HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.07.2024. u 23:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,01
120.659
4,020
30,00
30,10
-0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Kad je isplata ovog drugog dijela dividende?

21.05.12

mi smo ipak zemlja slučaj

a di više da padne pa kuburila je na 240 pa pala na 226 pa onda srondala na 203 pa se vratila na 220 pa prije drugog dijela dividende na 212 pa sad dole na 203

po meni palo malo previše ako ćemo ne drukerski i biti pošteni

mi smo ipak zemlja slučaj


Kolika bi bila cijena Petrokemije da dijeli ovoliku dividendu kao i HT?

:)))

Tvrtke koje proizvode gnojivo nemaju visoke dividende. Cijena gnojiva jako varira i tesko je predvidjeti dobit u nerednim periodima. Zbog toga vecina njih korisit share buyback kao sredstvo povrata novaca dionicarima. Kada cu cijene gnojiva visoke i dobit visoka kupuju nazad dionice, u godinama kada su niske ne kupuju ili kupuju puno manje.

S druge strane utilities, telcos i slicno imaju vrlo predvidljive zarade pa mogu imati i visoke dividende.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Izgleda da je 200 malo jača potpora na ovoj dionci, ako se ne varam danas je prvi puta u povjesti HT pao manje od dividende.

A možda je i navlakuša fondova. Moraju i oni nešt zaraditi, a i igru treba malo promijeniti jer bi ovako uzeli graf od prošle godine i eto love. xD


ako se ne varam danas je prvi puta u povjesti HT pao manje od dividende.

U biti da, ali od predujma u veljači pa do danas, cijena je sa cca 240kn skliznula na trenutnih 203kn, što je cca 37kn razlike dok znamo koliko je iznoslia dividenda.

Dividenda Telekoma Slovenije viša nego za 2010. godinu

23.4.2012 11:35:00 | Autor/Izvor PressCut
Nadzorno vijeće Telekoma Slovenije potvrdilo je u petak revidirane poslovne rezultate tvrtke te cijele grupacije za prošlu godinu. Ukupna dobit je iznosila 34 milijuna eura, dok je ukupan iznos prihoda bio 824,5 milijuna eura. Zaduženost se pak smanjila za 130 milijuna eura.

Na sjednici se razgovaralo i o materijalima za skupštinu dioničara koja je najavljena za 21. lipnja. Skupština uprave će se održati 18. svibnja, a na njoj će se predložiti da cijena dividende za poslovnu godinu 2011. iznosi 5,19 eura bruto po dionici. Cijena za 2010. godinu iznosila je 3,4 eura bruto.
(www.finance.si)

možeš li meni poslati od kojih dionica očekuješ prinose.ja bih nešto uložio a ne znam u koje.unaprijed hvala.

E sad bi bilo dobro da fondovi u par dana dignu HT na 24x-25x kn, pa da mnogi lupaju glavom u zid, oni koji su prodali i ostali u cashu….nit su uzeli dividendu, a ostali bez dionica… [cool]

24.04.2012 14:00:29
HT d.d. – Program otkupa vlastitih dionica
Uprava će 2. svibnja 2012. odlučivati o usvajanju Programu otkupa vlastitih dionica u svrhu realizacije dugoročnog plana stimulacije višeg menadžmenta. Plan se odnosi na predsjednika Uprave.

ovo dobro ili ne ?

mi smo ipak zemlja slučaj

Vaš link

Nije bolest sve što boli


24.04.2012 14:00:29
HT d.d. – Program otkupa vlastitih dionica
Uprava će 2. svibnja 2012. odlučivati o usvajanju Programu otkupa vlastitih dionica u svrhu realizacije dugoročnog plana stimulacije višeg menadžmenta. Plan se odnosi na predsjednika Uprave.

ovo dobro ili ne ?

kešom firme će kupovati dionice koje će pokloniti managmentu koji će ih prodavati na burzi?!?!
pa kako to može biti dobro?!?! [angry]

Zagreb – 24 travnja 2012.
T-Hrvatski Telekom
Program otkupa vlastitih dionica

T-Hrvatski Telekom (Reuters: THTC.L, HT.ZA; Bloomberg: THTC LI, HTRA CZ), vodeći pružatelj
telekomunikacijskih usluga u Hrvatskoj, objavljuje da će Uprava Hrvatskog Telekoma d.d. na
svojoj sjednici, koja će se održati dana 2. svibnja 2012. odlučivati o usvajanju Programu otkupa
vlastitih dionica
u svrhu realizacije dugoročnog plana stimulacije višeg menadžmenta. Plan
stimulacije se za sada primjenjuje samo na predsjednika Uprave i opisan je u Godišnjem
izvješću za 2011. godinu.
AKCIJA
[smiley]

New Report

Close