puta da je to trebalo drugačije, poštenije napravit, a ne svima na početku opalit porez i prirez mada ne imali više od 12.000kn u tekućoj godini. Sve se to moglo preko SKDD regulirat, ali očito je državi stalo da ti najprije uzmu lovu, a tek nakon godine dana vrate istu igrajući i na to da mnogi neće ni tražiti povrat. Da je poštenja svima onima koji ne ispune kvotu od 12.000kn u godini nisu trebali ništa uzet, već samo onima koji tu granicu priđu. Pored toga zaradit će i Pošta sa preporučenom pošiljkom, jer neće svi ići u porezne uprave. Žalosno.



Mene trenutno zanima povrat poreza plaćen na prošlogodišnju dividendu.
Dividenda je bila umanjena kod isplate za porez i prirez.
Bilo je nešto da do 10 000 kn neće biti oporezovana ?


Do 12.000kn. Onaj koji pošalje poreznu prijavu dobit će povrat. Recimo za Zagreb na 12.000 je to 1.699kn. Svi oni koji imaju paket od 69 dionica HT-a, dobili bi oko 108kn. (11,07×69-12%-18%), samo je pitanje koliko njih neće ni pisat poreznu prijavu radi neznanja ili neinformiranosti, a bit će ih dosta. Sve to nakon 28.2. ostaje državi. Napisao sam nekoliko puta da je to trebalo drugačije, poštenije napravit, a ne svima na početku opalit porez i prirez mada ne imali više od 12.000kn u tekućoj godini. Sve se to moglo preko SKDD regulirat, ali očito je državi stalo da ti najprije uzmu lovu, a tek nakon godine dana vrate istu igrajući i na to da mnogi neće ni tražiti povrat. Da je poštenja svima onima koji ne ispune kvotu od 12.000kn u godini nisu trebali ništa uzet, već samo onima koji tu granicu priđu. Pored toga zaradit će i Pošta sa preporučenom pošiljkom, jer neće svi ići u porezne uprave. Žalosno.
[/quote]da je postenja nebi bilo burze[emo_smijeh][emo_namigusa][emo_palacg]

Bravo Tomcat,kaj zna bakica ili dida kaj je povrat poreza,od ono malo ušteđevine su uzeli paketić,i onda ih maznu po dividendi,i to ne jednom-kupe sa PDV-om,na dividendu dodatni porez,dignu dividendu,nekaj kupe-kruh,mlijeko i sl. i opet 25%.
Divan primjer za ulaganje u našu Lijepu Hrvatsku

ovi u poreznoj su mi objasnjavali nesto kao ako imate olaksicu na placi a svi je imamo koji radimo, nemoze se povuc povrat poreza, dali je netko upuceniji da objasni sta trkeljaju oni

ne mari za male stvari i ostat ce male

imao sam preko 12000 kn svih dividendi,dakle trebao bih imati maksimalni povrat. placa mi ulazi u najveci porezni razred, bilo je i nesto autorskih i ugovora o djelu, ne moram raditi poreznu prijavu. da ne bi ja predao poreznu prijavu, pa da mi na dividendu lupe jos 40% u obracunu ili da nekim drugim racunovodstvenim cudom ja jos njima ispadnem duzan na osnovu porezne prijave s dividendom?

‘Od ljeta svima brži i jeftiniji internet’: Vlada osniva telekom?

New Report

Close