HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 10.09.2024. u 02:16
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
31,64
23.289
736
31,70
31,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Istom analogijom možemo reći da vlada koči zaradu dioničarima INE jer ne dopušta da gorivo bude 15kn…
A kud bi to dovelo?
HT hoće ispast faca a zapravo sami sebi izbijaju novce iz ruke, bolje ikakva zarada nego nikakva…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

HT nikada više.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.


HT nikada više.

T-Com forever ! [lol]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Molim Vas za jednu pouzdanu informaciju. Da li je moguće ostvariti pravo na drugu polovicu dividende za ovu godinu, ako kupim npr. sutra HT ili bilo koji drugi dan do 25.04, kada je ex-dividend day? Samo Vas molim za tu jednu točnu informaciju, Hvala! LP


Molim Vas za jednu pouzdanu informaciju. Da li je moguće ostvariti pravo na drugu polovicu dividende za ovu godinu, ako kupim npr. sutra HT ili bilo koji drugi dan do 25.04, kada je ex-dividend day? Samo Vas molim za tu jednu točnu informaciju, Hvala! LP

Naravno. Moguce je.


Molim Vas za jednu pouzdanu informaciju. Da li je moguće ostvariti pravo na drugu polovicu dividende za ovu godinu, ako kupim npr. sutra HT ili bilo koji drugi dan do 25.04, kada je ex-dividend day? Samo Vas molim za tu jednu točnu informaciju, Hvala! LP

da, moguće je…samo dobro razmisli da li ti se to isplati jer se u pravilu dogodi da HT nakon dividende padne osjetno više nego li je iznos dividende…prvu polovinu dividende od cca. 11 kn dočekao je na oko 230 kn, a nedavno je pao sve do 205 kn, znači više što je cijeli iznos dividende. tako da lako moguće da se to ponovi

p.s. nemam HT niti ću ga u skoro vrijeme imati

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

@vecolinho

20. travanj je zadnji dan za stjecanje prava na drugi dio dividende.

4. Dividenda će se isplatiti dioničarima koji će biti na dan sjednice Glavne Skupštine tj. 25. travnja 2012. godine evidentirani u Depozitoriju Središnjeg klirinškog depozitarnog društva (SKDD), umanjena za iznos isplaćenog predujma na ime dividende. Tražbina za isplatu dividende
dospijeva na dan 21. svibnja 2012. godine.“

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


Molim Vas za jednu pouzdanu informaciju. Da li je moguće ostvariti pravo na drugu polovicu dividende za ovu godinu, ako kupim npr. sutra HT ili bilo koji drugi dan do 25.04, kada je ex-dividend day? Samo Vas molim za tu jednu točnu informaciju, Hvala! LP

Zadnji trenutak kupnje, a ostvariti pravo na isplatu drugog dijela dividende je 20.04.

za 32 minute trgovanja 106 kom.

Transakcije
Simbol Cijena Količina Vrijeme

HT-R-A 218,02 35 10:10:18
HT-R-A 218,00 61 10:02:50
HT-R-A 218,00 8 10:02:50
HT-R-A 218,00 2 10:02:50

Bez straha, pohlepe i sentimenta.



@vecolinho

20. travanj je zadnji dan za stjecanje prava na drugi dio dividende.

4. Dividenda će se isplatiti dioničarima koji će biti na dan sjednice Glavne Skupštine tj. 25. travnja 2012. godine evidentirani u Depozitoriju Središnjeg klirinškog depozitarnog društva (SKDD), umanjena za iznos isplaćenog predujma na ime dividende. Tražbina za isplatu dividende
dospijeva na dan 21. svibnja 2012. godine.“


Malo me ovo zbunjuje, znači po Vama zadnji dan kada moram kupiti je 20.04. da ostvarim pravo na pola dividende, i moram ju minimalno zadržati do 25.04 kada je glavna skupština, jel sam dobro shvatio i da li je to 100% tako kako ste mi objasnilil. Po tome bi HT trebao rasti do 20.04. nekakvih 10-ak kn i onda, kreće pad, jel sam na pravom tragu? Aha, skoro zaboravio napisati da sam kupio danas po 217kn, pa da vidimo.
Pozdrav!

Danas se očekuje veći promet,i idemo malo gore.

http://www.seebiz.eu/ht-izgubio-pravnu-bitku-za-opticku-mrezu/ar-32342/
HT izgubio pravnu bitku za optičku mrežu

HAKOM je ovom odlukom, između ostalog, HT-u odredio okvirne uvjete pod kojima je obvezan drugim operatorima na tržištu davati pristup izgrađenoj svjetlovodnoj pristupnoj infrastrukturi. Odluka je rezultat dugotrajne i opsežno provedene analize tržišta širokopojasnog pristupa internetu, a temelji se na dva osnovna načela: poticanju ulaganja i razvoju održivog tržišnog natjecanja (uzimajući u obzir specifičnosti tržišta Republike Hrvatske) i najboljoj europskoj praksi koja je postavljena preporukom Europske komisije o regulaciji pristupnih mreža nove generacije.

Reguliranjem uvjeta pristupa izgrađenoj svjetlovodnoj pristupnoj infrastrukturi na način kako je to odredio HAKOM stvaraju se uvjeti pod kojima izgrađenu infrastrukturu mogu koristiti i drugi operatori javnih komunikacijskih usluga u Republici Hrvatskoj, pod jednakim i konkurentnim uvjetima.

Štednja je mudrost trošenja.

New Report

Close