HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 08:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
35,25
7.192
204
35,20
35,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ne uzbuđujte se kolega,ide to opet na nešto ”što je izgledalo kao tehnički vrh”. kaže br333

Daj mi objasni ovo za kodt, ovih 90% nisam baš najbolje shvatio.



Bio sam prije nekoliko dana napisao da je po meni ht na cca 200 kn jedna od najboljih kuonji na marketu.
Ipak je to cijena gdje je pe 9, dividenda cca 11%, tvrtka bez duga puna keša…malo čudna zar ne?
Ocekujem daljnji rast

Imam dionice ht-a i ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju ht-a


Ne bih ulazio u dugačke rasprave o ostalome što navodiš, ali ovo što sam ti podebljao nema baš smisla.

Naime, ako ćemo baš tako, neto tekuća imovina po dionici je na cijeni 200 kn tu nekih 28 % tržišne cijene dionice. Tu je "zaliha" dakle za još nekih 2,5 ovake dividende. Međutim, govore sada o nekim investicijama ipak? A kakav očekujete povrat na te investicije?

Ako gledaš dalje po "marketu", za male dioničare kojima likvidnost nije prepreka za ulazak, imaš dionica po tom parametru daleko "zanimljivijih". Npr. kod KODT je to oko 90 %, JDGT je to 75 %, TUHO je na 40 % i sl.

Od većih dionica je tu čak i KOEI sa blizu 90 %, ADRS sa nekih čak 100-110 %.

Tako da ovaj keš ovdje obzirom na cijenu izgleda zapravo sasvim skromno. Zato ovdje nije bitan taj keš nego onaj koji će se u buduće generirati. O tome razmišljajte, koliko će se slobodnog novčanog toka dugoročno tu generirati, sve ostalo je tu sada zanemarive važnosti.

[/quote]
Daj mi objasni ovo s kodt i 90%, nije mi jasno što želiš reči

MACD pozitivan kod HT

dan poslje sutra

"Osim što je još "plafon" za udio u kapitalu tvrtki, limit od 10 posto od samog početka rada fondova je i gornja granica dopuštene izloženosti fonda nekom izdavatelju u odnosu na imovinu samog fonda.
No dok je u praksi kriterij udjela imovine fonda donekle ograničavajući samo u slučaju dviju kompanija s daleko najvećom tržišnom kapitalizacijom (HT i Ina) i neće se mijenjati ni ubuduće, kod nemalog broja ostalih dioničkih…”
Izvor: http://www.poslovni.hr/img/BigShadowed/184205.jpg (vidi: zadnji odlomak)

Dakle, u slučaju HT-a i INA-e ništa od mogućnosti da bi mirovinci mogli kupovati dionice istih do 20 % udjela u portfelju !?
http://www.poslovni.hr/vijesti/mirovinski-fondovi-moci-ce-stjecati-do-20-posto-vlasnistva-u-tvrtkama-199708.aspx

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

Obavijest o privremenom prekidu trgovanja
Trgovanje na Zagrebačkoj burzi privremeno je obustavljeno zbog poteškoća na strani pružatelja komunikacijskih usluga. Zagrebačka burza intenzivno radi na izoliranju i rješavanju problema, vodeći računa o interesu i zaštiti ulagatelja. O detaljima ćete biti obaviješteni naknadno.

Pojedinci koji HT promatraju kroz par posto pada/rasta prometa, par posto pada/rasta cijene dionice ovoga dana/padom sistema na ZSE/ imaju perspektivu uvida u njegovu visoku važnost i neizmjernu vrijednost.

HT-ovci, što se to sad opet zeznuli? 😀


Daj mi objasni ovo s kodt i 90%, nije mi jasno što želiš reči

Ako me dobro pamćenje služi, govorili smo o neto tekućoj imovini u odnosu na cijenu.


Pojedinci koji HT promatraju kroz par posto pada/rasta prometa, par posto pada/rasta cijene dionice ovoga dana/padom sistema na ZSE/ imaju perspektivu uvida u njegovu visoku važnost i neizmjernu vrijednost.

Baš si našao argument kojim ćeš se hvaliti.
Ovo je postalo pravilo da svako par mjeseci HT prisilno skrati radno vrijeme burze.
Bitno je da se ne ulaže, da se reže na opremi, otpusti 450 ljudi nema tko dovesti linije u funkciju.
Kada se malo proveselimo zbog rasta dionica tu je HT da nam pokvari veselje.

Naravno nije čitava odgovornost na HT-u, već je kriv i ZSE koji izabrao nekvalitetnog pružatelja usluga!



Daj mi objasni ovo s kodt i 90%, nije mi jasno što želiš reči

Ako me dobro pamćenje služi, govorili smo o neto tekućoj imovini u odnosu na cijenu.
[/quote]
sorry al opet mi nije jasno, što je to neto tekuća imovina

Naravno nije čitava odgovornost na HT-u, već je kriv i ZSE koji izabrao nekvalitetnog pružatelja usluga!

da nisu možda trebali izabrati optimu? 🙂

ili metronet ? 🙂

@Antiša
Bitno je da se ne ulaže, da se reže na opremi, otpusti 450 ljudi nema tko dovesti linije u funkciju.
Kada se malo proveselimo zbog rasta dionica tu je HT da nam pokvari veselje.

A što bi trebalo, devastirati ga poput Dalmacijavina…
Ujutro u 10 sati HT koncipiran za savladavanje svih izazova omogućava ti da radiš to što radiš i unapređuješ svoj prosperitet.

New Report

Close