HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 16:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

jesam. ja sma taj car koji gleda samo prvih 10. i ponosan sam na to

Izgleda li to da smo dotakli dno, i sad polagano gore?

Odabir, a ne prilika, neka određuje vašu sudbinu. Selection, not chance, determines your destiny let.

* Važeći podaci za uredovni dan 11.05.2012 .
HT D.D./REDOVNA HT-R-A

3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. (14036333877)/RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND (53009692506) 4.808.896 5,87% Skrb. račun

5. PBZ D.D. (02535697732) 1.422.135 1,74% Skrb. račun

* Važeći podaci za uredovni dan 15.05.2012 .
Promjene:

3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. (14036333877)/RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND (53009692506) 4.813.164 5,88 Skrb. račun + 4 268

5. PBZ D.D. (02535697732) 1.348.664 1,65 Skrb. račun – 73 471[/u]

http://www.zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/HT_stjecanje_otpustanje_2012_HR_155201292539.pdf
Gore navedena povezana osoba kupila je, u ime i za račun Raiffeisen obveznog
mirovinskog fonda, 1.000 redovnih dionica Izdavatelja burzovne oznake HT-R-A po
prosječnoj cijeni od 201,30 kn po dionici. Dionice su stečene dana 14. svibnja 2012.
godine i predstavljaju 0,0012 % temeljnog kapitala Izdavatelja. Nakon stjecanja
navedenih dionica, Raiffeisen obvezni mirovinski fond posjeduje ukupno 4.818.224
dionica Izdavatelja, koje čine 5,8839 % temeljnog kapitala
Izdavatelja, kao i isto toliko
glasova na Glavnoj skupštini Izdavatelja, te 504.995 GDR-a Izdavatelja.

Vide se promjene, evo još obavijest o stjecanju dionica RBA OMF, vidim i dalje da je aktivan kupac ovaj mirovinski fond. Predlažem da se sada više prebaci na stjecanje ADPL-r-a, a smanji stjecanje HT-r-a, odnosno neka bar stječe jednak broj komada ili još bolje jednak promet investira u ADPL i HT te tako disperzira ulaganje.

P.s. pojedujem dionice ADPL-r-a, HT-r-a, te ovo nije poziv na kupnju ili prodaju, možda u bližoj budućnosti cijene dionica se izjednače ako ADPL nastavi rasti u poslovanju a HT bude stagnirao ili padao uz uvjet da RBA OMF stječe jednako adpl i HT(investira jednak iznos).

Štednja je mudrost trošenja.

Pa dobro isplata dividende je 21.05 2012. Vjerujem da tada počinje jača kupnja te dionice, prvo zato što je jeftina, i drugo zato što će mnogi dobiti novce za ponovno investiranje, a posebno veliki. [thumbsup]

Odabir, a ne prilika, neka određuje vašu sudbinu. Selection, not chance, determines your destiny let.


U ponedjeljak smo na oko 200kn,a Crobex mi mogao ispod 1800

Ovo sam napisao 19.04.( četvrtak ) nije da je išlo taj ponedjeljak,ali…




Vrijeme valjanosti bonova

Vrijeme valjanosti bonova (razdoblje u kojem je moguće koristiti usluge u cijelosti) je 10 dana za bon od 25 kn, 90 dana za bon od 50 kn, a 180 dana za bonove od 100 i 200 kn.
Od 15.5.2012. mijenja se vrijeme valjanosti bonova od 50 kn i 100 kn na način da će od tog datuma nenadoplaćeni bon od 50 kn vrijediti 60 dana, a bon od 100 kn 120 dana.
Što mislite koliko će izgubiti malih korisnika,školaraca ,a koliko samo ćeka prijelaz u fiksnoj ipak je kriza


Oni koji si ne mogu priuštiti bon od 50 kn svaka dva mjeseca jamačno i nemaju mobitel. A oni rijetki koji imaju neće odmoći HT, niti pomoći TELE 2. Korisnici koji ne gladaju na potrošnju, odnosno koji imaju dovoljno novca ne biraju operatera zbog cijene već zbog kvalitete usluge, a zna se tko je najbolji.
[/quote]
Budimo realni, danas u šumi raznih tarifa i opcija teško je pratiti koja se pojavila nova i povoljnija, zato je HT oveo službu koja vas zove na mob. i preporuča vam povoljniju opciju za vas, to se zove podrška i briga za pretplatnike.
Naravno da HT ne može stalno ostvarivati velike dobiti bez raznih konsolidacija, jer radnici koštaju i moraš im dati otpremninu, ali kad uvedeš nove tehnologije (4G), pružiš nove usluge, naravno da profiti opet rastu, a za to moraš imati novce koje naravno imaju samo veliki.
Po meni HT je još uvjek Blue chip dionica u Hrvatskoj, jer nevidim još puno njih na burzi s takvim prometima i likvidnošću.
[/quote]
Problem je u tom što je to sve vezano za velike gradove a tamo je konkurecija velika i smanjuje cijene (Vipu rastu prihodi a HT i dalje živi na staroj slavi brzine internet veze je mala, zato su uveli sat tv ,korisnici prelaze drugim operaterima jer za manje love imaju isto) ukratko HT je na vrhuncu i sad pada samo prema dolje.

Pa gledaj sada, ovo vezano uz velike gradove, nebi se ja s time složio, Vip isto ima gadnih problema sa svojim signalima, recimo nema ga na vrhu Pantovčaka, a da ne govorim da 3G signala nemaju skoro u svim pograničnim područjima, (tako je bar u sjeverozapadnoj Hrvatskoj), obala isto problematična, a da ne govorim u otocima, znači to nisu do sad pokrili ovi veliki, a o malima netreba ni raspravljati.
HT se trenutno nalazi u konsolidaciji, uvode 4G i spremni su ulagati u optiku, velika korporacija kao što je HT- ima dugoročne planove koji su zacrtani, i planiraju skoro sve do potrošnje WC papira po uredima, dionica im je jedna od najlikvidnijih na burzi, i do sada su uvijek davali dividendu (što je jako bitno dioničarima), potrebno je ove parametre usporediti s konkurencijom.

Odabir, a ne prilika, neka određuje vašu sudbinu. Selection, not chance, determines your destiny let.


Pa gledaj sada, ovo vezano uz velike gradove, nebi se ja s time složio, Vip isto ima gadnih problema sa svojim signalima, recimo nema ga na vrhu Pantovčaka, a da ne govorim da 3G signala nemaju skoro u svim pograničnim područjima, (tako je bar u sjeverozapadnoj Hrvatskoj), obala isto problematična, a da ne govorim u otocima, znači to nisu do sad pokrili ovi veliki, a o malima netreba ni raspravljati.
HT se trenutno nalazi u konsolidaciji, uvode 4G i spremni su ulagati u optiku, velika korporacija kao što je HT- ima dugoročne planove koji su zacrtani, i planiraju skoro sve do potrošnje WC papira po uredima, dionica im je jedna od najlikvidnijih na burzi, i do sada su uvijek davali dividendu (što je jako bitno dioničarima), potrebno je ove parametre usporediti s konkurencijom.

E o tome i pišem još nisu pokrili ni 3G mrežom a već uvode 4G ,bolje da su prusmjerili svake godine bar 25 % dividende u novu infrastrukturu ,stara mreža (kablovska), 3G signalom pokrivena veća mjesta.

Ovo spike o ne pokrivenosti signala zabiti vam ne stoji.Ako ikoji operater ima pokrivenos i tamo gdje se najmanje nadaš,od otoka,mora,šuma,tunela i t.d,onda je to HT.

USKORO KREĆU PRIPREME ZA UKIDANJE »MOBILNOG« POREZA

ZAGREB Tijekom lipnja pripremat će se ukidanje tzv. mobilnog poreza od 6 posto i načini za dodjelu koncesija za digitalnu dividendu, doznaje se iz Ministarstva financija koje zajedno s Ministarstvom pomorstva, prometa i infrastrukture i Ministarstvom gospodarstva od početka ove godine razgovara s tvrtkama-mobilnim operatorima o mogućnostima i uvjetima ukidanja poreza na usluge u mobilnoj telefoniji. Neslužbeno se doznaje da su svi operatori zaduženim ministarstvima dostavili svoje projekcije i studije vezane za rizike i prijedloge investicija, kao i da se razgovori o tome i dalje vode. (Hina)

Ima li netko tocnu informaciju!
Navodno su "manji" manageri dobili bonuse u iznosima od 40.000 – 100.000 kn bruto…
To je nagrada za izvrsne rezultate?
Hoce li i to utjecati na manju isplatu dividende u 2013. ????
Po meni… DA


Ovo spike o ne pokrivenosti signala zabiti vam ne stoji.Ako ikoji operater ima pokrivenos i tamo gdje se najmanje nadaš,od otoka,mora,šuma,tunela i t.d,onda je to HT.

Ja sam jedno vrijeme bio u situaciji da je tcomov signal bio jako loš, tele2 isto loš, a vipov bio odličan.

Misli lokalno, djeluj globalno!

New Report

Close