HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 20:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Drago mi je što je Guru opet s nama [proud]

…evo malo štiva

http://www.hst.hr/index.php?r=Najnovije&cmd=show&id=1412&vv=1&PHPSESSID=b42erdrdbgpbdoicolqulsdrs1


Odlična stvar je što je država ukinula 6 posto poreza na prihode telekom operatera, to je oko 80-100 milijuna Kn dobiti.


http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/203036/HT-kroz-mobilni-porez-drzavi-platio-330-milijuna-kuna.html
U VIŠE OD DVIJE GODINE
HT kroz mobilni porez u proračun uplatio 330 milijuna kuna

Hrvatski telekom (HT) u 2010., 2011. i prvom tromjesečju ove godine državi je ukupno uplatio oko 330 milijuna kuna temeljem naknade od 6 posto za usluge u pokretnim mrežama, podaci su iz današnje HT-ove objave na Zagrebačkoj burzi.
..

Po podacima koje je danas objavio, HT je temeljem naknade od 6 posto u 2010. državi uplatio 163 milijuna kuna, prošle godine 145 milijuna kuna, a u prvom tromjesečju ove godine 21 milijun kuna.

Štednja je mudrost trošenja.

http://zse.hr/default.aspx?id=41440

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Po podacima koje je danas objavio, HT je temeljem naknade od 6 posto u 2010. državi uplatio 163 milijuna kuna, prošle godine 145 milijuna kuna, a u prvom tromjesečju ove godine 21 milijun kuna.

Rapidan pad uplaćenog poreza, što znači prometa u pokretnim mrežama.Pitanje da li je i 50 m.kn
u polovici godine.Nisam očekivao toliki pad.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


Po podacima koje je danas objavio, HT je temeljem naknade od 6 posto u 2010. državi uplatio 163 milijuna kuna, prošle godine 145 milijuna kuna, a u prvom tromjesečju ove godine 21 milijun kuna.

Rapidan pad uplaćenog poreza, što znači prometa u pokretnim mrežama.Pitanje da li je i 50 m.kn
u polovici godine.Nisam očekivao toliki pad.


Ništa čudno s obzirom kako se ponašaju prema svojim kupcima. Izgleda da im je u krvi monopolistički položaj kojeg više nema. Nedavno sam raskinuo dva ugovora za mobilnu mrežu jer nisu htjali popraviti mobitele u garantiranom roku a radilo se o istom kvaru na nekoliko mobitela (po meni serijska greška). E da sada ću raskinuti i ostaje tri mobilna i tri fiksna jer neću s njima imati posla.

i ja se slažem da su postali užasni

Znači ako se vodimo računicom da je 2010. godine uplatio 163 mil kn, 2011. 145 mil. kn, dolazimo do brojke da je u prvom tromjeseču ove godine uplatio cca 21 mil kn….
gledam malo izvješća HT od prošle godine….
poslovni prihodi u 1. tromjesečju…. 1 974 860 988 kn
2. tromjeseče 2 035 712 913 kn….veći prihodi za cca 60 mil kn od prvog kvartala….
3. tromjeseče 2 266 988 681 kn…..veći prihodi za cca 290 mil kn od prvog kvartala….
4. tromjeseče 2 090 951 604 kn…..veći prihodi za cca 116 mil kn od prvog kvartala….

nisam stručnjak….ali nekako mi ovi podaci govore da imaju slab prvi kvartal, ostali da su im bolji….
iako je za očekivati daljnji pad….mislim da im je to i u interesu, da manji operateri uhvate svoj dio kolača na tržištu, pa da HT može slobodnih ruku u borbu, a ne preko Iskona i bonbona parirati manjim operaterima….
Čini mi se da kad bi htjeli, da bi mogli parirati i uhvatiti se u koštac sa optimom, tele2 i ne znam ni ja više kojima sve ne…al im regulativa ne dozvoljava….opet bi pokupili sve korisnike na tržištu i opet bi im zalijepili da su monopolisti….



Po podacima koje je danas objavio, HT je temeljem naknade od 6 posto u 2010. državi uplatio 163 milijuna kuna, prošle godine 145 milijuna kuna, a u prvom tromjesečju ove godine 21 milijun kuna.

Rapidan pad uplaćenog poreza, što znači prometa u pokretnim mrežama.Pitanje da li je i 50 m.kn
u polovici godine.Nisam očekivao toliki pad.


Ništa čudno s obzirom kako se ponašaju prema svojim kupcima. Izgleda da im je u krvi monopolistički položaj kojeg više nema. Nedavno sam raskinuo dva ugovora za mobilnu mrežu jer nisu htjali popraviti mobitele u garantiranom roku a radilo se o istom kvaru na nekoliko mobitela (po meni serijska greška). E da sada ću raskinuti i ostaje tri mobilna i tri fiksna jer neću s njima imati posla.
[/quote]

Znam slučaj gdi je kolega prešao na Optimu, fiksna linija i internet….svašta su mu obećali, svaki mjesec 500 kn za razgovore, povećali su mu brzinu s 2 Mbit/s na 4 Mbit/s…samo da potpiše ugovor s njima…na 2 godine…..prošlo je već mjesec i pol otakako je potipsao…još mu se od Optime nitko nije javio….tak da ne znam…čini mi se da ipak ovi "monopolisti" imaju najbolju podršku….možeš zvat u bilo koje doba dana ili noći i netko će se baviti tobom…ovi tamo imaju radno vrijeme do 16…poslije se možeš na trepavice postavit….i da ne velim da imaju tehničku službu koja izlazi na teren do 9 navečer….


Po podacima koje je danas objavio, HT je temeljem naknade od 6 posto u 2010. državi uplatio 163 milijuna kuna, prošle godine 145 milijuna kuna, a u prvom tromjesečju ove godine 21 milijun kuna.

Rapidan pad uplaćenog poreza, što znači prometa u pokretnim mrežama.Pitanje da li je i 50 m.kn
u polovici godine.Nisam očekivao toliki pad.

da. ali ako se ja ne varam , taj porez u ovoj godini za prvi kvartal se je računao tako da su ga morali plačat od početka stupanja zakona, a zakon je izglasan sredinom drugog mjeseca. ( bolje rečeno je da cijeli prvi i polovica drugog mjeseca nije bila obuhvačena tim porezom).



Po podacima koje je danas objavio, HT je temeljem naknade od 6 posto u 2010. državi uplatio 163 milijuna kuna, prošle godine 145 milijuna kuna, a u prvom tromjesečju ove godine 21 milijun kuna.

Rapidan pad uplaćenog poreza, što znači prometa u pokretnim mrežama.Pitanje da li je i 50 m.kn
u polovici godine.Nisam očekivao toliki pad.


Ništa čudno s obzirom kako se ponašaju prema svojim kupcima. Izgleda da im je u krvi monopolistički položaj kojeg više nema. Nedavno sam raskinuo dva ugovora za mobilnu mrežu jer nisu htjali popraviti mobitele u garantiranom roku a radilo se o istom kvaru na nekoliko mobitela (po meni serijska greška). E da sada ću raskinuti i ostaje tri mobilna i tri fiksna jer neću s njima imati posla.
[/quote]

jedno iskustvo iz prve ruke: mojim roditeljima javila se ženska iz HT-a da im kao vjernim korisnicima koji koriste HT usluge više od 20 godina, daruju besplatno MAXTV. Moji su bili malo sumnjičavi, ali ih je djelatnica HT-a uvjeravala da je sve besplatno i da će im poslati MAXTV i ADSL i da samo trebaju to spojiti i besplatno uživati. kad su mi oni to ispričali i meni je to bilo sumnjivo pa sam rekao neka ipak nazovu i svejedno provjere da li će kasnije ipak morati nešto mjesečno plaćati…. i kad tamo šok – mjesečno bi trebali plaćati nekih 170 kn!!!! (za internet i MAXTV)
naravno, brzo su sve spakirali, platili od malih penzija poštarinu nekih 50 kn i poslali sve nazad!
što drugo reći nego – sramota !

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je podložan raspravi

Puno toga istinitog tu još fali.Ovako je čista lovačka priča ili ti bla,bla.

New Report

Close