HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 20:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




Lagano ali sigurno prema višim razinama

ma mogu to OMF-ovi pumpati, ali HT iz godine u godinu posluje sve lošije…meni čim za mjesec dana istekne ugovor prelazim kod njihovih jeftinijih konkurenata i nikad više u HT!
[/quote]

Sretno ti bilo, to je tvoje pravo… Bilo bi ti dobro da se prije toga raspitaš u HAKOM-u koliko je omjer broja povrataka iz Optime u HT u odnosu na odlaske…. Korisnici su osjetili na vlastitoj koži sve blagodati Optiminih QoS, a pogotovo After sales usluge :)) Praksa kod ostalih svjetskih telekom operatora govori da korisnik koji se jednom opeče i vrati svom prvom operateru , ostaje vjeran za cijeli život…. I meni ponekad zna zaigrati Max Tv ili riknuti modem, ali znam da će mi njihov tehničar doću u roku 24 sata i otkloniti smetnju profesioalno i BESPLATNO….
[/quote]
Da u tome je cijeli štos,samo nitko ne razmišlja kako će,tko će,kada će,i koliko će to koštati,ako dođe do kvara to popraviti.Zato i ima toliko sprženih,koji se vračaju natrag HT-u.



Lagano ali sigurno prema višim razinama

ma mogu to OMF-ovi pumpati, ali HT iz godine u godinu posluje sve lošije…meni čim za mjesec dana istekne ugovor prelazim kod njihovih jeftinijih konkurenata i nikad više u HT!
[/quote]
Evo,pređi k njima.Oni su konkurencija i jeftini.
@Ni ovce ni novce
Dužnicima Tele2 od agencije ‘Inkaso’ za dug od 50 kuna stižu ovrhe od – 500 kuna.
http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/183173/Default.aspx


Da u tome je cijeli štos,samo nitko ne razmišlja kako će,tko će,kada će,i koliko će to koštati,ako dođe do kvara to popraviti.Zato i ima toliko sprženih,koji se vračaju natrag HT-u.

ma mos mislit. ja sam jednom otiso od ht-a i vise se ne vracam niti lud. uvjerljivo su najskuplji a ne nude ama bas nikakvu razliku u kvaliteti za te novce. jedina stvar u kojoj nude nesto vise (bar je bilo prije. u zadnje vrijeme nisam provjeravao) je IPTV. i to samo zbog par programa kojih nema kod ostalih a to mozda i nebi svima znacilo puno.
sta se tice adsl-a nema bas nikakve razlike. bio sam na ht-u, optimi i sad sam na iskonu i kod svih troje je razina usluge odlicna. a imamo vise manje samo 2 parametra kod ocjene a to je raspolozivost usluge (kod svih je usluga dostupna i bez kvarova u 99.999% vremena) i brzina (u skladu sa potpisanim ugorovom kod svih troje). i kod ht-a i kod ostalih se dogadaju problemi sa modemima i opremom opcenito i tu nema vecih pluseva kod ht-a. nimalo.

nadalje, fiksna telefonija koja je u izumiranju al jos uvjek ljudi koriste nema bas nikakvih prednosti u ht-u (nisam provjeravo koje su cjene jer me apsolutno taj vid telefonije ne zanima al sigurno nisu jeftiniji od konurencije).

Sta se tice mobilne telefonije tu vip i t mobile imaju nesto bolju infrastrukturu od tele2 ali samo u pogledu dodatnih usluga. tele2 je alternativni operater i nece od vendora kupiti sve moguce usluge kao npr. IMS i slicno koje bi bile zanimljive korisnicima (ali ne u tako velikom broju). Sta se tice opreme koja garantira kvalitetu govora, sms, gprs itd. tu su apsolutno alpari i imaju istu opremu kao vip (ericsson) i tu korisnik nece primjetiti nikakve probleme ili degradaciju usluge koju nebi mogao dozivjeti i kod vip-a npr. E sad ovo s ovom revolucijom im nije trebalo i za to ce sigurno platit cjenu u gubitku korisnika i kredibiliteta. ali ako ostanu ovakvi uvjeti (5000min) to je apsolutno dobra tarifa. kao sto je i odlicna tarifa kod vip-a od 150kn i ne vidim bas nikakvu prednost t-mobile-a tu. bas nikakvu.

dakle, po meni, taj ht ne nudi bas nista extra da bi imao takove cjene i zato ce gubiti udio na trzistu. to isto sam pisao i prije 4g kad je bio ipo i kad sam svoje prodao po 394kn i kad je situacija ht-u bila puno bolja sa prihodima i dobiti. to ce se naravno odraziti i na cjenu dionice. pogotovo u situaciji gdje ima brdo firmi koje imaju i imati znacajno povecanje prihoda i dobiti.

Bio si na optimi i sad si na iskonu. Vratio si se u HT 😀

recimo [proud]

al na tom primjeru se jasno vidi igra ht-a. kupe firmu preko koje nude jeftiniji net a istodobno kod sebe ne snizavaju cjene jer ne zele kvariti brand i jer jos uvjek ima puno ljudi koji iz neracionalnih razloga ostaju kod njih pa zasto da ih ne oderu a s druge strane moraju taj preljev korisnika kompenzirati tako da nesto upadne i u njihovu "skrabicu" preko iskona.

prihodi od ht će padati a već je alarmantno, održavaju ih nekim akcijama tipa gratis lcd
vjerujem da neće dionica ispod 200 kuna sve dok ne bude pravo na dividendu u 2013
ako se sjetite bila je i ove godine 240 kuna prije dividende pa su je srokali na 200
čak do 193kune
zamislite sad ,a moja prepostavka je ako bude dionica levitirala na ovim razinama
zar nije nemoguće da je srokaju za dodatnih 40 kuna !?

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


prihodi od ht će padati a već je alarmantno, održavaju ih nekim akcijama tipa gratis lcd
vjerujem da neće dionica ispod 200 kuna sve dok ne bude pravo na dividendu u 2013
ako se sjetite bila je i ove godine 240 kuna prije dividende pa su je srokali na 200
čak do 193kune
zamislite sad ,a moja prepostavka je ako bude dionica levitirala na ovim razinama
zar nije nemoguće da je srokaju za dodatnih 40 kuna !?

ma sad pričate o rokanju i nerokanju, kao da se tu radi o siječi drveća…
Na ovoj razini dividende tko god kupi dionicu imat će povrat od 10% a ako dionica kako vi velite "rokne" do 160 kuna prinos će biti 12,5%. Mislim da HT još ima mogućnosti održavati razinu dobiti na sličnim razinama kao i prethodnih godina i isplaćivati 20 kuna dividende. Koliko dugo? Pa vjerojatno još idućih 1-2 godine a do tad će valjda i ova kriza proći.Pa da vidimo tko će prodati dionicu po 160 i izgubiti 12,5% prinosa!

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


recimo [proud]

al na tom primjeru se jasno vidi igra ht-a. kupe firmu preko koje nude jeftiniji net a istodobno kod sebe ne snizavaju cjene jer ne zele kvariti brand i jer jos uvjek ima puno ljudi koji iz neracionalnih razloga ostaju kod njih pa zasto da ih ne oderu a s druge strane moraju taj preljev korisnika kompenzirati tako da nesto upadne i u njihovu "skrabicu" preko iskona.


Dali ti imaš dionice HT-a ili onako,samo da se lupeta?


Dali ti imaš dionice HT-a ili onako,samo da se lupeta?

sta to normalno inteligenta osoba to ne moze zakljucit iz onoga sta sam pisao?

ako ne moze onda se moze i procitat:


to isto sam pisao i prije 4g kad je bio ipo i kad sam svoje prodao po 394kn

a posto si ti poceo sa "lupatanjem" o superiornosti ht-a u tehnologiji, usluzi itd. reko da ja nastavim "lupetat", al posto mi je to struka mozda ipak iz malo strucnijeg kuta nego ti [tongue]


…istodobno kod sebe ne snizavaju cjene jer ne zele kvariti brand …

aha…da mogu, snizili ih bi i te kako. I za godinu dana više nema ni VIP-a ni TELE niti bilo koga drugog. Ali na svu sreću i u trulom kapitalizmu postoji neka regulativa.

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

Odi svoju struku onda prodat radeći u struci, a ne tu nama dioničarima HT-a solit pamet

proklet bio na božić 2010.


Odi svoju struku onda prodat radeći u struci, a ne tu nama dioničarima HT-a solit pamet

pa ja mogu i oboje [tongue]

New Report

Close