HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 18:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Sjela dividenda na PBZ. Pošto je meni veća od 12.000 kn, automatski mi je oduzet porez. Koliko čujem porez od 12%, makar imali i jednu dionidu. Jako žalosno da će sada umirovljenici za svoj paket morati pisati poreznu prijavu za povrat love. [sad]

Koja lopovska država!
Prilikom ove isplate dividende svima su uzeli porez i sada će se našim novcima služiti do iduće godine i prijave poreza.
To je njihovih 12000 kuna i zaštita malih investitora. FUJ!LOPOVI!

Isplaćena dividenda, umanjena za iznos poreza 12% i prireza 18% za Zagreb. Ukupno 14,16%. Iz SKDD početkom iduće godine moraju poslati potvrde o isplati, radi prijave za povrat poreza.


Isplaćena dividenda, umanjena za iznos poreza 12% i prireza 18% za Zagreb. Ukupno 14,16%. Iz SKDD početkom iduće godine moraju poslati potvrde o isplati, radi prijave za povrat poreza.

Da, to sam i ja naknadno primijetio, jer mi se računica nije uklapala za onih 12%. Znači danas sam pomogao i Bandiću. Krasno. Nit kopao i orao, a došao do moje love. Ali najgore je to što će sada svakom dioničaru koji je dobio do 12.000kn, najprije uzet porez i prirez i fiktivno napunit proračun i trošit našu, a ne svoju lovu, da bi kasnije sve to vratili, sa zakašnjenjem od 8-12 mjeseci. Prekrasan kredit za 0kn. Žalosno i tužno. Sada će svaki penzić za svoj paket od 69 dionica morat posat poreznu karticu za povrat 107kn. Koliko njih će uopće pisat tu katricu, jer im sigurno država neće reći da to moraju naprvit za povrat love. Pitam se koliki će biti red kada isti ti ljudi navale u porezne uprave. Sve se to moglo automatski odradit. Ne znam čemu onda služi taj famozni OiB. Samo jedna preporučena pošiljka košta oko 10kn, i eto državi ekstra profit. E stvarno smo lopovska država. [angry]

Bote led,otkud sad i prirez na dividendu??????

…trošit našu, a ne svoju lovu… [angry]

ma čekajte malo…
otkud sad ta podjela na ‘našu’ i ‘njihovu’ lovu?
što mislite, čime se političari financiraju, od papira u uredima do domjenaka?
s našom lovom. nema ‘njihove’ love.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

Problem je ovdje što uzimaju lovu odmah,a ne po poreznoj prijavi na kraju godine. A s druge strane ako oporezuju imovinu, onda bi trebali i štednju, višak nekretnina, zemljišta itd. a ne samo dividendu od dionica. Ma, sve mi se čini da smo nagrabusili, ovi će nas "oderati". [pray] [angry]

A što ako je netko dobio recimo 20.000 kn dividende (ne samo od HT-a) prije onog famoznog datuma 01.03. ili koji je već bio i sad recimo 10.000 kn od HT-a. Koliko sam ja prije shvatio, ono prije se ne gleda kod oporezivanja, tj. slobodno se može prijavit povrat poreza na ovih 10.000 bez brige da će reći: je, al ti si dobio 30.000 prošle godine, plati nam još!

Oporezuje se nakon 01.03. 2012. sve preko 12.000kn. Dakle, za iznose do 12.000 kn. tražiš povrat oporezovanog, dok za iznose preko 12.000kn. plaćaš porez po stopi od 12%.


Oporezuje se nakon 01.03. 2012. sve preko 12.000kn. Dakle, za iznose do 12.000 kn. tražiš povrat oporezovanog, dok za iznose preko 12.000kn. plaćaš porez po stopi od 12%.

I ja se nadam da je samo za iznose dobivene nakon 01.03. ali još ne vjerujem u to dok ne doživim isto. Jel ko znao da će odmah skidati i porez i prirez? Ja za prirez nisam imao pojma a isto tako nisam znao da će to automatski napraviti svima, pogotovo onima koji imaju do 12.000. Sve mi ovo smrdi da bi se moglo gledati od 01.01. a ne od 01.03. Uništit će sve koji još donekle zarađuju i firme i ljude… ne znam od koga će za par godina uzimati.


Bote led,otkud sad i prirez na dividendu??????

Spavas yadnja 2 mjeseca? Pa sto mislis zasto e HT isplatio dividendu u 2 djela, jedan koji se nije oporezivao i ovaj koji se oporezuje..Inace hvala svima za informaciju oko prireza, do sada sam cuo razne proturjecne info no sad je ocito sigurno da skidaju i 18% prireza…

Vec 2 mjesca pricamo na poslovnom o ovom porezu kako nije fer da ga se automatski skida..no porez je @implementiran@ kao porez na dohodak i zato se automatski skida porez , a kasniej ti trazi povrat…besplatno kreditiranje drzave…

...

Ne čitaš.Nisam pisao o porezu nego o prirezu.

New Report

Close