HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 14:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
35,10
90.425
2,576
35,00
35,20
-0,56%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Druga mogućnost je da se pad cijene HT-a odnosi na "igru" fondova. Ima li netko o tome informacija? [thumbsup]
http://www.jutarnji.hr/-lazu-nam-da-je-svijet-u-problemima–bogatiji-smo-i-zdraviji-nego-ikad–a-u-buducnosti-nas-ceka-suludi-luksuz–/1016793/

Burza je zbilja nedokučivo mjesto 🙂 svim firmama koje imaju gotovine za uložiti i profit iz osnovne djelatnosti cijena – pada. Birajte: telekomi, duhanska industrija, banke,…

Ali ako ste kojim slučajem u zadnje 3 godine kumulativno imali gubitke te vam zbog pada vozarina (BIDY -13% YTD, BDI -47% YTD) niti budućnost nije svjetla onda se možete nadati rastu cijene ove godine i do 10%.. Nisu samo brodari zanimljivi. Tu su fantastično organizirane i vođene građevinske kompanije koje su svoju građevinsku mehanizaciju u zadnje 3 godine prodali na istok jer im je valjda samo to smetalo da ostvare fantastičan rast. Sada sa dugom od tričavih 300% kapitala uzlijeću do 50% jer će to sve narod pozlatiti.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

sad će to Čačić pogurati kada se vrati iz Rusije, tek je sakupio 10 000 kom, a ipak bi Prvi podpredsjednik trebao imati barem 100 000

Nema tu nikakve potrebe za velikim analizama… Telekom tržište u cijelom svijetu stagnira i to je činjenica… Gledano samo na Hrvatsku ta stagnacija/pad je nešto izraženiji jer fondovi očekuju ( opravdano) zbog najava Vlade da će građevinski i energetski sektor rasti na krilima državnih investicija. Iz tog razloga izlazi se iz HT-a gdje se dugoročno ne očuje rast i ulazi u građevinarce… Kada val investicija tamo krene slabiti ( a nije još niti počeo), fondovi će oplemenjenu lovu opet vratiti u sigurnu HT luku, i tada ćemo imati opet nešto rasta…. Dakle na svakome je da procijeni dali će se zadovoljiti sa 10-tak % HT prinosa sve godine iz divodende ili izaći van i ubaciti se u građevinu i energetiku…. Sve drugo je zabava i pusta priča….

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...


Burza je zbilja nedokučivo mjesto 🙂 svim firmama koje imaju gotovine za uložiti i profit iz osnovne djelatnosti cijena – pada. Birajte: telekomi, duhanska industrija, banke,…

Ma dzaba im sve te pare kad me znaju što bi s njima, i to je ono što je žalosno i zbog toga padaju….

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Slažem se da ne znaju što bi s parama no sama činjenica da ih imaju u ovim vremenima jako puno vrijedi.

Što se tiče uzleta građevinara mislim da se nikakav velika promjena u poslovanju ne može dogoditi. Zaduženost je u većini kompanija duplo veća nego 2005, mehanizacije imaju manje a poslovi vise na dugačkom štapu. I sam Čačić priznaje da im treba godina dana da definiraju velike projekte dakle do naplate prve situacije treba oko 18 mjeseci. Potom treba isplatiti zaostale plaće, pa se riješiti dugova… malo prerano za investiranje u građevinu za mene. No eto dobro je i da ima onih koji drugačije misle.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Možda se danas trend preokrene pa počnemo rasti pomalo. Vidim da je Ask nešto prorijeđen, moguće je da je rasprodaja stala.

promet pao, ponestalo municije za lupanje po bidu ili se prodavači konsolidiraju pa slijedi daljnje lupanje,meni izgleda da su prodali ovi šta su namjeravali i da nas sad očekuje polagani rast

bit će bolje................

polagani sigurno, no ne nužno i jako dugačak..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Danas ova dionica diže Crobex.

……idemo novinari,raspišite se kako je HT narastao usljed ocekivane dividende. [kiss]

Što se događa? Cijena raste kao da sutra neće svanuti

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

New Report

Close