HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 19:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,31
137.861
4,267
32,20
32,40
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

DM2012, hvala na odgovoru. Ti okvirni datumi glavne skupštine krajem travnja i isplate u svibnju su i meni poznati od prijašnjih godina, ali već sam zaboravio kada objavljuju točne datme 🙂

Još jednom, puno hvala. Pozdrav…



Nisam često tu… Jel već ima informacija i ako ima, jel može netko napisati datume vezano uz dividendu…
1.) Koji je zadnji dan kada treba dionicu imati u vlasništvu da bi se dobila dividenda?
2.) Kada je isplata dividende?

Još je rano, točni datumi još nisu objavljeni, bar ih ja nisam našao. Uglavnom, objava rezultata poslovanja za 2012g biti će tek za 3mj, glavna skupština je krajem travnja 2013g. pa prije nje treba imati dionice u vlasništvu ako se želi dividenda. Isplata dividene će biti nakon glavne skupštine tj. u svibnju 2013g. Tako je bilo prethodnih godina pa će vjerojatno i ove, uglavnom još ima podosta vremena do toga.
[/quote]

Pa ne ulaze se u optiku jer jos nije gotova međunarodna arbitraza o DTK sam je Mudrinic rekao da poslovi stoje dok se to ne rjesi . A dividenda ce biti sigurno nebi RBA toliko kupovao da nece oni imaju uvid imaju clana NO

cini se da cemo ht vidjeti oko 190 i prije nove godine

samo neka pada. bit će prilika za jeftini dokup 🙂

Vaš link …

Hoce , hoce samo nisam siguran da je to dobro.

Španjolska Telefonica se trži na:

P/E 2.5
P/E fw 7,20
P/B 0,73
P/S 0,74
ROE 31,55%

HT
P/E 9,35
P/B 1,51
P/S 2,10
ROE 16,20%

Btw.konačno,nisam više na HT,potpisao sam za ISKON(tvrtka kćer) ono što sam prije plaćao 320 kn sad dobijem za 180+ još neke sitne pogodnosti.
Mislim da će im profitabilnost gadno stradati u narednom razdoblju.

"Only dead fish swim with the stream"

ima t-com hrpu stvari koje konkurencija nema. pogledajte samo ponudu sporta kojoj teško koji muškarac može odoljeti. također MAXtv to go odlična ponuda. Za 25 kn/mj gledate odlične programe. Činjenica je da t-com ima hrpu para i može otkupiti prava za sve što poželi. Dobit je padala dok je konkurencija mogla spuštati cijene. Daljnje spuštanje cijena ih vodi u bankrot dok t-com kad procijeni da treba nove korisnike preko noći može krenuti sa spuštanjem cijena.
Objedine sve usluge u jedan veliki paket i da vidiš para [emo_namigusa]

Sportske kanale imaju i drugi operateri,TV skoro da i ne gledam,sport još manje,ali sve se to može dobiti i za puno manje novca.
Ako i ima HT par kanala više to ne opravdava ovakvu razliku u cijeni.
U mom primjeru mj ušteda je 140 kn,za godinu dana to je skoro 1700 kn.
Za državu koja će uskoro imati 400 000 nezaposlenih to uopće nije mala cifra,potrošnja će biti sve manja i manja a luksuzi kao MAX TV će se prvi ukidati.

"Only dead fish swim with the stream"

Ja ne kažem da cijena nije previsoka. Ja sam također na iskonu. telefon i internet i prezadovoljan sam.
Samo kažem da t-com neće spuštati cijene dok ne procijene da moraju. pad prihoda od 10-ak posto nakon onako brutalnih dobiti prošlih godina je normalna stvar. pogotovo kad uzmemo u obzir krizu.
Što se tiče ponude konkurencije, nitko nema arenesport tako da nisu baš neka luda konkurencija.
Uvijek će bit ljudi koje ne zanima cijena i spremni su platiti kako bi gledali ono što žele

A sad je hit Max tv to go bas mi se sviđa za 25 kn gledam na mobitelu i na kompjuteru nije lose


Ja ne kažem da cijena nije previsoka. Ja sam također na iskonu. telefon i internet i prezadovoljan sam.
Samo kažem da t-com neće spuštati cijene dok ne procijene da moraju. pad prihoda od 10-ak posto nakon onako brutalnih dobiti prošlih godina je normalna stvar. pogotovo kad uzmemo u obzir krizu.
Što se tiče ponude konkurencije, nitko nema arenesport tako da nisu baš neka luda konkurencija.
Uvijek će bit ljudi koje ne zanima cijena i spremni su platiti kako bi gledali ono što žele

Svakako,uvijek će biti ljudi koji su spremni platiti više.Samo takvih je sve manje.Evo i vi volite sport koliko sam shvatio ali svejedno koristite usluge mnogo jeftinijeg Iskona,i to bez te super važne(valjda)arenasport.
Dakle imamo operatora kojemu će i dalje padati dobit,koji je skuplji od EU telekoma,koji “živi” isključivo od potrošnje stanovništva.
Ja tu ne vidim razloga za optimizam.

"Only dead fish swim with the stream"

Dakle,

1. Slab rast GDP-a (ako će ga uopće biti)
2. Jačanje konkurencije
3. Pad populacije i starnje populacije

Koja od ovih varijabli bi trebala poboljšati prospekt HT-a i njegovog poslovanja u budućnosti?

HT dodaje proizvode, ali ih nema kome prodati ili su još uvijek u ovoj ekonomiji neiskoristivi/neisplativi.

Dakle HT ima neku “bazen” u kojem je sve manje vode a sve više drugih ribara.
Riba je sve starija i nema prokreacije.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close