HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 17:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,31
137.861
4,267
32,20
32,40
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

skoro cijela dobit je išla u dividendu. nešto sitno, par tisuća kn u zadržanu dobit. po meni ove godine dividenda 20 kn

Vaš link …
pardon ovo su tocni podaci tu vjerojatno nisu uracunali combis i iskon

opet ubijaju HT danas

ht mora odrzati min 10% dividende sto znaci pad dionice na 180 u veoma bliskoj buducnosti

I po samom kretanju cjene dionice vidi se da od dividende ove godine tj nagodinu nema ništa.
Mudrinić i HT mora pratiti smjernice DT o ulaganjima a zato treba novaca.Već ranije je najavljivano ulaganje od oko 1 mlrd kn u optičku mrežu.
Prema tome nadati se 100 % dividendi kao prošlih godina je iluzorno.Ako bude i 5 kn bit će dobro.
Pozdrav.

kolege,

šta se ovdje svašta mlati.

Ozbiljna firma je već na zadnjoj skupštini najavila vjerojatni pad prihoda i dobiti te u skladu s tim i nižu dividendu.
Sada se prisjetite koliko je bila posljednja isplaćena dividenda,ona za 2011. i umanjite ju za 10% i dobit ćete…?

Međutim ima jedan ali, jer DT kreće u investicijski ciklus u slijedeće dvije godine kreću ulaganja u Njemačkoj iSAD-u i trebaće svaki cent.
Što mislite gdje će će posegnuti za prihodima od dividende.
Zašto pregovori Uprave HT i regulatora oko ulaganja-investicija u optiku stoje već neko vrijeme u slijepoj ulici i ne nazire se rješenje

daj Bože da ulože u optiku. Netreba nam dividenda ako ulažemo u budućnost. Ulaganjem milijardu kn u optiku ćemo dokrajčit konkurenciju 😉

Nisam često tu… Jel već ima informacija i ako ima, jel može netko napisati datume vezano uz dividendu…
1.) Koji je zadnji dan kada treba dionicu imati u vlasništvu da bi se dobila dividenda?
2.) Kada je isplata dividende?

To su gluposti da od dividende nema nista jer Ht je spremio novac za ulaganja od zadrzani dobiti a na racunu imaju novca za akviziciju dok su bili monopolisti gomilali su novac u aktivi .Ja mislim da ce cijela dobit ici u dividendu koja bi mogla biti oko 1,6 mil ako su prva tri kvartala 1,36 mil .


Nisam često tu… Jel već ima informacija i ako ima, jel može netko napisati datume vezano uz dividendu…
1.) Koji je zadnji dan kada treba dionicu imati u vlasništvu da bi se dobila dividenda?
2.) Kada je isplata dividende?

Još je rano, točni datumi još nisu objavljeni, bar ih ja nisam našao. Uglavnom, objava rezultata poslovanja za 2012g biti će tek za 3mj, glavna skupština je krajem travnja 2013g. pa prije nje treba imati dionice u vlasništvu ako se želi dividenda. Isplata dividene će biti nakon glavne skupštine tj. u svibnju 2013g. Tako je bilo prethodnih godina pa će vjerojatno i ove, uglavnom još ima podosta vremena do toga.

Oni predloze dividendu ranije u 2 mj.

Vaš link …
Ako nismo uspjeli na kosovu mozda u dezeli uspijemo

New Report

Close