HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 12:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Da je netko u tom HT-u pametan kupio bi par poduzeća na tržištu kapitala, ima super jeftinih poduzeća, a cijene su superatraktivne, da sam ja vlasnik HT-a širio bi se se u druge sektore, a ne povlačio kapital putem dividende već ulagao u druga poduzeća koja imaju ogroman rast ili potencijal…….. Kapitala imaju, ali želju za povezivanjem trenutačno nemaju, mogli su u ove dvije godine kupiti poduzeća i poduzeća, zadržati kupce, ali i osigurati rast

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Da je netko u tom HT-u pametan kupio bi par poduzeća na tržištu kapitala, ima super jeftinih poduzeća, a cijene su superatraktivne, da sam ja vlasnik HT-a širio bi se se u druge sektore, a ne povlačio kapital putem dividende već ulagao u druga poduzeća koja imaju ogroman rast ili potencijal…….. Kapitala imaju, ali želju za povezivanjem trenutačno nemaju, mogli su u ove dvije godine kupiti poduzeća i poduzeća, zadržati kupce, ali i osigurati rast

Sva sreća da ti nisi vlasnik Ht-a jer bo pokupopovao dlkv na 330 kn( sjećaš se kako si drukao prije godinu dana) i ingr po 40 kn.
Ht nije investicijski fond da se izlaže takvim glupostima, već prvoklasna tvrtka sa vrhunskim businessom i vrhunskom profitabilnošću iz osnovne djelatnosti.
I upravo je to smisao prave tvrtke, da višak kapitala podjeli u dividendu, a ne da kupuje raznorazne gluposti

Ma ljudi ova dionica spada u jednu od naj sigurnijih na našoj burzi, s redovitom dividendom, i rastom koji je manje-više takav kakav jest, zasad slab, ali je to sigurno ulaganje i dobro ju je imat u portfelju.

Odabir, a ne prilika, neka određuje vašu sudbinu. Selection, not chance, determines your destiny let.



Da je netko u tom HT-u pametan kupio bi par poduzeća na tržištu kapitala, ima super jeftinih poduzeća, a cijene su superatraktivne, da sam ja vlasnik HT-a širio bi se se u druge sektore, a ne povlačio kapital putem dividende već ulagao u druga poduzeća koja imaju ogroman rast ili potencijal…….. Kapitala imaju, ali želju za povezivanjem trenutačno nemaju, mogli su u ove dvije godine kupiti poduzeća i poduzeća, zadržati kupce, ali i osigurati rast

Sva sreća da ti nisi vlasnik Ht-a jer bo pokupopovao dlkv na 330 kn( sjećaš se kako si drukao prije godinu dana) i ingr po 40 kn.
Ht nije investicijski fond da se izlaže takvim glupostima, već prvoklasna tvrtka sa vrhunskim businessom i vrhunskom profitabilnošću iz osnovne djelatnosti.
I upravo je to smisao prave tvrtke, da višak kapitala podjeli u dividendu, a ne da kupuje raznorazne gluposti
[/quote]

Pogotovo da kupuje nesto van svog sektora nema smisla.
A s Combisom su pokazali da znaju pogoditi. I bolje ako ce vec ulagati da ulazu u male tvrtke pune pametnih inzenjera i programera koji proizvode divne stvari, a ne da kupe npr. ingru 😀



Da je netko u tom HT-u pametan kupio bi par poduzeća na tržištu kapitala, ima super jeftinih poduzeća, a cijene su superatraktivne, da sam ja vlasnik HT-a širio bi se se u druge sektore, a ne povlačio kapital putem dividende već ulagao u druga poduzeća koja imaju ogroman rast ili potencijal…….. Kapitala imaju, ali želju za povezivanjem trenutačno nemaju, mogli su u ove dvije godine kupiti poduzeća i poduzeća, zadržati kupce, ali i osigurati rast

Sva sreća da ti nisi vlasnik Ht-a jer bo pokupopovao dlkv na 330 kn( sjećaš se kako si drukao prije godinu dana) i ingr po 40 kn.
Ht nije investicijski fond da se izlaže takvim glupostima, već prvoklasna tvrtka sa vrhunskim businessom i vrhunskom profitabilnošću iz osnovne djelatnosti.
I upravo je to smisao prave tvrtke, da višak kapitala podjeli u dividendu, a ne da kupuje raznorazne gluposti
[/quote]

Osim toga postoje i pravila o monopolskom položaju tako da nije moguće nekontrolirano širenje, a kakva mu je konkurencija, nema niti razloga kupovati.

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..

http://www.poslovni.hr/vijesti/malim-konkurentima-hta-prihod-rastao-do-25-posto-203892.aspx

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw


http://www.poslovni.hr/vijesti/malim-konkurentima-hta-prihod-rastao-do-25-posto-203892.aspx

Ako mali konkurent ima dobit 100 kuna i idući kvartal objavi da mu je dobit 200 kuna taj impresivan rast dobiti je marginalan! Točka.

Mali konkurent je pozicioniran u 4 veća grada u RH. Točka.

Ne bih htio glorificirati HT, ali neke veličine (manjine) su neusporedive.

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..

Mali konkurent je pozicioniran u 4 veća grada u RH. Točka.

Kolega, ovo bi se trebalo debelo boldati . Razvoj Hrvatske ne može biti usmjeren na ta 4 grada i politika će se morati usredotočiti na poticanje širenja manjih mjesta. Uz ostalo, bit će potrebna i i telekomunikacijska infrastruktura. Obzirom da to košta, pitam se tko će imati glavnu ulogu i pobrati najviše korisnika (u apsolutnom iznosu, mislim) ?

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

Koliko god se trudila konkurencija teško je uloviti glavnoga igrača, ako se dobro sjećam (a sjećam se) Mudrinić je još prošle godine najavio taj gubitak, što samo pokazuje koliko su veliki, i ono što je meni naj važnije opet su dijelili dividendu svojim dioničarima, i opet će [thumbsup]

Odabir, a ne prilika, neka određuje vašu sudbinu. Selection, not chance, determines your destiny let.

Naravno da je dobar head-manager gosp. Mudrinic ili mislite valjda da bi ga Nijemci vec nekoliko godina ostavili na toj poziciji, da je nesposoban!?

Opa, HT opet blizu 200 kn! Ova informacija me ugodno iznenadila. Možda čak i uzmem koju kad su na popustu. 🙂

Misli lokalno, djeluj globalno!

I na našoj se burzi događa svjetski trend, mali volumeni trgovanja, padanje cijena dionica, a sve uzrokovano političkim zbivanjima unutar zemalja koje spadaju u ekonomski jače, kao što je to Francuska.
Vjerujem da će i danas cijene padati, što bi trebalo biti signal za kupovanje, jer kupuje se kad je jeftino a prodaje se kad je skupo.
[thumbsup] [thumbsup]

Odabir, a ne prilika, neka određuje vašu sudbinu. Selection, not chance, determines your destiny let.

New Report

Close