HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 12:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
35,14
55.833
1,589
35,10
35,20
-0,56%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

jel bude kakva izvanredna dividenda?

početkom 2008 kad sam htio prodat neki su mi govorili “nemoj” doći će Rusi i uzet to po višim cijenama, hm…

HT trenutno nije growth kompanija te je u fazi rezanja troškova, nažalost najviše kroz radnike.

Opet, ako se dogodi povratak vjere u Hrvatsku jt u obveznice tj u dug tj padnu kamatne stope na dug a padnu i kamatne stope na štednju i porastu investicije, otvaranje radnih mjesta i komunikacija onda HT ima sasvim ok priliku i sam rasti u neto dobiti.

Dosta je velika povezanost telekomunikacijskih firmi i građevinskog sektora. Ne grade se kuće, poslovni prostori, ne radi se na novim priključcima, mobilni se uređaji manje koriste u poslovne svrhe zbog naravno, manje posla.

Ne vidim da RH i Vlast da imaju plan kako točno definirati obranu od pada, ali kao i uvijek, rast ove regije i sgurnosti u ovu regiju dovesti će povrat ulaganja u razvoj u Hrvatskoj.

Imajte na umu da niti jedan pad nije nezaustavljiv kao niti jedan rast.

Ono što treba svakako brinuti HT je:
1. pad populacije
2. pad GDP-a
3. konkurencija(koja je po meni uvijek zdrava stvar)

Dok je drugi problem puno laši za riješenje, drugi nije.
Opet, akvizicija manjeg telekoma u nekom od rastućih susjeda u okolici bio bi odličan potez(on uključuje i podosta valutnog rizika ove regije).

Dakle, HT će rasti i u neto dobiti kroz slijedećih par godina, ja mislim drugom polovicom 2013 ali ako se akvizira neki manji telekom sa rasućom bazom korisnika preko pozitivne stope prirodnog prirasta, onda se priča vrlo mijenja, na bolje.

Mislim da je in the long run Hrvatska premalo tržište za HT.

Sami vidite što je vjerojatnije.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Mudrinić spreman ulagati u optičku infrastrukturu

Vlada ustraje na zaokretu prema sistematizaciji podataka kojima raspolaže, čime će ostvariti uštede

Po meni, ako u narednih mjesec, dva, tri čujete da smo konačno krenuli u polaganje optike, onda mislim da smo na pravom putu, istaknuo je na otvaranju konferencije Cisco Expo u Splitu predsjednik Uprave Hrvatskog telekoma Ivica Mudrinić. Dodao je da je pravi trenutak da napravimo korak prema naprijed."Nažalost, imamo retrovizorski pogled prema budućnosti, a mogli bismo iskoristiti potencijal s kojim raspolažemo, uključujući Hrvatski telekom, koji je spreman ulagati u optičku infrastrukturu", istaknuo je Ivica Mudrinić. Dodao je da neće komentirati šest posto harača. Hrvatskoj ne treba evolucija gospodarstva, već njegova revolucija. Kaže da je nova paradigma računarstvo u oblacima, a za nju treba infrastruktura u obliku optike i LTE-a.

Ivica Mudrinić, direktor T-HT-a
"Mi smo prije tjedan dana pokrenuli LTE, jer ne možete doći do podataka ako vam mreža to ne omogućuje i zato je vrijeme da i optika postane standard u Hrvatskoj", istaknuo je Mudrinić. Darko Parić, pomoćnik ministra Uprave za e-Hrvatsku na to se nadovezao i rekao da bi on volio da u Hrvatskoj više ne bude privilegija internet brzine 64k u javnoj upravi, već da standard postane 1Mbps. "Upravo je to jedan od razloga zašto se još uvijek danas govori o šest posto nameta na mobilne komunikacije", naglašava Parić. Dodaje da je cilj Vlade optimizirati informatičke kapacitete i stvoriti nove usluge koje će pomoći građanima i gospodarstvu. "Ova vlada je apsolutno svjesna stanja IT-a u državi na koji se godišnje troši milijarda kuna, a imamo 2000 nepovezanih baza podataka, 500 domena i nedostatak koordinacije pa nam svi značajniji IT projekti u državi započinju kupnjom dvije tone hardvera koji zatim nitko ne upotrijebi", kaže Parić. Naglašava da je vrijeme da se promijeni pristup i zato će Vlada u mrežnom smislu umjesto deset veza između Zagreba i Splita u budućnosti imati jednu koju će napraviti na vlastitoj privatnoj mreži. Arsen Bauk, ministar Uprave kaže da postoji politička volja da se to provede. "Problem je što za uvođenje inovacija u javnu upravu treba tri do pet godina, a politički mandat je često kraći", kaže ministar Bauk. Ističe da cilj informatizacije nije samo potaknuti razvoj visoke tehnologije već u javnu upravu uvesti novi način rada.
Visoki standardi
Ana Blažinić, direktorica kompanije Cisco Hrvatska, istaknula je da je njihov cilj donijeti nove tehnologije i poslovne modele na tržište. "Današnja ekonomija stavlja visoke standarde u efikasnosti i pomoću novih tehnologija tome se može odgovoriti", kaže Blažinić.Michael Ganser, viši potpredsjednik Cisca za EMEAR naglasio je da iz informacijske koračamo u mrežnu ekonomiju.
Prostor za napredak HT-a uz inovativnu raznolikost je beskonačan.
@domach,Jedina granica je Vaša mogučnost percepcije.

@ domach

zar ti nije lakše reći kupio sam i sad može rasti [lol]

Opet, ako se dogodi povratak vjere u Hrvatsku jt u obveznice tj u dug tj padnu kamatne stope na dug a padnu i kamatne stope na štednju i porastu investicije, otvaranje radnih mjesta i komunikacija onda HT ima sasvim ok priliku i sam rasti u neto dobiti.

I

ako ne padnu kamate na obveznice onda slijedi bankrot RH


jel bude kakva izvanredna dividenda?

nema šanse…ovo sad kupuju ljudi zbog ove siće od 11 kn dividende, a kad prođe ex. div.day roknut će HT 20-30 kn

a da možda ne kupuju zato što je previše pala?

Bio sam prije nekoliko dana napisao da je po meni ht na cca 200 kn jedna od najboljih kuonji na marketu.
Ipak je to cijena gdje je pe 9, dividenda cca 11%, tvrtka bez duga puna keša…malo čudna zar ne?
Ocekujem daljnji rast

Imam dionice ht-a i ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju ht-a


Bio sam prije nekoliko dana napisao da je po meni ht na cca 200 kn jedna od najboljih kuonji na marketu.
Ipak je to cijena gdje je pe 9, dividenda cca 11%, tvrtka bez duga puna keša…malo čudna zar ne?
Ocekujem daljnji rast

Imam dionice ht-a i ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju ht-a


Ne bih ulazio u dugačke rasprave o ostalome što navodiš, ali ovo što sam ti podebljao nema baš smisla.

Naime, ako ćemo baš tako, neto tekuća imovina po dionici je na cijeni 200 kn tu nekih 28 % tržišne cijene dionice. Tu je "zaliha" dakle za još nekih 2,5 ovake dividende. Međutim, govore sada o nekim investicijama ipak? A kakav očekujete povrat na te investicije?

Ako gledaš dalje po "marketu", za male dioničare kojima likvidnost nije prepreka za ulazak, imaš dionica po tom parametru daleko "zanimljivijih". Npr. kod KODT je to oko 90 %, JDGT je to 75 %, TUHO je na 40 % i sl.

Od većih dionica je tu čak i KOEI sa blizu 90 %, ADRS sa nekih čak 100-110 %.

Tako da ovaj keš ovdje obzirom na cijenu izgleda zapravo sasvim skromno. Zato ovdje nije bitan taj keš nego onaj koji će se u buduće generirati. O tome razmišljajte, koliko će se slobodnog novčanog toka dugoročno tu generirati, sve ostalo je tu sada zanemarive važnosti.

Kolo sreće se okreće, a HT napokon uzlijeće. Zanimljiva ova naša burza, a i komentari i analize. Do jučer si smeće,a danas zvijezda u uzletu. Obzirom da posjedujem veći broj HT-a, mogu reći da je sunce ponovo počelo sjati. Pozdrav svim HT-ovcima koji nisu rasprodali dionice budzašto.

i meni mora da je danas sretan dan . minus mi se smanjio za 8000 kn.

New Report

Close